2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az Európai Bizottság bemutatta a koronavírus-járvány okozta válság utáni gazdasági helyreállítást és az ellenállóképesség erősítését segítő pénzügyi eszközét sajtókonferenciáján.

RRF, amely az előző nap bemutatott uniós helyreállítási terv, az Új nemzedék EU eszköz központi eleme, a tartós fellendüléshez nélkülözhetetlen beruházások és reformok támogatását, a tagállamok gazdasági és társadalmi ellenálló képességének javítását, valamint a zöld és a digitális átmenet előmozdítását célozza. Az 560 milliárd eurós támogatás minden tagállam számára elérhető lesz, azonban leginkább a járvány által legjobban sújtott uniós területeire koncentrálódik.

Paolo Gentiloni gazdaságért felelős biztos szerint az eszköz létrehozásán keresztül a tagállamok és az Európai Bizottság között új partnerség jött létre. Hozzátette: példátlan a támogatás értéke, amellyel segítik a beruházásokat, a reformokat, a munkahelyteremtést, miközben a környezetet zöldítik és a gazdaságot digitalizálják.

Emellett az RRF önkéntes alapon működik, a gazdasági terveket és a reformokat az EU szemeszter ajánlásaihoz kell igazítani, és a támogatást ezekkel összhangban kell felhasználnia - hangsúlyozta.

Ez kell a felhasználáshoz

Az RRF felhasználáshoz a tagállamoknak olyan nemzeti beruházási és reformterveket kell majd benyújtaniuk és jóváhagyatniuk az Európai Bizottsággal, amelyek meghatározzák a következő négy évre szóló reform- és beruházási ütemterveiket. A támogatások a politikák sikeres végrehajtásához kapcsolódnak. A finanszírozás nagy részét, 310 milliárd eurót vissza nem térítendő támogatások formájában nyújtják, 250 milliárdot pedig kölcsönök útján.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A közepes jövedelmi csapdába került a válaszút előtt álló magyar gazdaság
Imre Lőrinc | 2026. március 5. 14:33
A Puskás Arénában rendezték meg a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2026-os Gazdasági Évnyitóját. Az eseményen beszédet mondott Orbán Viktor miniszterelnök, Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, Varga Mihály, a Magyar Nemzeti Bank elnöke és Nagy Elek, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.
Makro / Külgazdaság 600 forint egy liter dízel, de a kormány a szomszédos országokra hárít – ez volt a Kormányinfón
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 13:14
Látja az üzemanyagár-emelkedés kockázatát a kormány, de nem lesz benzinárstop. Többek között ez is kiderült a Kormányinfón, és azt is megtudtuk, hány napra elegendő az ország kőolaj-tartaléka, és mennyi különbözeti adót fizetett be a Mol az elmúlt négy évben. 
Makro / Külgazdaság A kerozinárak már elszálltak, Ázsiában már érzik a háború hatását
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 12:57
Rekordáron Ázsiában a repülőgépbenzin ára, súlyos ellátási nehézségekre számítanak a piacon.
Makro / Külgazdaság Vegyen be egy nyugtatót, ha pénteken menne tankolni!
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 12:43
Különösen, ha dízelt venne.
Makro / Külgazdaság Újabb 80 milliárdot zsebelt be a magyar kormány, de most drágább volt, mint korábban
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 12:28
Nőttek az átlaghozamok az ÁKK csütörtöki aukcióján.
Makro / Külgazdaság Az elemzőket is meglepte, ami az Egyesült Államokban történt
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 10:58
Tízhavi mélyponton a fontos mutató.
Makro / Külgazdaság Árverezik a kormány becsődölt stratégiai partnerének egyik legnagyobb gyárát
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 10:09
3,6 milliárd forintról indul a licit a Tungsram nagykanizsai üzeméért.
Makro / Külgazdaság Von der Leyent visszaküldik a tervezőasztalhoz, Orbán Viktor ünnepelhet az ukrán csatlakozás ügyében
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 09:18
„Vége van” – mondták ki az uniós diplomaták az Európai Bizottság „fordított bővítési” tervéről – és még a 90 milliárdos hitel ügye sem rendeződött.
Makro / Külgazdaság Rengeteget vásároltak a magyarok januárban is
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 08:30
3,5 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom januárban a KSH adatai szerint.
Makro / Külgazdaság GKI: az építőipari cégek harmada jó évben bízik
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 07:28
Az építőipari termelés változatlan áron mérve – két visszaesést hozó év után – 2025-ben 2,8 százalékkal tudott bővülni. A tavaly december végi ágazati szerződésállomány csaknem 50 százalékkal volt magasabb az egy évvel korábbinál. A GKI februári felmérése szerint a megkérdezett építőipari vállalkozások harmada árbevételének növekedésére számít 2026-ben az előző évhez képest, csökkenéstől 21 százalékuk tart. A 10 fő alatti cégek e téren kevésbé optimisták, de az 50 fő felett foglalkoztatók már sokkal inkább azok. További kedvező jel, hogy a GKI ágazati bizalmi indexe februárban tizenhárom havi csúcsára emelkedett. 2026-ban az építőipari termelés volumene 2-3 százalékkal nőhet az előző évhez képest – ebben a hazai és a nemzetközi elemzők is egyetértenek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG