Hétfőn az ázsai kereskedés során tovább nőtt az olaj ára elsősorban a rendkívüli észak-amerikai időjárás okozta aggodalmak miatt.
Miután pénteken több mint 2 százalékkal emelkedtek az árak, hétfőn a Brent olaj hordónként ára a szingapúri tőzsdén 42 centtel, azaz 0,7 százalékkal 66,3 dollárra, a nyugat-texasi olajé pedig ugyanennyivel, 61,49 dollárra nőtt.
„Az olajárakat az Egyesült Államokban várt termelési fennakadások 'ingerelik', párosulva a kitartó geopolitikai kockázatokkal”
- fogalmazott egy elemző a Reutersnek. Nem segített megnyugtatni a kedélyeket Donald Trump sem, miután pénteken bejelentette, hogy „hatalmas armada” hajózik Irán felé.
Napi 250 ezer hordónyi termelés esett ki az Egyesült Államokban a JPMorgan hétfői jelentése szerint a szélsőséges időjárás miatt.

A nemzetközi helyzet ha nem is fokozódik, de nem is enyhül.


