2p

Sok Izraelben tartózkodó külföldi sorsáról még mindig nem tudni biztosat.

Az AFP összesítése szerint a következő országok vesztették el a legtöbb állampolgárukat az október 7-én kezdődött, Izrael elleni terrortámadás során:

  • Az Egyesült Államok legalább 27 állampolgára halt meg, további, a hatóságok által nem közölt számú amerikait raboltak el a Hamász terroristái.
  • A thaiföldi miniszterelnök közlése szerint 24 thai állampolgár haláláról tudnak, a külügyminisztérium pedig 16 sérültről számolt be, további 16 thai állampolgár pedig a Hamász fogságába eshetett. A magas számok mögött az áll, hogy nagyjából 30 ezren dolgoznak vendégmunkásként a délkelet-ázsiai országból Izraelben, többségük a mezőgazdasági szektorban.
  • 15 francia állampolgár halt meg, és 17 eltűnést tartanak nyilván a francia hatóságok, utóbbiak között négy gyermek is lehet.
  • Tíz nepáli halt meg az Alumim kibuc elleni támadás során, a településen 17 nepáli diák tartózkodott a terrortámadás idején.
  • Az argentin külügyminiszter hét argentin halottról és 15 eltűntről beszélt.
  • Az Egyesült Királyságban négy halottról tudnak egyelőre. A hatóságok nem közölték az eltűntként nyilvántartottak számát, de a BBC szerint 17 brit állampolgár, köztük több gyermek sorsáról nem tudnak biztosat egyelőre.

A terroristák áldozatai Szderót városban 2023. október 7-én - rengeteg külföldi is van áldozatok és az eltűntek között. Fotó: MTI/AP/Ohad Zwigenberg
A terroristák áldozatai Szderót városban 2023. október 7-én - rengeteg külföldi is van áldozatok és az eltűntek között. Fotó: MTI/AP/Ohad Zwigenberg

A fentieken túl számos ország jelentett halottakat és sebesülteket az izraeli terrortámadás kapcsán: Ukrajna, Oroszország, Chile, Ausztria, Belarusz, Kanada, Kína, a Fülöp-szigetek, Brazília, Peru, Románia, Ausztrália, Azerbajdzsán, Kambodzsa, Írország, Portugália, Spanyolország, Törökország, Németország, Mexikó, Olaszország, Kolumbia, Paraguay, Sri Lanka és Tanzánia.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ukrajna nem kap magyar gázt – mégis, mi történt?
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 16:56
Szerda óta nincs gázszállítás Magyarország irányából Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Így alakulnak az árak a húsvét alatt a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:03
Így alakulnak az árak Nagypénteken a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Megint bezsákolt 115 milliárdot a magyar kormány, de jóval többet is kaphatott volna
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:16
Rövid távra drágábban, hosszabb távra viszont olcsóbban hiteleznek a magyar államnak a befektetők az előző aukcióhoz képest.
Makro / Külgazdaság Csehországban is hozzányúlnak a benzinárhoz
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:03
Maximalizálják a nyereséget, a jövedéki adót pedig csökkentik – mire lesz elég?
Makro / Külgazdaság Leírta a rettegett szót a Bank of America
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:52
Az iráni háború miatt újra feljeslik a láthatáron a stagfláció réme.
Makro / Külgazdaság Gulyás Gergely: a közvélemény-kutatás mint szakma halott
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:42
Csütörtökön vélhetően az utolsó előtti Kormányinfó volt a választások előtt, amelyen természetesen szóba kerültek az elmúlt napok botrányai is. 
Makro / Külgazdaság Gazprom: újabb dróntámadás a Török Áramlat ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:26
Meddig jöhet még az orosz gáz a vezetéken?
Makro / Külgazdaság Többen maradtak munka nélkül Ausztriában
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:57
Az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest nőtt a munkanélküliség, pedig sokan lekerültek a listáról egy hónap alatt.
Makro / Külgazdaság A Publicus olyat mért, amit még eddig soha
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:57
Az új kutatásuk szerint már nemcsak többen szavaznának a Tiszára, de többen is gondolják, hogy Magyar Péter pártja nyerhet.
Makro / Külgazdaság Átvágnák a gordiuszi szorost az Öböl menti országok
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:29
Támadt egy ötletük, hogyan kerüljék ki a könnyen lezárható átjárót.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG