1p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A januári impozáns adat után kicsit szerényebb, 57 milliárdos többletet tudott felmutatni az államháztartás.

A Nemzetgazdasági Minisztérium közlése szerint így az év első két hónapjában összesen 180,4 milliárd forintos többletet ért el az államháztartás központi alrendszere, erre az elmúlt több mint másfél évtizedben nem volt példa. A végleges adatok megegyeznek az előzetes számokkal, és ezek tükrében a tárca továbbra is kitart az idei évre tervezett 2,4 százalékos hiánycél mellett.

Emellett a központi költségvetés 144,2 milliárd forintos, az elkülönített állami pénzalapok 48,4 milliárd forintos többletet mutattak fel februárban, míg a társadalombiztosítás pénzügyi alapjainál 12,2 milliárd forintos hiány keletkezett. A minisztérium szerint az adatokon már érezhető a tavaly novemberben hozott adócsökkentési és béremelési megállapodások részletei, ezekről korábban itt írtunk bővebben. >>>
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kijev szerint Moszkva most valódi esélyt kapott a békére, Putyin viszont nem élt vele
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 19:32
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Vlagyimir Putyinhoz intézett nyílt levele lehetőséget kínál Oroszország számára a háború befejezésére – erről beszélt pénteken Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter a nyugat-ukrajnai Vinnicjában tartott sajtótájékoztatón. A tárcavezető szerint a levél egyértelműen jelzi Ukrajna békeszándékát, és reális diplomáciai javaslatokat tartalmaz a konfliktus lezárására. Putyin úgy reagált, nem látja okát a találkozónak.
Makro / Külgazdaság Ukrajna szerint orosz elektronikus zavarás térítette le a Romániában felrobbant tengeri drónt
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 15:55
Ukrajna haditengerészete szerint az a tengeri drón, amely péntek reggel felrobbant a romániai Konstanca kikötőváros közelében, orosz elektronikus hadviselés következtében tért le eredeti útvonaláról.
Makro / Külgazdaság Itt vannak a pénteki kormányzati bejelentések – nézze csak!
Kollár Dóra | 2026. június 5. 12:17
Ezek voltak a kormányszóvivői sajtótájékoztató legfontosabb témái.
Makro / Külgazdaság A benzinesek örülhetnek, a dízelesek kevésbé szombattól
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 11:50
A piaci alapú tankolás olcsóbb lesz a benzinesek és drágább a dízeles autót üzemelteték számára.
Makro / Külgazdaság Külföldimunkaerő-stop lépett életbe
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 11:35
Sem filippínó, sem georgiai, sem örmény munkavállalaló nem jöhet egy ideig. 
Makro / Külgazdaság Biztató jeleket is nyugtázhat Kapitány István
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 08:30
Bár a Központi Statisztikai Hivatal péntek reggeli közlése szerint az ipari termelés a márciusi növekedés után áprilisban ismét csökkent, a legnagyobb súlyú alágak közül a járműgyártás, illetve a számítógép, elektronikai, optikai termék gyártása bővült.
Makro / Külgazdaság Szinte mindenhol gyorsult az infláció
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 07:57
Fölgyorsult az infláció a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet, vagyis az OECD országaiban áprilisban. Nem meglepő módon az energiaárak jelentős növekedése miatt következett ez be, de drágultak az élelmiszerek is.
Makro / Külgazdaság A kata sem lesz már a régi
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 06:43
Kármán András pénzügyminiszter június 1-én megerősítette, hogy a Tisza-kormány 2027-től visszaállítja a kisadózó vállalkozások tételes adójának, a katának a széles körű elérhetőségét. Ennél sokkal többet azonban egyelőre nem lehet tudni. A GKI szerint azért van egy olyan félelem a piacon, hogy emiatt újabb kiszervezési hullám indulhat el.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter ezeket a számokat látva elmosolyodhat
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 19:18
Jelentős a Tisza Párt fölénye.
Makro / Külgazdaság Az Orbán-kormány egyik különadóját már nem kell befizetni
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 17:34
A kiegészítő bányajáradéknak leáldozott.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG