2p
Ma megtudtuk, milyen esetekre nem vonatkozik a látogatási tilalom a kórházakban.
Fotó: Reuters/Flavio Lo Scalzo

Mint lapunk is megemlékezett róla, a római magyar nagykövetség arra kérte az Olaszországban tartózkodó magyar állampolgárokat (értelemszerűen elsősorban a turistákat), a koronavírus-járvány miatt, hogy hagyják el az országot, térjenek haza.

A magyar kormány operatív törzse mai tájékoztatóján ezzel kapcsolatban elhangzott, hogy a hazaérkezőket a határátkelőknél szűrni fogják a magyar hatóságok, ahogy a nem schengeni határon ez már történik, az eljárásrend részletein jelenleg dolgoznak.

Addig is azt kérik az érintettektől, hogy hazaérkezésük után két hétig még maradjanak otthon.

Szintén mai hír volt, hogy a WizzAir légitársaság az összes olaszországi járatát leállította Magyarország felé. Az operatív törzs tájékoztatóján pedig elhangzott egy utalás arra (a WizzAir bejelentésétől függetlenül), hogy a járatszámok ritkítása (megjegyzés: ami megnehezíti a hazautazást) megfelel a kormány kríziskezelési programjának, bár ennek logikáját - a nagykövetségi felszólítás dacára - nem fejtették ki.

Elhangzott viszont, hogy gyakrabban fogják tisztítani az autópályák menti parkolókat, pihenőhelyeket.
A törzs azzal a kéréssel fordul az iskolákhoz, hogy lehetőség szerint ne tartsanak március 15.-i ünnepségeket. A sportrendezvényekkel kapcsolatos álláspontról már írtunk.

A fertőzéssel kapcsolatban elhangzott, hogy az eddig azonosított 12 esetből négynél a második vizsgálat lett csak pozitív eredményű. Nem könnyű tehát kimutatni a koronavírust - jelezte Müller Cecília országos tisztifőorvos, aki ismételten elmondta, hogy a betegeket nem lehet meglátogatni az egészségügyi intézményekben a hatályos előírás szerint, de a súlyos beteg mellett ott lehet a hozzátartozója, valamint a kisgyermek mellett a szülője (gyerekeket jellemzően nem érinti a betegség). A szülő nő mellett is tartózkodhat egyvalaki és a vallásos betegek is fogadhatják az egyház képviselőjét az intézményen belül.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bezuhantak a Szegeden is jelen lévő kínai autógyár eladásai
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 14:31
Csökkentek márciusban a kínai BYD Co. és az XPeng járműeladásai az egy évvel korábbihoz képest, eközben növelte értékesítését a Li Auto és a Nio.
Makro / Külgazdaság Minimálisan csökkent a munkanélküliség az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 13:01
A vártnál több munkahely jött létre az Egyesült Államokban márciusban a mezőgazdasági szektoron kívül, miközben a munkanélküliség csökkent februárhoz képest a munkaügyi minisztérium adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Félmilliárd forinttal több jut a hungarikum pályázatokra
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 12:46
Az agrártárca 500 millió forint többlettámogatást biztosít a hungarikum pályázatokra – jelentette be az agrárminiszter húsvéthétfőn közösségi oldalán.
Makro / Külgazdaság Főleg a marketingesek használják a mesterséges intelligenciát
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 15:15
A vállalati edukációban még jelentős tartalékok vannak.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter is beülne Orbán Viktor mellé a Védelmi Tanácsba
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 13:38
A Tisza Párt elnöke felszólította a miniszterelnököt, hogy haladéktalanul tájékoztassa a fejleményekről.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter: Megtámadták a szuverenitásunkat!
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 12:53
A külügyminiszter szerint megvédik a rezsicsökkentést.
Makro / Külgazdaság „Nem lehetetlen a hosszú élet, de tenni is kell érte” – mondja Kóka János, a Doktor24 alapító tulajdonosa
Kormos Olga | 2026. április 5. 11:31
A hosszú élet titkáról, a longevity egyszerűen vagy kicsit nehezebben megvalósítható feltételeiről beszélt Kóka János, a Doktor24 Medicina Zrt. alapító tulajdonosa a Klasszis Média Longevity és egészséggazdaság című konferenciáján.
Makro / Külgazdaság Részletes ábra érkezett a tojás áráról
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 09:07
Érdekesen alakult a tojás ára.
Makro / Külgazdaság Sorsdöntő adatok érkezhetnek még a választás előtt
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 08:27
Szerdán jelenik meg a fogyasztói árak márciusi adata.
Makro / Külgazdaság Irán karjaiba lökte a háború a világ egyik legnagyobb olajimportőrét
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 16:35
Az indiai finomítók 7 év után ismét olajat vásároltak Irántól, miután a közel-keleti háború leállította a szállításokat a Hormuzi-szoroson keresztül.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG