1p

Ukrajnában nem lesznek orosz katonák, de a környező NATO-tagországok számíthatnak az amerikai védelemre.

A G7-ek találkozója után tartott sajtótájékoztatóján Joe Biden megerősítette, hogy a kiküldött amerikai csapatok nem azért állomásoznak a NATO keleti blokkjának területén, hogy fegyveresen beavatkozzanak Ukrajnában, hanem hogy megvédjék a szövetségeket - írja a BBC.

Az elnök kitért arra is, hogy a NATO-n belül teljes az egység, és hisz benne, hogy amennyiben szükséges, mind az amerikai, mind más partnerek teljesíteni fogják a szerződésben foglalt kötelezettségeiket.

Folyamatosan frissülő hírfolyamunk a témában:

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Jobb év vár 2026-ban a nyugdíjasokra
Dobos Zoltán | 2025. december 30. 14:33
Nyugdíjemelés lesz, érkezik a tizenharmadik havi nyugdíj és a tizennegyedik havi juttatás egyheti összege is. De vajon érkezik-e nyugdíj-kiegészítés, és várhatnak-e nyugdíjprémiumot idős honfitársaink az előttünk álló évben?
Makro / Külgazdaság Megint begyűjtött 60 milliárdot az Orbán-kormány, de némi zavar is volt az erőben
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 13:43
Volt olyan kincstárjegy a keddi aukción, amire nem érkezett elég ajánlat. De emelkedtek vagy csökkentek az átlaghozamok?
Makro / Külgazdaság Május előtt nem mondanak ítéletet a magyar gazdaságról
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 12:09
Közzétették a menetrendet a hitelminősítők.
Makro / Külgazdaság Év végére még kapnak egy gyomrost az autósok a kutakon
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 10:47
Már érezhető a legutóbbi áremelkedés hatása.
Makro / Külgazdaság Adókedvezmény jár a hálózat fejlesztéséért – itt a rendelet
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 09:44
Akár 80 százalékos adókedvezményt is lehet szerezni a következő öt évre – de kinek?
Makro / Külgazdaság A külföldieknek beruházási paradicsom vagyunk, a hazai kkv-knak jön a támogatás
Imre Lőrinc | 2025. december 30. 09:27
Látszólag szöges ellentétben állnak egymással Szijjártó Péter szavai és a Központi Statisztikai Hivatal adatai. A külgazdasági és külügyminiszter arról beszélt, hogy 2025-ben minden idők harmadik legtöbb külföldi befektetése érkezett Magyarországra, miközben a KSH szerint közel két éve csökken a nemzetgazdasági beruházások volumene. A jelenség hátterét, valamint az év legfontosabb, vállalkozásokat segítő intézkedéseit laptársunk, az Mfor.hu foglalta össze.
Makro / Külgazdaság Bóvli lett Budapest, Karácsony Gergely szerint ez a kormány politikájának következménye
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 09:03
A befektetési szint alá ontotta Moody's a főváros besorolását, a főpolgármester szerint „ezt nem fogja megúszni” a kormány.
Makro / Külgazdaság Mindent borít az állítólagos ukrán dróntámadás
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 08:49
Putyin életére törtek volna az ukránok? Zelenszkij tagad, Trump dühös, az oroszok „felülvizsgálják” álláspontjukat.
Makro / Külgazdaság Ki hozza a csákányt és a lapátot a mesterséges intelligenciához?
Privátbankár.hu | 2025. december 29. 18:28
Mi a válasz a 21 ezer milliárd dolláros kérdésre?
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor nagy ígéretet tett
Privátbankár.hu | 2025. december 29. 15:23
Január 5-én minden kiderül?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG