4p

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Az Operatív Törzs mai tájékoztatóján megtudtuk, hogy két magyar embernél diagnosztizálták ezen a héten az indiai vírust, s hogy a szennyvízadatok kifejezetten jó tendenciát mutatnak a következő hetekre.

A tájékoztatót György István államtitkár, az országos oltási munkacsoport vezetője kezdte, aki annak kapcsán, hogy túl vagyunk az 5 millió beoltotton, végigszalad az oltási munkamenet sarokkövein:

  • december. 26.: megérkeztek az első vakcinák, megkezdődött az egészségügyi dolgozók oltása, majd a szociális otthonokban élő időseké és az ott dolgozóké
  • február. 4.: létrejött az országos, majd a megyei oltási munkacsoportok
  • március. 8.: 1 millió beoltott
  • március. 31.: 2 millió beoltott
  • április. 13.: 3 millió beoltott
  • ápr. 30.: 4 millió beoltott
  • május. 22.: átléptük a nyitáshoz szükséges 5 millió átoltottat.

Müller Cecília országos tisztifőorvos: Hazánkba is megérkezett az indiai mutáns. Fotó: youtube
Müller Cecília országos tisztifőorvos: Hazánkba is megérkezett az indiai mutáns. Fotó: youtube

 

„Mindez azt mutatja, hogy a magyar oltási stratégia világviszonylatban is sikeres, és a magas átoltottságnak köszönhetően előbb megkezdhettük a nyitást” – hangsúlyozta az államtitkár.

Európa második legátoltottabb országa vagyunk még mindig, 5 084 642 fő van beoltva legalább egy adaggal, és a teljes felnőtt lakosság 52 százaléka kapott már legalább egy vakcinát.  Ugyanakkor jelenleg félmillió regisztrált nem vette még fel az oltást.

Jelenleg háromféle vakcinából van nagyobb, elérhető mennyiség, Pfizer, Sinopharm és Szputnyik, kevesebb Moderna és Janssen. Az AstraZeneca elfogyott, ezért a meglévőket a második körös oltásokra tartalékolják. Most már nem csak időpontot, hanem vakcinát is lehet választani akár a háziorvosi találkozókon.

Az oltóbuszok továbbra is járják az országot, 108 településen oltottak már.

Külföldiek is tudnak regisztrálni oltásra, hamarosan indul az oltásuk, amiről hamarosan részleteket közölnek.

Kiss Róbert alezredes a rendezvényeken való részvétellel kapcsolatban elmondta, hogy csak védettségi igazolvánnyal lehet látogatni zenés-táncos rendezvényeket és a vendéglátóipari helyiségek belső tereit. A rendezvény szervezői és a tulajdonosok felelősek, hogy igazolvánnyal, vagy fertőzésen igazoltan átesettek vegyenek ezeken csak részt.

A gyülekezéssel kapcsolatban fontos tudnivaló, hogy spontán gyűlésre még mindig nincs mód, de ha 500 főnél kevesebben vannak jelen, nem védett személyek is részt vehetnek, 500 főnél nagyobb gyűlésen viszont csak a védettséggel rendelkezők.

A maszkviselet tömegközlekedési eszközökön, bevásárló helyeken, ügyfélszolgálatokon továbbra is kötelező.

„Lecsengőben van a járvány harmadik hulláma, a járványügyi adatok javuló tendenciát mutatnak. Kórházban jelenleg 999 beteget ápolnak, 121 fő lélegeztetőgépen, 448 új fertőzöttet detektáltak, 28 ember meghalt a vírustól” – kezdte beszámolóját Müller Cecília országos tisztifőorvos.

Az országos tisztifőorvos statisztikai adatokat is megosztott:

  • múlt héthez képest ezen a héten 39 százalékos csökkenést mutatnak a fertőzöttségi adatok országos szinten
  • a fertőzöttek átlagéletkora 42 év, közülük 46 százalék férfi
  • a fertőzöttek 14 százalékát Budapesten azonosították, de Nógrád, Somogy és Csongrád-Csanád megyében alig 2 százalék volt. Vas megyében viszont 9 százalékos növekedést mutatnak a számok
  • a diagnosztizált betegek 5 százalékában nem lehet találni semmilyen alap- vagy társbetegséget.

„Az elmúlt napokban két főt azonosítottak, akik indiai mutánssal fertőzöttek, és nem jártak külföldön. Egyikük meggyógyult, enyhe tünetei voltak, a másik személy kórházban van, de nem lélegeztetett beteg. Ezért jó, hogy a vakcinák az indiai mutáns ellen is védenek” – hangsúlyozta Müller Cecília.

Hozzátette, hogy most már az egyéni védelemre kell helyezni a hangsúlyt. Magyarországon hatféle vakcina elérhető, ezért továbbra is fontos az oltás fontosságának hangsúlyozása főleg azoknak, akik még nem regisztráltak.

A végére is hagyott egy jó hírt: a szennyvízmutatók 21. heti adataiban jelentősen csökkenő tendenciák mutatkoznak.

 

 

 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Orbán Viktor ígérete ennyi pénzt jelent a nyugdíjasoknak
Privátbankár.hu | 2025. február 23. 11:19
A miniszterelnök által bejelentett áfa-visszatérítés havi szinten kevesebb mint kétezer forintot fog jelenteni egy nyugdíjasnak. Cserébe a könyvelők szervezete szerint óriási adminisztrációs terhet ró az ügylet minden szereplőjére. A Nyugdíjas Parlament a bejelentést szándéknyilatkozatnak tartja, amiben kevés a konkrétum.
Makro / Külgazdaság Szja-mentesség a két- és háromgyerekes anyáknak – Orbán Viktor több intézkedést is bejelentett évértékelőjén
Privátbankár.hu | 2025. február 22. 16:06
A kormányfő újkori szokása szerint a budai Várkertben tartotta az immár 26. évértékelőjét.
Makro / Külgazdaság „Csicsergő daláradat fogja betölteni az országot” – Ligeti Miklós Magyar Péter elszámoltatási ígéreteiről
Privátbankár.hu | 2025. február 21. 11:08
Sokan akarják majd menteni az irhájukat, ez segíthet az elszámoltatásban, de rengeteg elvi és gyakorlati problémával fog szembesülni az, aki ezt végig akarja vinni.
Makro / Külgazdaság Somolyoghatnak a svájci óragyártók, de nem csak azért, mert januárban közel kétmilliárd frank értékben exportáltak
Privátbankár.hu | 2025. február 20. 11:13
Hanem azért is, mert az egyik legnagyobb növekedést egy konkurens cégekkel teli országban érték el.
Makro / Külgazdaság Fordulat Németországban, az elemzők is vakarhatják a fejüket?
Privátbankár.hu | 2025. február 20. 09:19
A várt növekedés helyett csökkentek a termelői árak Németországban januárban decemberhez képest. Az éves drágulás is meglepetést okozott.
Makro / Külgazdaság Már a jegybanknál is kezdenek aggódni Trump miatt? Felpöröghet az infláció
Privátbankár.hu | 2025. február 20. 09:06
Kikerült a jegyzókönyv a kamatdöntő ülésről.
Makro / Külgazdaság Rogán Antal is szóba került Szijjártó Péter washingtoni tárgyalásán, ahol még a magyar kormány inflációs politikája is dicséretet kapott
Privátbankár.hu | 2025. február 20. 06:47
Az sem zavarta a magyar minisztert, hogy egy volt Soros-főembertől jött a dicséret. De mi lesz Rogán Antallal?
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor és Nagy Márton kezdhet mindent elölről
Csabai Károly | 2025. február 20. 05:44
A kormányfő és hű csúcsminisztere által nemes egyszerűséggel csak földbe döngöltként aposztrofált hazai infláció feltámadt. Két év után ismét nálunk a legmagasabb az éves fogyasztóiár-index az Európai Unió 27 tagállama közül, de az egész öreg kontinensen is csak négy országé magasabb – derül ki a legfrissebb Privátbankár Európai Inflációs Körképből. Pedig a pénzromlás fő ellenszerének számító alapkamatunk is kiugróan magasnak számít, s mivel ahhoz idestova már négy hónapja nem nyúlt az MNB, a visszatekintő reálkamatok összevetésében is nagyot csúsztunk vissza.
Makro / Külgazdaság Aggasztó okból tűnt fel Magyar Péter mellett Ruszin-Szendi Romulusz?
Privátbankár.hu | 2025. február 19. 18:55
A Tisza Párt hétvégi kongresszusán a volt vezérkari főnök feltűnése volt talán a legváratlanabb fordulat. De mit üzen az ő megjelenése? Somogyi Zoltán két megfejtése közül az egyik elég rémisztő.
Makro / Külgazdaság Ausztrália központi bankja négy év után gondolta meg magát
Privátbankár.hu | 2025. február 18. 16:45
Ausztrália központi bankja kamatot csökkentett, de figyelmeztetett, hogy túl korai lenne győzelmet hirdetni az infláció felett, és óvatosan áll a további lazítás lehetőségéhez.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG