2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

A kínai külügyminisztérium is reagált a legutóbbi észak-koreai rakétakísérletre.

Kína sosem engedné meg, hogy háború és káosz alakuljon ki az ország közelében – mondta a kínai védelmi miniszter havonta megtartott sajtótájékoztatóján, reagálva az Észak-Korea körül kialakult feszült helyzetre.

A kínai külügyminisztérium hozzátette: a Koreai-félszigeten történő eseményeket komolyan kell venni, nem  egy "videójátékról" van szó. A minisztérium szóvivője így reagált, miután Japán az Egyesült Államok segítségét kérte újabb szankciók bevezetése miatt. Hua Chunying hozzátette: Sajnálatos, hogy egyes országok csupán szankciókat alkalmaztak és nem vették figyelembe az ENSZ Biztonsági Tanácsának párbeszédre való állásfoglalását.

Ahogy arról korábban is írtunk, Észak-Korea helyi idő szerint kedd hajnalban ballisztikus rakétát lőtt ki, amely áthaladt a Japán északi részén található Hokkaidó szigete fölött. A TV- és rádióadásokat megszakították Japánban, és figyelmeztették a lakosságot arra, hogy rakétakilövés történt. Leállították a nagysebességű vasutat és az utcákon elhelyezett hangszórókon keresztül is figyelmeztették a lakosságot

A napokban a Privátbankár.hu szakújságíróját is megkérdeztük az észak-koreai helyzet körülményeiről, hátteréről.  Fellegi Tamás szerint az eddigi szankciók alig voltak hatással a diktatúra költségvetésére, legalábbis ami a rakétaprogramot illeti. További részletek itt >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Mi lesz a Mol szerbiai bevásárlásával?
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 10:59
Egyeztettek a NIS-üzletről Belgrádban.
Makro / Külgazdaság 50 milliárd dollárnyi olaj veszett oda a közel-keleti válság miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 09:44
500 millió hordó tűnt el a világpiacról.
Makro / Külgazdaság Nem hiába kongatják a vészharangot? Már a német pénzügyminiszter is aggódik a kerozinhiány miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 16:37
Bajban lesz a légiközlekedés, ha nem gyorsul fel az átállás.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter elárulta: ebben a választókerületben a Tisza nem fogadja el a választási eredményt
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 15:22
A választókerületben, ahol egy másik Magyar Péter nevű jelölt is indult.
Makro / Külgazdaság Euró, uniós pénzek, védett árak és piaci bizalom: mi várható a gazdaságban a Tisza-kormánytól? Klasszis Podcast
Imre Lőrinc – Izsó Márton | 2026. április 18. 14:40
Több olyan vállalást is tett az április 12-i választáson kétharmados többséget szerző Tisza Párt, amelyek új korszakot nyithatnak a magyar gazdaságpolitika történetében. Ennek talán legszimbolikusabb lépése az euró bevezetése lenne, ami ebben a ciklusban biztosan nem, inkább a 2030-as évek elején valósulhatna meg – mondta el a Klasszis Podcast legújabb epizódjában Nagy János, az Erste makrogazdasági elemzője. 
Makro / Külgazdaság Vészesen fogynak a tartalékok, de az olcsó benzin velünk marad
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 11:24
Erre számíthatunk az üzemanyagoknál.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter bejelentette: megvan, ki lehet a Tisza Párt frakcióvezetője
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 09:47
Eddig a fővárosi frakciót vezette.
Makro / Külgazdaság Tovább emelkedett a Tisza Párt mandátumainak száma, megfordult az állás
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 09:11
A külképviseleti és átjelentkező választókon múlt az eredmény.
Makro / Külgazdaság Döntött az Orbán-kormány a védett üzemanyagárról, de azt már az új parlamentnek kell jóváhagynia
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 17:01
A kormány döntött a védett üzemanyagár fenntartásáról szerdai ülésén, az erről szóló rendeletet a miniszterelnök aláírta – jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteki Facebook-bejegyzésében.
Makro / Külgazdaság Brüsszel már készül arra, ha hiány lesz repülőgép-üzemanyagokból
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 15:46
Jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban, az Európai Bizottság azonban felkészül a repülőgép-üzemanyagok esetleges, továbbra is aggodalomra okot adó ellátási hiányára – jelentette ki Anna-Kaisa Itkonen, a brüsszeli testület illetékes szóvivője Brüsszelben pénteken.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG