2p
Mi már meg sem lepődünk azon, hogy Kínában semmi sem teljesen normális, most éppen ebbe akar belenyúlni a Párt.

 

A Kínai Kommunista Párt elérkezettnek látta az időt, hogy az esküvők és temetések külsőségeire vonatkozó, részletekbe menő iránymutatást adjon ki 88 milliós tagságának.

A lépést azért érezték szükségesnek, mert a korábbi, tavaly októberben kiadott általános irányelveknek a gyakorlatban a helyi pártszervek nem tudtak érvényt szerezni.

Látványosan szórják a pénzt

Ezekben arra hívták fel a tagságot, hogy tartózkodjanak a kihívó luxustól, a parádés lagziktól és fényűző temetésektől. Legyenek takarékosak, visszafogottak és szerények. Közpénzt pedig - természetesen - szeretteik egybekelésére vagy végső búcsújára ne költsenek.

A korrupció elleni küzdelem részeként hangoztatott intelmek azonban az interneten rendre terjedő, jelentős családi eseményekről készült fotók tanúsága szerint országszerte süket fülekre találtak.

A KKP most ismét felhívta a figyelmet arra, hogy az esküvőket és a temetéseket senki ne használja fel pénzgyűjtésre. A hagyományok szerint ugyanis az előbbi esetben a jókívánságokkal általában együtt jár egy boríték, ahogyan az együttérzés kifejezésekor is a gyászolók hozzá szoktak járulni a búcsúztatás költségéhez.

Kizökkennek a ritmusból

Mindkét esemény gyakran kifejezője az érintettek, a családok társadalmi státusának, ezért nem ritkák a több száz fős lakodalmak, ahol a lakomához nívós, de legalábbis drága szórakoztatás is kapcsolódik.

A temetéseken ugyancsak előfordulnak olyan előadások, amelyek gyakran megbotránkoztatják a konzervatívabb, operákhoz szokott közönséget. Mindkét családi eseményen gyakran vonultatnak fel luxusautókat, limuzinokat.

A pártvezetés kívánatosnak tartaná, ha mind az esküvők, mind a temetések nem húzódnának el napokig, mint ahogy ez vidéken sok helyütt a mai napig gyakorlat. Ezzel ugyanis - fogalmaztak - zavar keletkezik a termelésben, az emberek mindennapi életében, munkájában, az üzletmenetben, az oktatásban, a közlekedésben, de még a kutatómunkában is. Mindezek pedig, tették hozzá, végső soron az emberek, a közösség és az ország érdekeit sértik.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Győrffy Dóra: Nem racionális támogatni tízmilliókkal egy Fülöp-szigeteki munkahely létrehozását
Izsó Márton - Csabai Károly | 2025. július 19. 10:58
A közgazdász, egyetemi tanár, az MTA doktora volt a július 16-ai élő műsorunk vendége volt. A Klasszis Klub Live 5. évfolyamának 79. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Besül a magyar kormány fegyvere? 2034 előtt nem várják Ukrajnát az EU-ba
Privátbankár.hu | 2025. július 19. 10:11
Friedrich Merz német kancellár szerint Ukrajna valószínűleg nem csatlakozik az Európai Unióhoz a blokk következő költségvetési ciklusának vége, azaz 2034 előtt – pedig a magyar kormány minden nap az ukrán EU-csatlakozásról beszél már most is.
Makro / Külgazdaság Majdnem 100 tonna aranyat őriznek Dél-Pesten
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 19:06
Megvan a nemzet aranytartaléka, a 94,7 tonnát biztonsággal őrzi Dél-Pesten a Magyar Nemzeti Bank – tudatta az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának fideszes elnöke pénteken.
Makro / Külgazdaság Megint a Távol-Keleten kalapozik a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 18:01
Az Államadósság Kezelő Központ Zrt. (ÁKK) a júliusban módosított finanszírozási terve alapján mandátumot adott egy kínai renminbiben denominált, elsősorban kínai intézményi befektetőknek ajánlott devizakötvény („pandakötvény”) kibocsátásának megszervezésére Magyarország részére – olvasható az ÁKK honlapján pénteken közzétett tájékoztatásban.
Makro / Külgazdaság Kiderült: egyáltalán nem kuriózum a magyar építőipar magára találása
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 12:56
Az euróövezetben is nőtt az ágazat termelése májusban.
Makro / Külgazdaság Ez se gyakori: azonos irányba mozgunk a románokkal
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 11:38
Nemcsak a magyar építőipari termelés nőtt májusban, hanem keleti szomszédainké is.
Makro / Külgazdaság Porszem került a svájciak precíz gépezetébe
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 11:11
Óraexportjuk 5,6 százalékkal csökkent júniusban.
Makro / Külgazdaság Kíváncsi, hogy olcsóbban vagy drágábban tankolhat hétvégén?
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 10:56
Ha a nagykereskedőkön múlik, akkor ugyanannyiért, mint pénteken.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: Kárfelmérés és kárbecslés Trump vámemeléseinek három hónapja után
Bod Péter Ákos | 2025. július 18. 05:44
Az amerikai elnök januári beiktatása után eltelt időben nem lett Ukrajnában béke, a palesztin ügy sem oldódott meg – de ezen nem csodálkozhatunk. Ám a nagy amerikai vámemelés sem a megígért módon zajlott le. Legfeljebb az első felvonást láttuk, és nem tudni, műsor-e a műsor. Kétrészes kamaradarab vagy öt felvonásos királydráma? Mintha még nem lenne megírva a szövegkönyv. Lapcsoportunk, a Klasszis Média állandó szerzője, a volt jegybankelnök, közgazdász, egyetemi tanár írása.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor megmagyarázta, miért dadogott Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 19:29
A miniszterelnök egy interjúban arról is beszélt, mikor lesz látható a repülőrajt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG