3p

Erősen kezdett a Kossuth rádióban és a köztévében Magyar Péter, őszintén és határozottan beszélt a riporterekkel. 

Mióta a rendszerváltás megtörtént, és súlyos vereséget szenvedett a kormánypárt, és próbálnak úgy tenni és funkcionálni a közmédiában, mintha semmi nem történt volna, de amire a Tisza felhatalmazást kapott, megteszi. Ennek a hírmédiának felfüggesztik a hírszolgáltatását, hiszen elképesztő károkat okoztak a magyar emberenek. A kormánypárt háborús őrületét kiszolgálták, félelmet okoztak az emberek lelkében. Nincs semmilyen bosszúvágy bennem, hiába gyaláztak engem és a családomat, és civil embereket, de ez minden emberről szól, akik megérdemelnek egy valós közmédiát. Szükség lesz új médiatörvényre és médiahatóságra és új feltételek kialakítására, hogy valóban ellássa az új funkcióját – így kezdte mondanivalóját szerda reggel Magyar Péter a Kossuth rádióban, amiről a Klasszis Médiához tartozó Mfor ír tudósításában.

Az energiabiztonsággal kapcsolatos riporteri kérdésre azt mondta: a biztonságos energiaellátás a legfontosabbak, de riporter úr, én értem a viccet, de nem szeretem, mondja Magyar, mikor rákérdezett, hogy a Barátság kőolajvezetéket mikor nyitja meg Zelenszkij. Orbán VIktornak arra nem volt ideje, hogy Kárpátaljára ellátogasson, ahol 2015 óta nem járt, pedig felajánlottam neki, hogy nézzük meg együtt a Barátság kőolajvezetéket. 

Bulldózer módjára ment végig a közmédián
Bulldózer módjára ment végig a közmédián
Fotó: MTI

Milyen hangulat lesz Sulyok Tamásnál? Magyar ismét kijelentette: én nem tekintem köztársasági elnöknek, mert  asszisztált ahhoz, hogy szétrabolják a hazánkat, és az MNB-t, s hogy legkorruptabb országgá válhassunk, s a gyermekvédelem ott tartson, ahol most romokban áll, hogy a kormány a titkosszolgálatokat arra akarta használni, hogy szétverje a legnagyobb ellenzéki pártot. 

„Figyelni kellett volna arra, hogy legalább nyomokban tartalmazzon függetlenséget a közmédia, de most már késő ”– mutatott rá Magyar. 

Megtartjuk a rezsicsökkentést és ki is terjesztjük, például a tüzifával fűtőknél, pedig 2010 óta háromszorosára nőtt az ára. Miközben 20 milliárdot költöttek a propagandára. Némi vita után Mészáros Lőrinc is szóba kerül, aki miközben egyesek fagyoskodnak, a luxusjachtján nyaral. 

De az eddig kormány rezsicsökkentésének valósága az, hogy jóval a beszerzési ár felett fizettek a magyar családok az energiáért. Csődbe vitték az országunkat, de Önök még mindig nyomják a propagandát – ezt már a köztévé riporterének mondta Magyar, amit az Mfor is tudósított. 

Magyar arról is beszélt, hogy tegnap egyeztetett az Európai Bizottság elnökével, akivel a teljesítendő négy feltételről beszéltek: a korrupcióellenes intézkedésekről, a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési Hivatal felállításáról, a magyar nyomozóhatóságok és az igazságszolgáltatás függetlenné válásáról, visszaadják a független sajtó, az akadémia és az egyetemek szabadságát.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar Pétert felkérte Sulyok Tamás az új kormány megalakítására
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 11:10
Az új Országgyűlés alakuló ülése május 5-én vagy 6-án lehet.
Makro / Külgazdaság Betlizett az ipar februárban, nehéz lesz a Tisza-kormány dolga
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 08:30
Megerősítette az első becslésben szereplő adatokat a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Az ipari termelés éves és havi alapon is csökkent Magyarországon februárban.
Makro / Külgazdaság 390 milliárdos informatikai közbeszerzés: megvannak a nyertesek
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 08:19
A Digitális Kormányzati Ügynökség óriási tenderén több tucat informatikai vállalkozás osztozik, ismerős nevek is vannak a nyertesek között.
Makro / Külgazdaság A magyar euróval kapcsolatban az Európai Központi Bank is bizakodó
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 07:01
Az EKB elnöke, Christine Lagarde a magyar euróról beszélt a Bloombergnek, de ehhez még nehéz feltételeket kell teljesítenie a Tisza-kormánynak.
Makro / Külgazdaság Mutatjuk, hogy milyen gazdasági helyzetet örököl a Tisza: szinte azonnal lépnie kell az új kormánynak
Imre Lőrinc | 2026. április 15. 05:59
Már a vasárnapi országgyűlési választások előtt nagyon sok hazai és nemzetközi elemző elmondta, bárki is alakíthat majd kormányt április 12-e után, a korábbihoz képest egy fegyelmezettebb költségvetési politikát kell folytatnia, hogy Magyarország elkerülhesse a legrosszabb, bóvli-forgatókönyvet. De vajon mennyivel örököl most nehezebb gazdasági helyzetet a Tisza-kormány, mint az elmúlt 16 évben a Fidesz-KDNP?
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás marad hivatalában
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 19:21
Sulyok Tamás köztársasági elnök Magyar Péter felszólítása ellenére sem mond le tisztségéről. A Sándor-palota közlése szerint az államfő szigorúan az alkotmányos előírásokat követve hívja majd össze az új Országgyűlést, és tesz javaslatot a miniszterelnök személyére.
Makro / Külgazdaság Híre hamva sincs a Magyar Pétert bennfentes kereskedelemmel vádoló vizsgálatnak
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 18:59
Megszüntette a főügyészség a Magyar Péterrel kapcsolatos büntetőeljárást.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij elárulta mikor fejezik be a Barátság kőolajvezeték javítását
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 16:52
Április végéig befejezik az ukrán szakemberek az orosz támadásban megrongálódott Barátság kőolajvezeték javítását – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden Berlinben Friedrich Merz német kancellárral közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Makro / Külgazdaság Közleményt adott ki az üzemanyagkészletekért felelős szövetség
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 16:41
Tájékoztatást adott a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség.
Makro / Külgazdaság Az EU üzent a magyar helyreállítási források hazahozataláról
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 16:21
Az európai uniós szóvivő szerint a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG