2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A vártnál nagyobb mértékben nőtt a munkahelyteremtés márciusban az Egyesült Államok nem mezőgazdasági ágazataiban, és a munkanélküliségi ráta is csökkent a washingtoni munkaügyi minisztérium statisztikai intézete, az U.S. Bureau of Labor Statistics pénteki jelentése alapján.

Az Egyesült Államok gazdasága 2024 márciusában tíz hónapja a legnagyobb, 303 ezer új nem mezőgazdasági munkahelyet teremtett, szemben a februári 270 ezer után és lényegesen felülmúlva a 212 ezres márciusi becslést.

A megelőző 12 hónapban átlagosan havi 231 ezer új munkahely létesült az Egyesült Államokban.

Tíz hónapos csúcs a munkaerőpiacon.
Tíz hónapos csúcs a munkaerőpiacon.
Fotó: Pixabay

A munkahelyek száma az egészségügyben, a kormányzati szektorban és az építőiparban nőtt márciusban. Az egészségügy márciusban 72 ezer új munkahelyet teremtett, ami meghaladja az előző 12 hónap átlagos havi 60 ezres növekedését.

A kormányzati szektorban 71 ezerrel nőtt a foglalkoztatás, szemben az előző 12 hónap havi 54 ezres átlagával. Az építőiparban márciusban 39 ezer új munkahely jött létre, ami körülbelül kétszerese az előző 12 hónap 19 ezres átlagos havi növekedésének.

A munkanélküliségi ráta márciusban a várt stagnálás helyett a februári 3,9 százalékról 3,8 százalékra csökkent. Az Egyesült Államokban a munkanélküliségi ráta 2022 januárja óta 4,0 százalék alatt van. A legalacsonyabb a 2023 januári 3,4 százalék volt. A ráta 3,7 és 3,9 százalék között mozog tavaly augusztus óta.

A munkanélküliek száma 29 ezerrel 6,4 millióra csökkent márciusban. A munkaerőpiaci részvételi arány 62,7 százalékra emelkedett 62,5 százalékról, a foglalkoztatottak és a népesség aránya pedig 60,1 százalékról 60,3 százalékra nőtt.    

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Lejárt a határidő: hét országos pártlistát jelentettek be
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 18:09
Négy évvel ezelőtt hét pártlistát jelentettek be és végül hat szerepelt a szavazólapon.
Makro / Külgazdaság Elájul, ha meglátja, mennyit keres Lionel Messi
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 12:52
Évi 70 és 80 millió dollár közötti pénzt keres.
Makro / Külgazdaság Még a választás előtt megpróbálják eladni a Nemzetgazdasági Minisztérium épületét
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 10:58
Ez eddig a negyedik árverés és a negyedik kikiáltási ár: 35,1 milliárd forint.
Makro / Külgazdaság Leminősítette Budapest besorolását a Moody's
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 09:36
Legutóbb decemberben rontották a főváros osztályzatait.
Makro / Külgazdaság Felháborította Szijjártó Pétert az Európai Unió válasza az orosz olaj ügyében (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:52
A magyar kormány a szlovákkal közösen az Európai Bizottsághoz fordult a leállított Barátság kőolajvezeték és az orosz olajszállítások miatt, de Szijjártó Péter szerint felháborító válasz érkezett.
Makro / Külgazdaság Hidegzuhany az Egyesült Államokban, beszakadt a munkaerőpiac
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:30
Az Egyesült Államokban februárban váratlanul 92 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma, a munkanélküliségi ráta pedig 4,4 százalékra emelkedett.
Makro / Külgazdaság Mindenki a Közel-Keletre figyel, de eközben így áll a venezuelai helyzet
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 14:00
Az Egyesült Államok és Venezuela megállapodott a diplomáciai és konzuli kapcsolatok újbóli felvételéről – erről a BBC számolt be.
Makro / Külgazdaság Két nap alatt 28 forintot emelkedhet a dízel ára
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 12:51
Csütörtökről péntekre 11 forinttal emelkedett a dízel átlagára, szombaton pedig további 17 forinttal emelkedik a nagykereskedelmi ár, amelyet a kutak átháríthatnak a tankolókra. A benzin nagykerára 7 forinttal nő szombaton.
Makro / Külgazdaság Elárulta a NAV, miért tartják Budapesten a hét ukrán pénzszállítót
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 11:17
Pénzmosással gyanúsítják azt a hét pénzszállítót, akik Ausztriából Ukrajába vittek volna 35 millió euró készpénzt és 9 kilogramm aranyat. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal azt is hozzátette, ebben az évben mennyi készpénzt és aranytömböt vittek Magyarországon keresztül Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Nem csak a napsütés miatt örülhetnek ma a Karmelitában
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 08:30
A csaknem két éve folyamatosan negatív ipari termelés ha árnyalatnyival is, de januárban éves szinten végre emelkedett. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG