2p

Egyre inkább látszik a statisztikai adatok alapján is, hogy a koronavírus nagyon súlyos munkaerőpiaci hatásokkal jár.

A KSH közzétett több adatot ma az április munkaerőpiaci számok alakulásáról – jelentősen emelkedett a potenciálisan elérhető munkaerő-tartalék, összesen 428 ezer főre, ez mind a ténylegesen munkanélkülieket, mind a magukat annak vallókat tartalmazza.

Az Index cikkében kiemeli, hogy a hivatalos munkanélküliségi ráta azért csak nagyjából 20 ezerrel ugrott meg, mert a koronavírus miatt elbocsátott dolgozók jelentős részét az inaktívakhoz sorolták. Hiszen például hiába szeretne egy pincér két héten belül dolgozni, ezt áprilisban a kijárási korlátozások során nem tudta megtenni, így az inaktívakhoz kellett számolni.

Mi a helyzet a külföldön dolgozókkal?

A Központi Statisztikai Hivatal emellett arról is közölt egy adatsort, hogy hogyan alakult a külföldön dolgozó és onnan hazatérő magyarok aránya (a statisztikába beletartoznak azok is, akik Magyarországon élnek, de átjárnak egy szomszédos országba dolgozni).

A koronavírus miatt Európa-szerte bevezetett turisztikai korlátozások látványosan érintették a szektorban külföldön dolgozó magyarokat, hiszen a hazatérők 35 százalékát ők adták. Ugyanakkor van olyan szektor, ahol nőtt az országhatáron kívül dolgozók száma, 6 százalékkal több egészségügyi és szociális területen dolgozó vállalt más országban munkát.

A cikk eredetileg laptársunk, a Piac & Profit oldalán jelent meg. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ez lehet a Tisza-kormány egyik legnagyobb gazdasági kihívása
Imre Lőrinc | 2026. április 27. 12:18
Az Orbán-kormány 16 éve alatt összességében nem sikerült csökkenteni a Budapest és a vidéki régiók közötti gazdasági különbségeket. 2016 környékén valamelyest szűkült az olló, de a 2020-as évek után visszatértünk a startvonalra, vagy talán még azon is túlra. A Tisza most ismét nekikezdhet a felzárkóztatásnak.
Makro / Külgazdaság Érdekes közleményt adott ki a kormány, Orbán Viktorról szó van benne, a vagyonmentésről nem
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 12:04
Nem tűnik el hetekre a leköszönő miniszterelnök? De mi a helyzet a bécsi repülőtérről felszálló magángépekkel?
Makro / Külgazdaság Keddtől megint érdemes szemkötővel menni a benzinkútra
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 11:41
Itt a fordulat, újra meglódulnak felfelé a piaci árak.
Makro / Külgazdaság Mészáros Lőrinc a munkavállalói miatt aggódik, megkereste Magyar Pétert
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 10:51
Nem szeretik a bizonytalanságot a Mészáros Csoportnál.
Makro / Külgazdaság Rossz hírek jöttek egy másik fontos tengeri kereskedelmi útvonalról is
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 10:39
Aktivizálódtak a kalózok is.
Makro / Külgazdaság Itt a fordulat? Sokkal több embert raktak ki Ausztriából, mint ahányan érkeztek
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 09:24
Beindultak a kitoloncolások.
Makro / Külgazdaság Hatalmasak a különbségek a fizikai munkások bérében is a régiók között
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 08:12
De mennyi most az annyi?
Makro / Külgazdaság A szerbek már küldenék az utasokat, de a MÁV még húzza a lábát
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 07:42
Technikai probléma van a magyar oldalon, azért nem indulnak a személyvonatok.
Makro / Külgazdaság Bécs érintésével menekítik a vagyonukat az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak – írja a Guardian
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 07:19
Folyik a vagyonmentés?
Makro / Külgazdaság Soha nem költött még ennyit a világ fegyverre
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 06:57
2,89 ezer milliárd. Dollár.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG