3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Egy balassagyarmati, egy budakeszi, egy ceglédi és egy egri gimnázium csapata győzedelmeskedett a negyedik alkalommal megrendezett Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis! verseny április 11-ei megyei elődöntőiben, s készülhetnek ezáltal ők is – a négy nappal korábban bejutott három team mellett – az április 27-ei országos döntőre. Április 22-éig további elődöntőkre kerül sor.

Mik a fontosabb különbségek a személyi hitelek, a szabad felhasználású jelzáloghitelek és a lakáshitelek között, melyiket milyen célra érdemes felvenni? Hányféle ösztöndíj, támogatás létezik, melyek ezek, milyen esetekben hasznosak és mi a fő tulajdonságuk? Igazuk van a nyugdíjasoknak, akik mindig sokat panaszkodnak a drágaságra? Ilyen és ehhez hasonló kérdéseket kaptak a Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis! címen rendezett diákverseny második, online fordulójában négy megye (Heves, Nógrád, Pest, Tolna) legjobbjai.

A Privátbankár.hu Kft. a Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány támogatásával rendezi meg a versenyt, amelynek programját a szervezők a verseny többi támogatóival együtt kifejezetten edukációs céllal állították össze, azt szem előtt tartva, hogy a diákok gyakorlati tudásra tegyenek szert, játékos módon.

A verseny – mely szakértői bizottságának elnöke Bod Péter Ákos volt jegybankelnök – három, online megrendezett fordulóból áll.

Az április 11-ei versenynap továbbjutói:

Károlyok – Balassagyarmati Balassi Bálint Gimnázium
csapatkapitány: Rigó Balázs, felkészítő tanár: Csábiné Gerbely Mária

Euro – Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium
csapatkapitány: Matolcsy András, felkészítő tanár: Balogh Andrea

Pukkandúrok – Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium
csapatkapitány: Medveczki Gábor József, felkészítő tanár: Kozma Sándor

Lyukas Garas –  Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium
csapatkapitány: Fábián Eszter, felkészítő tanár: Hossó Krisztina

Nem csak a győztes csapat tagjai részesülnek jutalomban, a verseny támogatói, szakmai partnerei ugyanis számos értékes díjat ajánlottak fel:

  • A döntő első három helyezett csapatának tagjai és kísérő tanára számára bécsi egynapos tanulmányutat szervezünk az Erste Bank támogatásával, amelyre a döntő időpontjához képest 1 éven belül kerül sor.
  • A Magyar Államkincstár 20 x 10 000 forintos ajándékutalványt ajánlott fel a döntőbe bejutott csapatok felkészítő pedagógusainak.
  • A Nemzeti Adó- és Vámhivatal értékes nyereményeket ajánl fel.
  • A verseny fővédnöke, Dr. Maruzsa Zoltán államtitkár jóvoltából az első öt helyezett csapat csapatonként 60 ezer forint értékben választhat műszaki cikkeket.
  • A Fundamenta-Lakáskassza a három, legtöbb csapatot indító pedagógus számára egyenként 50 ezer forint értékű ajándékutalványt ajánlott fel.
  • A Pénzügyminisztérium 150 ezer forint értékű ajándékutalványt ajánlott fel.
  • A Pénziránytű Alapítvány az első 3 helyezett csapat tagjainak 15 hordozható Bluetooth hangszórót ajánlott fel.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Itt van Magyar Péter jó híre
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 20:06
Nem kell leállítani az üzemelő turbinákat.
Makro / Külgazdaság Közelít a nyugat-nílusi láz Magyarország felé?
Kormos Olga | 2026. augusztus 19. 18:44
Európában nyáron ismét több nyugat-nílusi láz okozta megbetegedést jelentenek, a héten épp Hollandiában diagnosztizálták egy páciensnél hat év után újra. Egyelőre Magyarország tiszta ebből a szempontból. De van-e okunk félni?
Makro / Külgazdaság Ön is ellenőrizheti, hogy mit csináltak Magyar Péterék 100 nap alatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 18:14
Erről Magyar Péter videóban számolt be.
Makro / Külgazdaság Véget ért az ukrán pénzszállítók kalandos története
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 15:22
Nem történt bűncselekmény.
Makro / Külgazdaság Ilyen is van: Magyarország lepipálta Németországot és Franciaországot
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 11:26
Az Eurostat mai közlése megerősíti a Privátbankár Európai Inflációs Körkép megállapításait, miszerint a júliusi 1,6 százalékos harmonizált fogyasztóiár-indexünknél az Európai Unióban csak két országé volt alacsonyabb, Svédországé és Csehországé.
Makro / Külgazdaság Az előző rendszerek egyik aduászához nyúl hozzá a Tisza-kormány
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 19. 10:34
A kormány több, jelentős helyi tiltakozást kiváltó beruházás nemzetgazdasági szempontból kiemelt státuszát visszavonja – jelentette be a héten Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter. A tárcavezető korábban azt is jelezte, hogy módosítják az építészeti törvényt abból a célból, hogy a kiemelt beruházások esetében se kerülhessenek háttérbe a településfejlesztési, környezetvédelmi és természetvédelmi szempontok.
Makro / Külgazdaság Brüsszel még a korábbi pozitív magyar hírekre is rátromfolhat
Csabai Károly | 2026. augusztus 19. 05:45
Az Európai Bizottság statisztikai hivatala ma délelőtt megjelenő adatai szerint a 27 európai uniós tagország közül már csak kettőben lehetett alacsonyabb júliusban az Eurostat által számolt inflációs mutató, a harmonizált fogyasztóiár-index, mint nálunk. De az általános inflációk összevetésében is a negyedik legalacsonyabb a miénk az unióban, valamint az adataikat cikkünk megjelenéséig közlő 40 kontinentális állam között egyaránt – derül ki lapunk friss Privátbankár Európai Inflációs körképéből.
Makro / Külgazdaság Megint drágul az üzemanyag
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 13:24
Jelentősen emelkednek az üzemanyagok nagykereskedelmi árai augusztus 19-től. A 95-ös benzin és a gázolaj beszerzési ára is bruttó 8 forinttal lesz magasabb a szerdai változással.
Makro / Külgazdaság Új vezető érkezik az MBH Bankhoz
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 10:41
Gózon Gergelyt nevezték ki az MBH Bank stratégiáért és pénzügyekért felelős vezérigazgató-helyettesének.
Makro / Külgazdaság Itt a 4iG álláspontja a kormányzati vizsgálatról
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 09:48
A hatályos magyar és európai uniós jogszabályoknak megfelelően jártak el szerintük.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG