3p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Péntek délután jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter a kormány döntéseit. 

Európában elkezdődött a járvány második hulláma, a napi esetszámok a március végi, április elejei időkre emlékeztetnek - mondta Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter. Talán Észak-Európában vannak kedvezőbb adatok, de Magyarország is relatív jó helyzetben van, ám a júliusi adatokhoz képest rosszabbul állunk. 

A behurcolás veszélye fennáll - rögzítette Gulyás Gergely. Olyan intézkedésekre van szükség, amivel meg lehet védeni a munkahelyeket és garantálni tudják a munkahelyeket és a biztos iskolakezdést. Biztonságban kell tudni az iskolakezdésre készülő gyerekeket, a veszélyeztetett korosztályt és a munkahelyeket is. 

A határvédelemben visszatérünk az első hullám idéjén alkalmazott szabályokhoz. Szeptember elsejétől külföldi állampolgár nem léphet be Magyarország területére, ez alól kivétel a katonai konvoj belépése, üzleti célú beutazás, 30 km-es sávban történő belépés és a humanitárius folyosón történő áthaladás. A sporteseményekre vonatkozóan külön szigorú szabályok léptek életbe. Külföldről hazatérő magyar állampolgárnak 14 nap karanténba kell vonulnia, vagy legalább addig, ameddig két nap különbséggel nem tud két negatív tesztet felmutatni - jelentette be a miniszter. Aki utóbb hozzátette, hogy ezt a két tesztet itthon kell elvégezni, mert csak ez tekinthető biztonságosnak.

A teszt költségét mindenkinek magának kell állnia, kivéve azokat, akik nem jártak külföldön, hanem kontaktkutatás miatt végeznek el rajtuk tesztet.

A kormány szerint ha zárjuk a határokat, az itthoni létező szabályok betartásával (maszkviselés, távolságtartás) kordában tartható a vírus - mondta a miniszter. 

Emellett a kormány arról is döntött, hogy Kárpátaljának 50 lélegeztetőgépet adományoznak. 

A miniszter megjegyezte bejelentése végén, hogy a mostani kormányinfón két negatív teszt után és a tisztifőorvos döntése nyomán vehetett részt. 

Újságírói kérdésre úgy fogalmazta meg a helyzetet, hogy szeptember elsejétől két színkód lesz érvényben:

Magyarország zöld, minden más ország vörös.

A mostani intézkedések legalább egy hónapig érvényben maradhatnak - válaszolta szintén újságírói kérdésre a miniszter. Addigra lezárul a nemzeti konzultáció, utána lehet majd mérlegelni az új intézkedéseket. Az idősek számára korábban meglévő vásárlási idősáv újbóli bevezetése egyelőre még nincs napirenden. 

A napokon belül induló tanév is szóba került a Kormányinfón. Gulyás Gergely közlése szerint az EMMI nem tiltja, de nem is javasolja a tanévnyitók megtartását. Ugyanakkor szükségesnek tartják a hagyományos oktatás elindítását, még úgy is, hogy a miniszter szerint a vártnál jobban bevált a digitális oktatás. Mindenesetre amelyik iskola esetében indokolt, ott egyedi hatósági döntés fog születni az intézmény bezárásáról.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Már Japánban is elszálltak az élelmiszerárak
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 14:57
Japánban a fogyasztói árak emelkedése 2,9 százalékra gyorsult szeptemberben éves szinten az augusztusi 2,7 százalékról – áll a belügy- és kommunikációs minisztérium pénteki közleményében.  
Makro / Külgazdaság Nem várt lazításról döntöttek Moszkvában
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 14:22
Az orosz jegybank 50 bázisponttal, 17,0 százalékról 16,50 százalékra csökkentette az irányadó kamatot pénteken; szakértők a kamat szinten tartására számítottak.  
Makro / Külgazdaság Donald Trump úgy felhúzta magát egy reklámon, hogy befejezte Kanadával a tárgyalásokat
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 13:56
Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi portálon helyi idő szerint csütörtökön közzétett üzenetében leállított minden kereskedelmi tárgyalást Kanadával egy szerinte félrevezető reklámkampányra hivatkozva, amelyben Ronald Reagan volt amerikai elnök kritikus véleményt fogalmaz meg a vámokról.  
Makro / Külgazdaság Már látszanak a repülőrajt jelei a gazdaságban
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 12:35
Októberben közel két és fél éve a legjobb teljesítményt nyújtotta az euróövezet gazdasága az S&P Global Market Intelligence gazdaságkutató-intézet és a Hamburg Commercial Bank AG által közösen vezetett beszerzésimenedzser-index alapján.
Makro / Külgazdaság Elkészült az új ötéves terv Kínában: az egész világot érinteni fogják a változások
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 12:18
Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.  
Makro / Külgazdaság Putyin izgulhat: India után Kína is jelentősen visszafogja az orosz olajvásárlásokat
Privátbankár.hu | 2025. október 23. 17:30
Kína is azonnal lépett az új amerikai szankciókra.
Makro / Külgazdaság India fejet hajthat Trumpnak: ez lehet a megállapodás ára
Imre Lőrinc | 2025. október 23. 12:00
India jelentősen visszafoghatja az oroszországi olajimportot.
Makro / Külgazdaság Megszólalt az államtitkár a fix 3-as kkv-hitelről
Privátbankár.hu | 2025. október 22. 13:00
Szabados Richárd elmondta, hogy a kis- és középvállalkozásokat célzó, fix 3 százalékos kölcsönt már 2600 vállalkozás igényelte, 140 milliárd forint értékben.
Makro / Külgazdaság Az Airbus bemutatott az Egyesült Államoknak: Kínában nyit céget a francia óriás
Privátbankár.hu | 2025. október 22. 12:43
A gyártó célja, hogy 2027-re rekordmennyiségű A320-ast szállítson. Az Airbus új összeszerelő sorokat nyitott Tiencsinben és Mobile-ban, így a világ két legnagyobb légi közlekedési piacán erősíti pozícióját.
Makro / Külgazdaság AI-központot hoz létre a kormány a vállalkozásoknak
Privátbankár.hu | 2025. október 22. 12:00
Ezt a mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos árulta el.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG