3p

Súlyos vádakat fogalmazott meg a neves újságíró, Oroszország újabb offenzívát indított. Reggeli háborús hírösszefoglaló.

  • Egy cikk szerint az Egyesült Államok vezette akcióban, Norvégia bevonásával került sor az Északi Áramlat gázvezetékek felrobbantására. A New York Times Pulitzer-díjas, többek közt a vietnámi My Lai-i mészárlás leleplezésével világhírnevet szerző oknyomozó újságírója, Seymour Hersh a blogjára feltöltött írásában meg nem nevezett bennfentes forrásokra hivatkozva azt írja, hogy az akciót amerikai különleges búváregységek hajtották végre, és a robbanószerkezeteket a Baltops 2022 hadgyakorlat leple alatt helyezték el a gázvezetékeken. Az akciót Hersh szerint Joe Biden utasítására még a háború kitörése előtt kezdték tervezni, és végül az elnök személyes parancsára hajtották végre. A Fehér Ház azt közölte, hogy a bejegyzés „hamis állításokat tartalmaz”, illetve „teljes kitaláció”. Az orosz külügyminisztérium felszólította Washingtont, hogy „kommentálja a cikkben bemutatott tényeket”.

  • Miután tegnap váratlanul az Egyesült Királyságba, majd Párizsba látogatott, Volodomir Zelenszkij ukrán elnök a mai nap folyamán várhatóan részt vesz az uniós vezetők brüsszeli csúcstalálkozóján, ahol további fegyverszállításokért, pénzügyi segítségért, illetve Ukrajna uniós csatlakozásának felgyorsításáért fog lobbizni. Azt már bejelentették, hogy Giorgia Meloni olasz miniszterelnök külön is tárgyal majd Zelenszkijjel, de a csúcstalálkozón természetesen Orbán Viktor is jelen lesz, így akár a magyar miniszterelnök is szót válthat az ukrán elnökkel.
  • Jens Stoltenberg NATO-főtitkár szerint semmi jele annak, hogy Oroszország a békére készülne, „ellenkezőleg: Moszkva új katonai offenzívákat készít elő”, mondta Stoltenberg Antony Blinken amerikai külügyminiszterre közös sajtótájékoztatóján.
  • Az észt hírszerzés éves jelentésében arról írnak, hogy az orosz elit körében egyre nagyobb teret nyer az a meggyőződés, hogy Vlagyimir Putyin „megőrült”, de egyelőre a legtöbb befolyásos üzletember és politikus nem akar vagy nem mer konkrét lépéseket tenni az elnök eltávolításának irányába.
  • Ukrajna arra kéri az Egyesült Államokat, hogy zárja be azokat a szankciós kiskapukat, amelyek lehetővé teszik India számára az orosz olaj vásárlását, és annak Európába történő továbbexportálását.
  • Az Institute for the Study of War (ISW) legújabb összefoglalója szerint az orosz erők visszanyerték a kezdeményezést a háborúban, és egy újabb jelentős offenzív hadműveletbe kezdtek Kelet-Luhanszkban, Kupjanszk térségében.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A húsvéti bevásárlást nem látják drágulónak a kereskedők
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 16:40
A hagyományos húsvéti ételek javarészt a tavalyi áron, vagy olcsóbban kaphatóak – állítja az Országos Kereskedelmi Szövetség.
Makro / Külgazdaság Nagyon felpörgött az euróövezet inflációja
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 13:25
Az éves infláció az euróövezetben márciusban igencsak felgyorsult az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat kedden közzétett előzetes adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Durván meglódultak a keresetek, egyre nagyobb a nyomás a vállalatokon
Imre Lőrinc | 2026. március 31. 12:25
Elsősorban a közszféra bérei húzták fel a bruttó kereseteket januárban Magyarországon. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) rég nem látott adatokat közölt: a bruttó átlagfizetések 26,3 százalékkal 846 600 forintra, míg a nettó bérek 28 százalékkal 585 700 forintra ugrottak az egy évvel korábbihoz képest.
Makro / Külgazdaság Mi döntheti el a választásokat? Vagy már el is dőlt? Somogyi Zoltánt kérdezzük a Klasszis Klubban
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 12:05
A Political Capital szociológus alapítója április 8-án, szerdán délután 13 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Az olajszállítások korlátozására készül Oroszország
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 11:41
Oroszország nem fog olajat szállítani azoknak az országoknak, amelyek támogatják az orosz export ellen bevezetett árplafont.
Makro / Külgazdaság Hol tankoljak? Befagytak a piaci árak a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 11:17
Áprilistól sem változnak.
Makro / Külgazdaság Az iráni háború miatt csak horroráron lehet hozzájutni a műanyaghoz
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 10:31
Hamarosan hiány is lehet.
Makro / Külgazdaság Mi történt? Alacsonyabbak lettek az árak az iparban
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 08:55
Februári adatokat közölt a Központi Statisztikai Hivatal.
Makro / Külgazdaság Megjöttek a választási pénzek, iszonyatos mértékben nőttek az átlagbérek Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 08:30
A bruttó átlagkereset 846 600 forintra, a nettó átlagkereset pedig 585 700 forintra emelkedett januárban Magyarországon – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Makro / Külgazdaság Bajban van Izrael az elhúzódó háborúk miatt?
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 16:37
Erre utal a GDP-előrejelzés.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG