3p

Januárban egészségi okok miatt lemondana az elnöki hatalomról Vlagyimir Putyin, persze csak, ha helytállóak a The U.S. Sun értesülései. Az egyik legnagyobb brit bulvárlap amerikai kiadása szerint erre utalhat, hogy Putyin számára egy úgynevezett életre szóló szenátori tisztséget kreáltak. Más kérdés, hogy a lap értesülését a Kreml pénteken cáfolta.

A The U.S. Sun, az egyik legnagyobb brit bulvárlap amerikai kiadása moszkvai forrásokra hivatkozva azt állítja, hogy Vlagyimir Putyin, egészségi állapota miatti aggodalomtól vezérelve jövő januárban távozni készül a hatalomból. Érdemes ugyanakkor ezt az értesülést fenntartásokkal kezelni, mert péntek délig ezt a hírt a vezető nemzetközi, nem-bulvár lapok nem vették át.

Ennek ellenére úgy tűnik, a Kreml mégis kellően komolyan vette a bulvárlap írását, ugyanis pénteken cáfolatot adott ki. Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője nonszensznek nevezte az írást és határozottan visszautasította, hogy az orosz elnök beteg lenne. De azt is nevetségesnek tartotta, hogy Putyin vissza akarna vonulni.

Fotó:pixabay.com
Fotó:pixabay.com

A közelmúltban olyan felvételek kerültek nyilvánosságra, melyek a Parkinson-kór tüneteit vélték felfedezni a 68 éves orosz elnökön a Kreml ügyeit árgus szemmel figyelők szerint.

A bulvárlap – nem meghazudtolva önmagát – a kurrens értesülésbe egy kis érzelmi szálat is beleszőtt, amikor azt állította, hogy Alina Kabaeva (37), Putyin ex-tornásznő szeretője is azért könyörög, hogy az elnök engedje el a hatalmat.

Megfigyelők a betegséggel hozzák összefüggésbe, hogy az utóbbi időben Putyin lába folyamatosan mozognak, görcsösen markolja a szék karfáját, vagy éppen az ujjai megrándulnak, amikor tollat ragad.

A feltételezések azonban legfőképpen azon alapulnak, hogy a hatalomban eltöltött 20 év után egy olyan törvény készült, mely Putyinnak, lemondása után egyfajta örökös szenátori tisztséget kreál.

Ezzel a lemondott elnök számára a későbbiekben biztosítanák a mentességet bármiféle vizsgálattal szemben.

Valerij Solovei moszkvai politológus professzor szerint Putyint nem csak a szeretője, de lányai is arra próbálják rávenni, hogy minél hamarabb váljon meg a hatalomtól, de a professzor jóslata szerint az elnök hamarosan új miniszterelnököt nevez ki majd, aki aztán később követheti őt az elnöki székben is.

Természetesen megérkezett a hivatalos magyarázat is, Dmitrij Peszkov az elnök szóvivője azt mondta, hogy az életre szóló szenátori tisztség létrehozása a nemzetközi életben egy bevált gyakorlat, máshol is ezt csinálják.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Teljesen leáll a debreceni Semcorp-fóliagyár, amíg nem javítják meg a tűzoltó-berendezést
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 18:11
A tűzvédelmi hatóság azonnali hatállyal minden tevékenységet megtiltott a Semcorpban.
Makro / Külgazdaság Újabb számokat posztolt az államtitkár Szijjártó Péter magángép-bérléseiről
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 17:44
A korábbi külügyminiszter eddig nem reagált arra, hogy négy év alatt 4 milliárd 865 millió forintot fordított bérlésre.
Makro / Külgazdaság Elviselhetetlen volt a hőség Belgiumban, nagyot ugrott a halálozások száma
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 16:01
Szombaton tetőzött a hőhullám Belgiumban, csak aznap 572 halálesetet tulajdonítottak a hőségnek. Összesen 1222-vel többen haltak meg az erre az időszakra vonatkozó átlagnál.
Makro / Külgazdaság Ismét támogathatja az elektromosautó-vásárlást a kormány
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 14:29
Megjöttek az uniós források, a Helyreállítási Alapból pedig zöldítenék a vállalkozók autóflottáit. 
Makro / Külgazdaság Itt az első nagy projekt a feloldott európai uniós forrásokból: Vitézy Dávid jelentette be
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 13:30
Aláírta a budai fonódó villamoshálózat folytatásának 32,2 milliárd forint értékű európai uniós támogatási szerződését Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
Makro / Külgazdaság Megállt a vészjósló folyamat a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 11:40
Szombattól nem változik sem a benzin, sem a gázolaj nagykereskedelmi ára.
Makro / Külgazdaság Megszólalt a Magyar Péter által felvázolt rémisztő hiánnyal kapcsolatban Kármán András
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 11:19
A pénzügyminiszter a Magyar Hangnak adott interjút.
Makro / Külgazdaság Gajdos László keményen üzent az akkugyáraknak, egy új főhatóság jöhet
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 09:10
Szeptemberben egy új, az akkumulátorgyárakat kiemelten szigorúan ellenőrző főhatóság felállítását tervezi a kormány.
Makro / Külgazdaság Örülhetnek az autósok, az év végéig még tovább eshetnek az olajárak
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 08:58
Az amerikai székhelyű Citigroup szerint az év végére akár 60 dollárig is csökkenhet a Brent olaj ára, miután fokozatosan megszűnnek a Hormuzi-szoros körüli ellátási zavarok, és ismét a piaci fundamentumok határozzák meg az árakat. A befektetési bank ezzel több más nagy pénzintézethez hasonlóan további áresésre számít az olajpiacon, írja a Bloomberg.
Makro / Külgazdaság Brutálisan lelassult az orosz gazdasági növekedés
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 08:35
Oroszországban májusban nőtt a kiskereskedelmi forgalom és lassult a GDP-bővülés, miközben csökkent a munkanélküliség a gazdaságfejlesztési minisztérium és a statisztikai hivatal adatai szerint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG