3p

A most megjelent Piac&Profitnak exkluzív interjút adott többek között dr. Jakab Ferenc, a Koronavírus-kutatási Akciócsoport vezetője, és a Dr24 tulajdonosai, Kóka János és Lancz Róbert. A magazin utánajárt annak is, mennyiben járult hozzá a politika a Hungarikum és vezetője, Keszthelyi Erik sikereihez.

A Piac és Profit magazin mindig kutatja a legfrissebb üzleti trendeket, a gazdaság aktuális állapotát, a cégsikerek hátterében meghúzódó titkokat. A szeptemberi számban is bőven akad olvasnivaló. A címlapon dr. Jakab Ferenc virológus.

A Piac és Profit címlapja
A Piac és Profit címlapja

A vele készült exkluzív interjúban arról beszél, ismét megjelentek a vírusgócpontok, amelyek nagyon fontos jelzések. Ezeket minél gyorsabban lokalizálni kell, ezzel egyidejűleg pedig kutatni a kontaktusokat annak érdekében, hogy ne érjenek össze a gócpontok. A kutató aktuális információval szolgál a vakcinakutatásokról is, amely most izgalomban tartja az egész világot.

A nyáron hatalmasat lépett az ország egyik vezető magánegészségügyi szolgáltatója: a Dr24 10 millió eurós tőkebevonásának hátterét is bemutatja a magazin.  A helyzet különös pikantériája, hogy amint megkötötték a megállapodást és a pénz beérkezett a klinika számlájára, egy hétre rá be kellett zárni a rendelőket a koronavírus-járvány miatt. Kóka János azt mondja, még az üzletkötés előtt átírták az üzleti terveiket, többféle szcenáriót készítettek, mert „tudtuk, hogy több száz millió forint forog kockán a koronavírus miatt”. Lancz Róbert, a DR24 másik tulajdonosa azt is elárulta a lap kérdésére, mivel tudták pótolni a karantén miatti kieső árbevételüket.

A napi hírfolyamokban időről időre felbukkannak a Hungarikum Alkusz cégcsoport növekedéséhez kapcsolódó hírek, a Piac és Profit újságírója viszont ennél jóval messzebb megy. Csabai Károly arra kereste a magyarázatot, mi áll a cégcsoport zászlóshajója, a Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. robbanásszerű növekedése mögött, hogy lehet, hogy miközben a hazai piacon fogynak az alkusz cégek, van egy, amelyik minden közbeszerzésen, minden nagyobb állami megrendelésen tarol és közel megduplázza éves nettó árbevételét. 

A magazin hagyományos célközönsége, a növekedésorientált kis- és középvállalatok is sok hasznos tudnivalóval találkozhatnak a lapban. Napjaink slágertémája, a home office még mindig tartogat új tudnivalókat, különösen most, amikor azt várjuk, hogyan fogják a Munka Törvénykönyvét hozzáigazítani a cégvezetők és munkavállalók megváltozott igényeihez.

Keresse a lapárusoknál vagy kattintson ide az érintkezésmentes digitális kiadványért.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bóka János lehet az új Gulyás Gergely?
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 17:34
Állítólag Bóka János, a volt uniós ügyekért felelős miniszter a legesélyesebb jelölt, akit a pártelnök, Orbán Viktor is támogat.
Makro / Külgazdaság Négy éve nem volt erre példa az amerikai gazdaságban
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 16:25
Az Egyesült Államokban a termelői árak 0,3 százalékkal csökkentek júniusban az előző hónaphoz képest, miközben az elemzők stagnálásra számítottak. Ez volt az első havi visszaesés 2025 augusztusa óta, és a legnagyobb csökkenés 2025 áprilisa óta – közölte az amerikai munkaügyi minisztérium statisztikai hivatala (U.S. Bureau of Labor Statistics).
Makro / Külgazdaság Giga nagyságú fegyverexportot engedélyezett a német kormány az első fél évben
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 15:39
A német kormány mintegy 13,87 milliárd euró értékű fegyverexportot engedélyezett az év első felében, a legnagyobb kedvezményezett Ukrajna volt 2,5 milliárd eurónyi szállítmánnyal – közölte a német gazdasági minisztérium szerdán.
Makro / Külgazdaság Ukrajna évi 10 millióról 20 millióra növeli dróngyártási kapacitását
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 15:19
Ukrajna jelenleg évente 10 millió drónt gyárt, és ezt a mennyiséget 20 millióra tervezi növelni – közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden Kijevben, az ukrán államiság napja alkalmából rendezett ünnepségen.
Makro / Külgazdaság Otthagyja a politikát, ide tart Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 13:51
A volt külgazdasági és külügyminiszter lemond parlamenti mandátumáról, és a kínai multicéghez szerződik. 
Makro / Külgazdaság Átalakítják Kármán Andrásék az Orbán-kormányok alatt megszokott rendszert
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 13:00
Az európai uniós források lehívása érdekében az államháztartási szabályok módosítását kezdeményezte a kormány. Az Országgyűlés honlapján olvasható törvényjavaslat szerint az ország költségvetését a kormánynak ismét ősszel kell majd benyújtania a parlamentnek.
Makro / Külgazdaság Friss előrejelzés jött: ennyivel nőhet idén a magyar GDP
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 12:20
A kedvezőtlen nemzetközi környezetben idén 2 százalék körül alakulhat a GDP-növekedés Magyarországon a Kopint-Tárki szerdán közzétett konjunktúrajelentése szerint.
Makro / Külgazdaság Mennyi vagyon szerezhető vissza a NER-től? Ezt is kérdezzük Ligeti Miklóstól a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 12:02
A Transparency International Magyarország jogi igazgatója július 23-án, csütörtökön délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Elérte a benzin ára a korábbi védett szintet, a dízel még olcsóbb
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 11:35
Ezúttal nem módosulnak a nagykereskedelmi üzemanyagárak idehaza.
Makro / Külgazdaság Több éve nem látott szintre lassult a kínai gazdasági növekedés
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 07:59
A helyi statisztikai hivatal 2022 óta nem regisztrált olyan lassú növekedést a kínai gazdaságban, mint az idei második negyedévben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG