2p

Mi vár a magyar gazdaságra a választások után?
Tényleg elkerülhetetlen lesz a megszorítás?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ujhelyi István szerint az Európai Bizottság elnöke ki sem nyitotta azt a történelemkönyvet, amit azért küldött neki, mert európai ünnepnek nevezte Erdély és Románia egyesülését.
Jean-Claude Juncker (Fotó: EPA/STEPHANIE LECOCQ)

Levelet kapott Jean-Claude Junckertől Ujhelyi István. Az index szerint a levélben az Európai Bizottság elnöke azt magyarázza meg az MSZP-s európai parlamenti képviselőnek, hogy miért titulálta tavaly ünnepnek Erdély és Románia egyesülését.

Juncker a többi közt ezt írja:

„Az Európai Unió a béke és az egység projektje. (...) Az uniót (...) egy erős értékeken, szabadságon, demokrácián, az emberi jogokon és a jog uralmán alapuló közösségként hozták létre, ahol európaiak harmóniában élnek. (...) Ebben a szellemben, kivétel nélkül mindegyik tagállam nemzeti ünnepének a megtartása egy valódi európai ünnep, és az is kell, hogy legyen.”

Ki sem nyitotta?

Ujhelyi Juncker válaszával korántsem volt elégedett:

„Úgy látszik, hogy Juncker elnök nem hogy nem olvasta, de ki sem nyitotta a neki küldött történelemkönyvet. Ez mindenképpen sajátos és tanulságos az Európai Bizottság jobboldali elnökétől.”

Szerinte épp itt az ideje, hogy az uniós intézményeket ne a Kereszténydemokrata Néppárt (Juncker is ennek a tagja - a szerk.), hanem a szociáldemokraták irányítsák.

A magyar politikus egyébként Molnár Miklós Magyarország rövid története című, angol nyelvű könyvét küldte el az Európai Bizottság elnökének.

Juncker: közös és fontos ünnep

Mint arról korábban beszámoltunk, Juncker tavaly októberben Strasbourgban, az Európai Parlament plenáris ülésének Európa jövőjéről folytatott vitáján tette nagy visszhangot kiváltó kijelentését.

"Minden, ami román, egyben európai is, ezért december elsején Európa közösen ünnepli meg a Romániának és Európának is fontos pillanatot"

- mondta Erdély és Románia egyesülésének centenáriumáról.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Erről tárgyalt ma Orbán Viktor a török elnökkel
Imre Lőrinc | 2025. december 8. 17:55
A cél, hogy a jövőben 10 milliárd dollárra emelkedjen a magyar-török kereskedelmi forgalom értéke.
Makro / Külgazdaság Még mindig Németország Európa betege, ami nekünk is nagyon rossz hír
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 17:00
Az elemzők által vártnál jelentősebben erősödött a Sentix GmbH gazdaságkutató intézet euróövezeti befektetői hangulatindexe decemberben. A németországi befektetői bizalom alakulását tükröző konjunktúraindex ugyanakkor csökkent.
Makro / Külgazdaság 26 az 1 ellen: nem hazudtolta meg magát a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 15:30
Hétfőn az európai uniós kormányok képviselői megszavazták az Európai Védelmi Ipari Programot (EDIP-et) létrehozó rendeletet – közölte az EU miniszteri Tanácsa.
Makro / Külgazdaság Nem a sertésmájas fogja helyrebillenteni a magyar gazdaságot
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 14:45
Az árrésstop kiterjesztésével végre elérte a kormány, hogy letörje az élelmiszer-nagybevásárlás árát – ehhez az kellett, hogy bő három évtizeddel a rendszerváltás után a családi kosár fele nem piaci logika alapján árazódik. Erről és a választási kampányüzenetekről is volt szó a Trend FM reggeli műsorában, ahol munkatársunk volt a vendég.
Makro / Külgazdaság Bajba kerülhet a Török Áramlat? Lefoglalták a vezetéket üzemeltető cég vagyonát
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 14:00
A Vedomosztyi nevű orosz lap arról ír, hogy lefoglalták a Török Áramlat kezelőjének vagyonát, miközben Orbán Viktor Isztambulba repült.
Makro / Külgazdaság November végéig 4070 milliárd forint hiány jött össze
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 11:31
A kormány szerint Magyarország pénzügyei rendezettek.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor elárulta, hogy miért utazik Törökországba
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 10:51
Nagy bejelentés jön a Török Áramlatról.
Makro / Külgazdaság Még olcsóbb lesz a benzin keddtől
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 09:46
A dízel ára nem változik.
Makro / Külgazdaság Parázs vita lehet ma a parlamentben
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 07:54
Húsz előterjesztés vitáját folytatja le hétfőn az Országgyűlés.
Makro / Külgazdaság A héten kiderül, mennyivel drágult hivatalosan az életünk
Privátbankár.hu | 2025. december 7. 14:31
A jövő héten jelenik meg az államháztartás november végi helyzetéről szóló gyorstájékoztató, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pedig ismerteti a novemberi infláció alakulását, az ipar és az építőipar teljesítményét is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG