1p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Az előrejelzések szerint arra kell számítani, hogy ónos eső elsősorban a keleti országrészben fog esni, majd a délutáni órákban már csak havazás és eső lesz
Reggel több helyen is ónos eső esett az országban. Az előrejelzések szerint arra kell számítani, hogy ónos eső elsősorban a keleti országrészben fog esni, majd a délutáni órákban már csak havazás és eső lesz - mondta az Országos Meteorológiai Szolgálat ügyeletese.

Török László ismertetése szerint a reggeli órákban ónos eső esik a Dunántúl déli részén, az Északi-középhegység egyes területein, illetve Miskolctól északkeletre, a határ mentén. Ónos eső hullik Kecskeméten és Szegeden is. Ugyancsak ónos eső esik az ország délnyugati részén, Pécs és Siófok térségében is.

 

A Volánbusz több járata nem tudott elindulni a jeges utak miatt reggel. A BKV-nál eddig nem jelentettek fennakadást, a főváros útjai jól járhatóak - közölték  a két társaság ügyeletén. A reggeli vonatok gond nélkül elindultak és késés nélkül közlekednek az ország egész területén - közölte a MÁV szóvivője.
A Balatontól nyugatra, Kaposvár, Nagykanizsa és Szombathely környékén viszont már havazik. Budapesten jelenleg nincsen csapadék, várhatóan napközben kell majd ónos esőre számítani.

Riadó után riadó: mikor mozdulhatunk ki otthonról?
   
Török László elmondta, hogy a nap folyamán a keleti országrész felé terjed át az ónos esős zóna, de sok helyen lehet majd számítani esőre és havazásra is. A Dunántúlon is a havazás fogja felváltani az ónos esőt, a Dunántúl délnyugati részén pedig akár 5-10 centiméternyi hó is leeshet.

A pénteki időjárás már nem lesz ilyen szigorú, változóan felhős, néhol napsütéses időre lehet számítani, keleten egy-egy hózáporral - mondta Török László.

A meteorológus hangsúlyozta, hogy Budapesten azonban "biztosan nem fogunk szánkózni", azaz nem kell nagyobb csapadékra számítani. Kiemelte, hogy az ónos eső a délutáni órákban elhagyja az országot, és az ország északkeleti részében is számítani lehet majd gyenge havazásra.

Döcögnek a BKV-járatok
Ónos eső: Baranyában nem lesz tanítás
Visszavonták a piros riasztást - este jöhet újabb ónos eső
Káosz az utakon, minden tiszta jég
Ónos eső: hatalmas sorok, torlódások és vörös riasztás
Az ónos eső miatt késhet a nyugdíj
Egy óra és Budapestet eléri a jégpáncél

MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar Péter: „Nem abból a kőbányából érkezik a paksi beruházásra a több tonna kő, amire sokan gondolnak”
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 17:30
Magyar Péter miniszterelnök és két szakember tartott sajtótájékoztatót a paksi helyzettel kapcsolatban. Arról is beszélt, hogy a két beruházásról döntöttek a Duna vízszintjének megemelése érdekében.  
Makro / Külgazdaság Mi vár az autósokra a benzinkutakon? Itt az előrejelzés
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 16:46
Péntekre sem érkezik újabb nagykereskedelmi árváltozás.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter: újra apadásnak indult a Duna
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 16:02
Erről a kormányzati tájékoztatón beszélt.
Makro / Külgazdaság Új fejlemény az MNB-botrányban: dokumentumokat adtak át az ügyészségnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 15:02
Az előző jegybanki vezetés idején történt ügyben.
Makro / Külgazdaság Teljesen leálíltják Románia egyetlen atomerőművét a vízállás miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 11:40
Túl alacsony a Duna, és a vízállás folyamatosan és jelentősen csökken. Románia jelentős, 2000 megawattot meghaladó áramimportra szorul a leállítás után az esti csúcsidőben.
Makro / Külgazdaság Nem tétlenkedett Krausz Ferenc: új vállalkozást alapított
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 10:42
Az államhoz kerülnek a Nobel-díjas fizikushoz, Krausz Ferenchez köthető Élvonal Alapítvány közfeladatai és a hozzá tartozó Molekuláris Ujjlenyomat Kutató Központ (CMF) – mindeközben a tudós egy hónapja már létre is hozott egy új vállalkozást.
Makro / Külgazdaság Nagyot megy az autógyártás, de van egy magyar ágazat, ami ennél is meredekebben bővül
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 08:59
A számítógép, perifériás egység gyártása 116 százalékkal emelkedett egy év alatt. Az ipar összességében bővült éves alapon, de májushoz képest júniusban visszaesést mért a KSH.
Makro / Külgazdaság Dübörög az út- és vasútépítés, de az építőipar összességében így is visszaesett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 08:30
Kevesebb új építőipari szerződést is kötöttek, és az épületek építése is jelentősen csökkent. 
Makro / Külgazdaság A magyar gazdaságnak is jól jön a Sziget fesztivál: kiderült, mennyivel tehet hozzá a GDP-hez
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 07:29
Csak az adó- és járulékbefizetések 4,5 milliárd forintot tehetnek hozzá az államkasszához, az összes hozzájárulás ennél több mint kétszer magasabb.
Makro / Külgazdaság Egy iparág, amiben óriásit kellene fejlődnünk, de itt is Kína fújja a passzátszelet
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 13. 05:43
Akár a Paks 2 beruházás sorsát is megpecsételheti a kormány energiafejlesztési programja, aminek egyik központi eleme a magyarországi elektromostároló-kapacitások megháromszorozása 2030-ra. Jelenleg ugyanis az ipari akkumulátorok hiánya jelenti az egyik legfontosabb akadályát annak, hogy a megújulóenergia-források által megtermelt villamos energia még Paks részleges kiesése esetén is stabil hálózatot biztosítson a lakosságnak és a vállalatoknak anélkül, hogy a súlyos milliárdokba kerülő importra kelljen támaszkodnia a hazai ellátásnak. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG