Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
2p
Ma a kormánnyal és az EBRD-vel aláírt szándéknyilatkozat értelmében 550 millió eurós hitelprogramot indít az Este Magyarországon a magyar gazdaság támogatására.
Sajtótájékoztatót tartott ma Orbán Viktor miniszterelnök, Andreas Treichl, az Erste Bank vezérigazgatója és Suma Chakrabarti, az EBRD elnöke. Hogy pontosan mit jelentettek be arról itt olvashat részleteket >>>

Az Erste Bank Group honlapján közölte, a 250 millió eurós hitelkeret legfontosabb része a közszféra alkalmazottai számára kidolgozott komplett pénzügyi csomag. Energiahatékonysági programokat 100 millió euró értékben finanszíroz a bank, 200 millió eurót pedig az agrárgazdaság hitelezésére fordítanak.

Ezt ígéri cserébe a kormány

A közlemény szerint a magyar kormány a szándéknyilatkozatban kijelenti, hogy nem kíván többségi tulajdonrészt szerezni rendszerszinten fontos bankokban, és kötelezi magát, hogy a következő három évben magánkézbe adja a magyar bankokban jelenleg közvetve vagy közvetlenül birtokolt többségi részvénycsomagját.

A magyar kormány és az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) a tervek szerint 15-15 százalékos tulajdonrészt szerez tőkeemeléssel az Erste Bank Hungary Zrt-ben - jelentették be a felek hétfőn.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Összeszorított foggal várhatják a jövő hetet a magyarok
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 7. 08:41
Megtudhatjuk, mekkora az államháztartási hiány, mennyivel drágul az életünk, és mi történik a bukdácsoló iparban.
Makro / Külgazdaság A kormány azzal vádolja Magyar Pétert, a Valutaalap kottájából játszik
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 6. 16:23
A Nemzetgazdasági Minisztérium szóvivője szerint az IMF ihlette az úgynevezett Tisza-adót.
Makro / Külgazdaság Remek lehet a csillagállás a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 6. 09:53
Az Mfor Üzemanyagár-figyelő szerint a jövő héten csökkenhetnek az árak.
Makro / Külgazdaság Trump adhat egy lökést a magyar akkumulátorgyártásnak?
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 6. 09:28
Az amerikai elnök rendeletében a nulla vámtételek között szerepelnek az elektromos járművek akkumulátorainak kulcsfontosságú összetevői.
Makro / Külgazdaság Sokba kerülhet a lengyeleknek ez a londoni döntés
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 6. 09:22
Negatívra rontotta a lengyel államadósosztályzat kilátását a brit Fitch Ratings hitelminősítő cég.
Makro / Külgazdaság Nagy haragra gerjesztette Trumpot a Google uniós megabírsága
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 6. 09:06
Az amerikai elnök azzal fenyegetőzött, hogy semmissé teszi azt a közel 3 milliárd eurós bírságot is tartalmazó büntetéseket, amelyket az amerikai multinacionális technológiai vállalatra rótt ki az Európai Bizottság.
Makro / Külgazdaság Már bizsereg Trump tenyere
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 6. 08:36
Az amerikai elnök megnevezte, kik közül kerülhet ki jövő májusban a Fed új elnöke, akinek irányításával a jegybank Trump szája-íze szerint hozza meg a döntéseit.
Makro / Külgazdaság Hazájából kapott rossz hírt Donald Trump
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 5. 16:23
Az Egyesült Államokban az elemzők által vártnál jelentősen kevesebb új munkahely jött létre augusztusban a nem mezőgazdasági ágazatokban, a munkanélküliségi ráta pedig az elemzők által várttal összhangban emelkedett az előző havihoz képest.
Makro / Külgazdaság Egymás tenyerébe csapott a kormány és Budapest – megállapodtak Rákosrendezőről
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 5. 16:01
Aláírták az infrastruktúra-fejlesztési megállapodást.
Makro / Külgazdaság Nem is olyan magas a magyar államadósság?
Gáspár András | 2025. szeptember 5. 15:31
Regionális összehasonlításban az átlag alatt nőtt a magyar államadósság az elmúlt 15 évben, az Államadósság Kezelő Központ vezetője szerint ez annak fényében is pozitív, hogy Magyarország indult a legrosszabb helyzetből a rendszerváltás idején.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG