3p

Több jómódú szomszédja a volt amerikai elnök kilakoltatását kérte a floridai otthonának számító komplexumból. A helyi hatóságok megvizsgálták a kérelmet és nem hagyták jóvá, így a volt elnök maradhat – legalábbis egy darabig.

A floridai Palm Beach illetékes hatóságai hivatalosan is megvizsgálták azt a beadványt, miszerint a kérelmező szomszédok szeretnék kilakoltatni a volt amerikai elnököt a Mar-a-Lago nevű komplexumból, ami gyakorlatilag egy klub - írta a bbc.com.

A portál utalt rá, hogy a szomszédok egy 1993-ban született egyezményre hivatkoztak. Abban az áll, hogy a magántulajdonban lévő luxus birtokot a tagok által üzemeltetett klubbá szervezték. Márpedig a szabály szerint egy ilyen klubban életvitel szerűen lakni csak annak szabad, akinek erre engedélyt adtak korábban. Akkor is csak korlátozott időre, évente háromszor és alkalmanként legfeljebb egy hétre.

Mar-a-lago, a szuper luxus birtok (forrás: BBC)
Mar-a-lago, a szuper luxus birtok (forrás: BBC)

Trump gyakorlatilag folyamatosan itt lakik, amióta januárban elhagyta a Fehér Házat. Illetve elnöki évei alatt nagyon sok időt töltött, sokkal többet, mint amennyit a szabályok engedtek volna. A beadványt benyújtó helyi ügyész szerint csak akkor lehetett volna joga ott tartózkodni, ha a klub hivatalosan az alkalmazottai sorába fogadja és jóhiszemű ingatlan használónak minősíti.

A helyi hatóságok azonban – a volt elnök ügyvédjei által felvetetteket elfogadva - a napokban visszadobták az indítványt. Azzal érveltek, hogy az 1993-as megállapodásban nem tiltják, hogy egy tulajdonos az ingatlanban lakjon. Utalnak arra is, hogy Trump hosszú időn át való ott tartózkodása alatt a helyi hatóságok soha sem tiltakoztak ez ellen. Azt is hozzáfűzték, hogy a politikus nem a vendégszobákat, hanem az úgymond tulajdonosi lakosztályt használta és szerintük az nem esik semmiféle korlátozás alá. Megemlítették még, hogy Trump hivatalos alkalmazott volt, mert mint írták: ő volt a klub elnöke, s ezzel eleve jogot formálhat az ott lakásra.

A tiltakozó szomszédok attól tartanak, hogy luxus ingatlanjuk értéke csökkenni fog az által, hogy egy ilyen, milliók által támadott személy lakik a környékükön. Vitájuk évek óta tart Trumppal és folyamatosan azt hangoztatják, hogy Trump hívei – részben az elnök által feltüzelve - majd meggondolatlan cselekedetre ragadtatják magukat, s ennek a szomszédok látják a kárát.

Mint pár hete megírtuk, illusztris emberekkel nőtt a floridai ingatlankeresők köre: a Trump család egyre több tagja ezekben a napokban vett vagy keresett megfelelő hajlékot. Talán nem véletlenül nem túl messze Donald Trump ottani főhadiszállásától. 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az orosz-ukrán békekötést is befolyásolhatja Trumpék venezuelai akciója
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 13:25
Az elmúlt napok legfontosabb katonai és politikai fejleménye a venezuelai elnök elfogása volt. Az akcióval Donald Trump egyértelműen erőt mutatott, szemben a korábbi hónapok tétlenségével. Ez akár Moszkva számára is fontos üzenet lehet, ráadásul az oroszok számára gazdasági szempontból is sok érv szólna a béke mellett.
Makro / Külgazdaság Most a vásárlók cáfoltak rá az elemzőkre
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 13:05
Havi és éves összevetésben egyaránt az elemzők által vártnál nagyobb mértékben nőtt a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben novemberben.
Makro / Külgazdaság Mi történik? Dőlnek a külföldi autók Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 10:15
Tavaly a Datahouse adatai alapján 128 155 használt autó érkezett külföldről, ez 15,5 százalékkal több, mint 2024-ben – közölte a jóautók.hu pénteken az MTI-vel.
Makro / Külgazdaság Az amerikai védőpajzsra és az elszálló hiányra reagált Nagy Márton
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 09:55
A friss devizakötvény-kibocsátásról és az elszálló költségvetési hiányról is nyilatkozott a nemzetgazdasági miniszter.
Makro / Külgazdaság Mindenkit megleptek a németek, ez nekünk is jó hír
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 09:10
Németországban az elemzők által várt csökkenés helyett 0,8 százalékkal nőtt az ipari termelés novemberben, havi alapon – közölte a német statisztikai hivatal (Destatis) pénteki jelentésében.
Makro / Külgazdaság Bejött a tavalyi Black Friday az online boltoknak: óriási a bővülés
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 08:30
Miközben a kiskereskedelmi forgalom volumene alig változott októberről novemberre, az internetes és csomagküldő kiskereskedelem 12 százalékkal bővült az egy évvel korábbihoz képest.
Makro / Külgazdaság Rég volt ilyen, közel hároméves csúcson a kínai infláció
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 08:15
De így is hihetetlen, mennyire alacsony.
Makro / Külgazdaság Mit nekik a háború! – moszkvai gigaépítkezések kezdődnek
Elek Lenke | 2026. január 8. 17:26
Tizenöt év alatt a moszkvai beruházások megnégyszereződtek, a város ipari zónájának területe 10 millióról 13 millió négyzetméterre nőtt, és ezt a számot a következő öt évben megduplázni tervezik.
Makro / Külgazdaság Elgázolta a piaci lakáshiteleket az Otthon Start – kell aggódni?
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 13:06
Minden öt forintból négyet támogatással helyeznek ki a bankok, az arány korábban fordítva volt. De mennyire nagy baj ez?
Makro / Külgazdaság Újabb kriptós cég lép le Magyarországról, a pénz kiutalása sem megy egyszerűen
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 12:47
Aki kiutalná a pénzét, annak az ügyfélszolgálattal kell egyeztetnie. Tovább dőlnek a hazai kripto-dominók.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG