3p

Az elmúlt órák fejleményei egy csokorban.

  • Több mint 6 millió háztartás van áram nélkül Ukrajnában, noha az érintett háztartások száma szerda óta a felére csökkent. Zelenszkij, ukrán elnök szerint a fővárosban mintegy 600 ezer embernél volt áramszünet, a fagyponthoz közeledő hőmérséklet miatt pedig Odessza, Lviv, Vinnicja és Dnyipropetrovszk régiók vannak a legnehezebb helyzetben.
     
  • Az Európai Unió fokozza erőfeszítéseit annak érdekében, hogy Ukrajnának támogatást nyújtson az áramellátás és a fűtés helyreállításához és fenntartásához - mondta Ursula von der Leyen az ukrán elnökkel folytatott telefonbeszélgetést követően. Hozzátette: az EU nagyösszegű adományt készít elő az uniós országok és az Európai Bizottság tartalékaiból.
     
  • Novák Katalin köztársasági elnök szerdán reggel már meg is érkezett Kijevbe, hogy találkozzon Zelenszkijjel - tudta meg az atv.hu diplomáciai forrásokból. Novák Katalin éjszaka utazott, a hírek szerint Lengyelországba repülővel, majd onnan vonattal ment tovább. A február 24-én kitört orosz–ukrán háború óta a mostani a legmagasabb szintű magyar látogatás Ukrajna fővárosába. 

    Vonattal utazott Lengyelországból. Fotó: Facebook
    Vonattal utazott Lengyelországból. Fotó: Facebook
  • A Nemzeti Atomenergia Ügynökség tájékoztatása szerint Ukrajna négy atomerőművét újra csatlakoztatták az országos villamosenergia-hálózathoz, miután a hét elején áramellátás nélkül maradtak. Ukrajna történetében először szerdán az összes létesítményt lekapcsolta a hálózatról az orosz csapások miatt.
     
  • A Bloomberg jelentése szerint az EU diplomatái péntek este találkoztak, hogy megállapodásra jussanak egy olyan árszintről, amelyen korlátozni lehet az orosz olajexportot. Az európai kormányoknak mindeddig nem sikerült megállapodniuk a kérdésben a december 5-i határidő előtt. A G7-ek hordónkénti 65-70 dolláros felső határára vonatkozó javaslatát egyesek túl magasnak, mások túl alacsonynak tartják.
     
  • A Wagner orosz zsoldoscsapat vezetője, Jevgenyij Prigozsin szerint egy volt amerikai tengerészgyalogos tábornok dolgozik a csoportnál. A Helsingin Sanomat finn lap kérdésére Prigozsin azt közölte: kevés finn állampolgár van a Wagner PMC-ben, körülbelül 20.
     
  • Az ukrán-magyar határszakaszon 6060-an léptek be pénteken Magyarországra, a román-magyar határszakaszon belépők közül pedig 5470-en nyilatkoztak úgy, hogy Ukrajnából érkeztek - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szombaton az MTI-t. A beléptetettek közül a rendőrség 170 embernek állított ki ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolást, amely 30 napig érvényes. Nekik ezen időtartamon belül fel kell keresniük az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság tartózkodási helyük szerint illetékes hivatalát a végleges okmányok beszerzéséért. Vonattal 84 ember - köztük 31 gyermek - érkezett Budapestre az ukrajnai háború elől menekülve - tudatta az ORFK.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Óriási a baj, mindkét szuperhatalom kezdi bezárni a kapuit a németek előtt
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 16:00
Jelentősen visszaesett a német áruexport 2025-ben az Egyesült Államokba és Kínába, amit az európai értékesítés és a szolgáltatásexport ellensúlyozott – derül ki a kölni székhelyű Institut der deutschen Wirtschaft (IW) kedden publikált elemzéséből.
Makro / Külgazdaság Erre az adatra Trump szerint megérhette ilyen sokat várni
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 15:30
Az Egyesült Államok gazdasága a vártnál gyorsabban nőtt a harmadik negyedévben.
Makro / Külgazdaság Még be sem lépett, máris szárnyakat adott az euróövezet Bulgáriának
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 15:25
Javította Bulgária minősítési országplafonját a Moody's Ratings. A nemzetközi hitelminősítő a kedden Londonban bejelentett döntést Bulgária közelgő euróövezeti csatlakozásával indokolta.
Makro / Külgazdaság 140 ezer magyar már Ausztriában dolgozik, és lesz ez még több is
Kollár Dóra | 2025. december 23. 14:44
Októberhez képest minimálisan csökkent, de egy évvel ezelőtthöz képest enyhén nőtt a nyugati szomszédunkban dolgozó honfitársaink száma a legfrissebb ausztriai munkavállalási adatok szerint. A téli szezon pedig még csak most kezdődik igazán.  
Makro / Külgazdaság Sajnos egyelőre nem lesz olcsóbb a tankolás
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 11:25
Maradnak az eddigi árak.
Makro / Külgazdaság Elpárolgott a jegybanki Pallas Athéné Alapítvány vagyona
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 08:23
9 millió volt a jegybanki alapítvány kasszájában.
Makro / Külgazdaság 2025 a vámok éve volt: Trump miatt új gazdasági fogalmakkal kell ismerkednünk – Klasszis Podcast
Imre Lőrinc – Izsó Márton | 2025. december 23. 05:46
Az idei év egyik legmeghatározóbb globális gazdasági kihívását a Donald Trump által elindított és kiszélesített kereskedelmi háború jelentette. Az amerikai elnök áprilisban mindenkire ráijesztett az első vámtételek meghatározásával, de a kétoldalú tárgyalások elindulásával lecsillapodtak a kedélyek. A globális kereskedelem azonban már nem lesz ugyanolyan, mint Trump előtt volt. A Klasszis Podcast vendége Pásztor Szabolcs, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója.
Makro / Külgazdaság Benzinkúton éjszakáznak, holnap is tüntethetnek a kamionosok
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 19:35
A hétfői tüntetés este 8 óráig tart, de kedden visszatérhetnek Budapest útjaira a dudáló kamionosok. A kormánytól többek között azt követelik, hogy az útdíjat ne akkora mértékben emeljék meg, mint amiről Lázár János beszélt.
Makro / Külgazdaság Tavasszal üthet be a Magyarországgal szembeni túlzottdeficit-eljárás
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 16:29
A tavaszi előrejelzési fordulóban javasolhatja az Európai Bizottság a Tanácsnak, hogy újabb szakaszba léptesse a túlzottdeficit-eljárást. Eközben a kormány a GDP 2,2 százalékának megfelelő pénzt osztogat el.
Makro / Külgazdaság Ötven kamiont beengednek a Hősök terére, de merre indulnak a többiek?
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 15:01
Hétfőn délután megérkezett a Hősök terére a kamionos tüntetés konvoja. A térre azonban a rendőrség csak ötven járművet enged be, a többiek másfelé indulhatnak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG