3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az Amnesty International szerint szükségtelenül kemény az osztrák szükségállapotra vonatkozó rendeletterv.

Kudarcként jellemezte a szükségállapotról szóló osztrák rendelettervezetet az Amnesty International nemzetközi emberi jogi szervezet ausztriai tagszervezetének vezetője egy csütörtöki rádióinterjúban.

Ez embertelen

Heinz Patzelt az Ö1-en elmondta, amennyiben a kormánytagokban van emberi együttérzés, nem vezetik be a rendeletet, amelynek életbelépése szerinte nem azt jelenté, hogy "nem tudjuk, hanem azt, hogy nem akarjuk" megoldani a menekültek elhelyezését.

"Ha Libanon vagy Jordánia 1-2 millió menekült érkezése után azt mondja, hogy nem tudják már befogadni az embereket, az nemzetközi és emberi jogi szempontból teljesen érthető, de ha egy jól működő állami rendszerrel rendelkező nyolcmilliós ország teszi ugyanezt 90 ezer érkező menekült esetén, akkor az >visszataszító populizmus<" - fogalmazott az ausztriai szervezet vezetője.

Utat kell mutatni

Úgy vélte, a szervezet feladata rámutatni az ausztriai kvótáról szóló döntés "abszurditására" és arra, hogy mennyire "nevetségesek" azok az okok, amelyekkel a szükségállapot bevezetését indokolja a kormány. Aláhúzta: a felelősség azonban a kormányé. "Van ott elég ember, aki azt mondhatja, hogy elég ebből az őrületből, a populista lufiból, amely valójában nem hoz megoldást" - mondta Patzelt.

Meglátása szerint amennyiben a stájerországi Spielfeldnél létesített határirányítási rendszer költségét inkább német nyelvi tanfolyamokra fordították volna, akkor megoldandó feladat és nem probléma lenne a jelenlegi helyzet.

A Nothilfe osztrák segélyszervezet szerdai közlése szerint Ausztriában nem indokolt a szükségállapot bevezetése. Erich Fenninger a szervezet ügyvezetője szerint csupán menedéket kereső emberek vannak, akik a háború és a terror elől menekültek, és joguk van a menedékkérelmi eljáráshoz.

Nagyon kevés ember jutna be

Az osztrák parlament április végén fogadta el a menekültügyi törvény szigorítását, amelynek értelmében a kormány parlamenti jóváhagyással szükségállapotot hirdethet a közrend és a belbiztonság veszélyeztetettsége esetén. Már akkor jelezték azt is, hogy a szükségállapot életbe lépése esetén a menedékkérőket már az osztrák határnál vissza lehetne utasítani, és ettől csak emberi jogi okokból, például családegyesítés miatt térnének el.

Kedden döntött az osztrák kormány a rendelettervezetről, amely akkor lépne életbe, ha az idei évre meghatározott kvótánál, 37 500-nál több menekültügyi eljárás indulna meg Ausztriában. A tervezet szerint a menedékkérők nagy száma hatalmas kihívást jelent az általános biztonsági helyzetre nézve. Július végéig több mint 24 ezer menekültjogi eljárás indult meg Ausztriában, ez az idei évre meghatározott felső korlát mintegy hatvanöt százalékát teszi ki.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Még egy kastélyt sikerült eladnia a nemzeti vagyonkezelőnek
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 15:13
310 millió forintért talált gazdára a kékedi Melczer-kastély.
Makro / Külgazdaság Hozzányúltak a vésztartalékhoz: fogy az ország üzemanyagkészlete
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 14:12
 Megindult a stratégiai készletek felhasználása.
Makro / Külgazdaság Áttörték a plafont az üzemanyagárak: történelmi rekord a román kutakon
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 13:57
Új csúcson a benzin és a dízel ára.
Makro / Külgazdaság Nőnek a kockázatok, megindultak felfelé a magyar kötvényhozamok
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 13:20
Hozamemelkedés mellett értékesített 3, 5 és 10 éves lejáratú államkötvényeket csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter újabb vezeték megépítését jelentette be, ezúttal Szlovénia irányába
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 13:02
Magyarország Szlovéniával is összeköti a földgázhálózatát, így hazánk már minden szomszédos országgal össze lesz kötve – ezt jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter.
Makro / Külgazdaság Letépte a láncait és félelmetesen tör előre a dízel ára
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 12:30
Mindkét üzemanyagtípus nagykereskedelmi ára jelentősen emelkedik holnaptól.
Makro / Külgazdaság Hátrakötött kézzel fognak harcolni Orbán Viktorral az uniós vezetők a csütörtöki EU-csúcson
Litván Dániel | 2026. március 19. 10:34
Hiába háborítja fel az uniós vezetők túlnyomó részét a magyar miniszterelnök vétója, nem sok eszközük van arra, hogy gyorsan rávegyék az Ukrajnának szánt hitel átengedésére.
Makro / Külgazdaság A szuverenitásindex után új elemzéssel készül Szájer József intézete
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 09:10
Azóta nemigen lehetett hallani a Szájer József nevével fémjelzett Szabad Európa Intézetről, mióta tavaly nyáron közzétették az úgynevezett szuverenitásindexüket. Szájer József szerint ismét az Európa Napon akarnak egy új elemzéssel kijönni.
Makro / Külgazdaság Új szerződés került napvilágra a Barátság kőolajvezetékkel kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 17:13
A két ország megállapodott abban, hogy mintegy 1 milliárd cseh koronát (közel 40 millió eurót) fektet be a Barátság kőolajvezeték működésének átalakításába.
Makro / Külgazdaság Itt vannak a BinX új számlacsomagjai
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 16:26
Az újonnan indult társas vállalkozások számára is elérhetővé váltak a BinX számlacsomagjai, tehát nem kell más szolgáltatónál számlát vezetni ahhoz, hogy egy cég a neobank ügyfele legyen – hívja fel a figyelmet Fülöp Norbert Attila, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. Ezzel tovább erősödhet a verseny a vállalkozói bankszámláknál, hiszen a Binx ajánlatai igen vonzónak számítanak a piacon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG