2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Csaknem két éve nem volt ilyen jó a hangulat az euróövezetben és Németországban.

Májusban tovább javultak a konjunkturális kilátások az euróövezetben és Németországban. Ezzel 21 hónapja a legmagasabbra emelkedett a gazdasági szereplők várakozása – derült ki a ZEW felméréséből. A mannheimi gazdasági kutatóintézet kimutatása szerint a német gazdasági szereplők konjunkturális várakozásait számszerűsítő mutató 1,1 ponttal 20,6 pontra emelkedett májusban az előző havi 19,5 pontról.

Bár az elemzők valamivel jobb, 22,0 pontos értéket vártak májusra, az eredmény ezzel együtt is 2015 augusztusa óta a legmagasabb lett. A mostani 20,6 pont azonban még elmarad a mutató 23,9 pontos hosszú távú átlagától.

Az elemzők még jobbat vártak

Az aktuális németországi konjunkturális helyzetet 3,8 ponttal értékelték jobbnak az előző havinál a gazdasági szereplők, így a mutató májusban 83,9 pontra emelkedett az előző havi 80,1 pontról. Az aktuális index megítélésének és a várakozásoknak együttes javulása a német gazdaság jó állapotáról tanúskodik – jegyezte meg Achim Wambach, a ZEW elnöke. Hozzátette: a javulás az euróövezetben is jelentősnek bizonyult.

Jelentősen javultak az euróövezeti konjunkturális kilátások: 8,8 ponttal 35,1 pontra, 2015 augusztusa óta a legmagasabbra emelkedett májusban az áprilisi 26,3 pontról. Elemzők 29,1 pontot vártak májusra. Az aktuális euróövezeti helyzetet 6,8 ponttal értékelték jobbnak a gazdasági szereplők májusban az előző havinál, így a mutató 18,3 pontra emelkedett. Az eredeti dokumentum elérhető itt.

Szép nagyot nőtt a magyar gazdaság - de mennyivel vertek meg minket a románok?

Még annál is jobb lett az uniós GDP-adat, mint amire korábban számítani lehetett, de hogy végzett Magyarország az EU-s mezőnyben? Tovább részletek >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A krach előtt még gyorsan felpörgették az iráni háború által leginkább sújtott gazdaságot
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 13:18
A várt visszaesés helyett jelentősen élénkült a brit gazdaság aktivitása áprilisban a csütörtökön ismertetett mérőszámok alapján. Elemzők szerint ugyanakkor valószínűleg rövid távú fellendülésről van szó, miután a vállalatok a beszerzésekkel igyekeztek megelőzni az iráni háború várható inflációs és ellátási hatásait.
Makro / Külgazdaság Az Európai Ügyészség nagyon várja Magyarország csatlakozását
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 12:51
Már 22 állammal van tapasztalatuk.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktorék után alig maradt valami az államkasszában
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 11:22
Titokzatos nagy lyuk tátong a büdzsében.
Makro / Külgazdaság Reagált az Erste arra, hogy Simor András szerint az MNB alelnöke megzsarolta az Erste vezérét
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 09:51
Kiszámíthatóan működő Magyarországban bíznak.
Makro / Külgazdaság A tiszás kétharmad könnyedén elzárhatja a NER-es pénzcsapokat
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 08:38
35 évre kiosztott koncessziókat vehet vissza a Tisza-kormány az Orbán-rezsim által kiválasztott cégektől.
Makro / Külgazdaság Nálunk kérdezhet is Pogátsa Zoltántól – ma délután a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 07:27
A közgazdásszal, szociológussal a Soproni Egyetem docensével való beszélgetést fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
Makro / Külgazdaság Simor András: az MNB alelnöke megzsarolta az Erste vezérét, ezért távoztam a bank bécsi felügyelőbizottságából
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 07:02
A 2023 decemberében megtörtént esetről szerda este számolt be az MNB 2007-2013 közötti elnöke.
Makro / Külgazdaság Hazudnak az orosz gazdaság állapotáról – de az igazi baj az lehet, hogy ők sem tudják, mekkorát
Litván Dániel | 2026. április 23. 05:44
Sokkal rosszabb bőrben lehet az orosz gazdaság, mint a kifelé mutatott adatokból látszik. De mi van akkor, ha még az adatokat kozmetikázók sem ismerik a valóságot?
Makro / Külgazdaság Itt a bejelentés: csökken a minimálbér személyi jövedelemadója
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 18:46
Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó – közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.
Makro / Külgazdaság Kongatják a vészharangot Németországban: baj van a gazdaságban?
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 17:03
A német szövetségi kormány az iráni háború gazdasági hatásaira hivatkozva a felére csökkentette idei növekedési előrejelzését, és magasabb inflációval számol.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG