2p
A Pénzügyminisztérium előrejelzését alapul véve kiszámítottuk, hogy 2022-ben 460 ezer forint lesz a bruttó átlagkereset.

A Pénzügyminisztérium makrogazdasági és költségvetési előrejelzése szerint a jövő évi várható béremelkedés mértéke 9,4 százalék lesz, 2020-ban várhatóan 8 százalék, az azt követő két évben pedig 7,5 százalék.

A KSH által októberre számolt, közfoglalkoztatottak nélküli bruttó átlagbért, 337 600 forintot vettük alapul, és ezt szoroztuk fel a megadott értékekkel. Ezek szerint jövőre nagyjából 370, az azt követő években 400, 430 illetve 460 ezer forint lesz a bruttó átlagkereset, kisebb kerekítéseket alkalmazva.

Ezek után kiszámoljuk a nettó összeget is, miután ténylegesen ez érdekel mindenkit. Az előrejelzés ugyanakkora növekedést számol a nettó, mint a bruttó bérek esetében, vagyis azt feltételezi, hogy a munkavállalók által fizetendő adókban nem lesz változás. Így a nettó fizetés akkor is a bruttó 66,5 százaléka lesz, azaz 2022-ben 306 ezer forint, a családi adókedvezményt is figyelembe véve nagyjából 320 ezer forint.

Így változatlan forintárfolyammal számolva elérjük a bűvös ezer eurós határt, ami a most 2300, akkor várhatóan 2500 eurós német nettó átlagkereset 40 százaléka lesz, ugyanakkor elérjük, sőt talán kicsit meg is haladjuk a görög és a portugál szintet.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Így alakulnak az árak a húsvét alatt a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:03
Így alakulnak az árak Nagypénteken a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Megint bezsákolt 115 milliárdot a magyar kormány, de jóval többet is kaphatott volna
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:16
Rövid távra drágábban, hosszabb távra viszont olcsóbban hiteleznek a magyar államnak a befektetők az előző aukcióhoz képest.
Makro / Külgazdaság Csehországban is hozzányúlnak a benzinárhoz
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:03
Maximalizálják a nyereséget, a jövedéki adót pedig csökkentik – mire lesz elég?
Makro / Külgazdaság Leírta a rettegett szót a Bank of America
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:52
Az iráni háború miatt újra feljeslik a láthatáron a stagfláció réme.
Makro / Külgazdaság Gulyás Gergely: a közvélemény-kutatás mint szakma halott
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:42
Csütörtökön vélhetően az utolsó előtti Kormányinfó volt a választások előtt, amelyen természetesen szóba kerültek az elmúlt napok botrányai is. 
Makro / Külgazdaság Gazprom: újabb dróntámadás a Török Áramlat ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:26
Meddig jöhet még az orosz gáz a vezetéken?
Makro / Külgazdaság Többen maradtak munka nélkül Ausztriában
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:57
Az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest nőtt a munkanélküliség, pedig sokan lekerültek a listáról egy hónap alatt.
Makro / Külgazdaság A Publicus olyat mért, amit még eddig soha
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:57
Az új kutatásuk szerint már nemcsak többen szavaznának a Tiszára, de többen is gondolják, hogy Magyar Péter pártja nyerhet.
Makro / Külgazdaság Átvágnák a gordiuszi szorost az Öböl menti országok
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:29
Támadt egy ötletük, hogyan kerüljék ki a könnyen lezárható átjárót.
Makro / Külgazdaság Európa kétmillió euró humanitárius segélyt juttat Trump kiszemeltjének
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 14:48
A humanitárius helyzet romlására tekintettel az Európai Bizottság szerdán arról döntött, hogy kétmillió euró segélyt juttat Kubának - tájékoztatott a brüsszeli testület szerdán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG