2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az elmúlt tíz év munkájának köszönhetően a járvány miatti válság ellenére a magyar gazdaság ütésállóképessége jó, a fundamentumok - államháztartás, infláció, növekedés, kereskedelmi egyenleg és kamatlábak - stabilak maradtak - mondta Kovács Árpád, a Költségvetési Tanács (KT) elnöke a Kossuth Rádió Jó reggelt Magyarország! című műsorában.

Megjegyezte: az államháztartás GDP-arányos hiánya fokozatosan fog visszatérni a 3 százalék alatti szintre, idén még 7,5 százalék körül lehet. Az államadósság 2021-ben csökkenésnek indulhat, de még 4-5 évnek el kell telnie a 2019. év végi állapot eléréséhez - tette hozzá.

Kovács Árpád hangsúlyozta, hogy az előrejelzései saját véleményen alapulnak, a KT április közepén tárgyalja majd a tavalyi és az idei költségvetés pályáját. Nem zárta ki, hogy gyorsabban növekedjen idén a gazdaság, de elmondása szerint 3,5 százalékos emelkedéssel is "boldog lenne".

A KT elnöke arról is beszélt, hogy a 2010 előtti eladósodás nagymértékben különbözik a mostanitól; akkor a "permanens túlköltekezés" okozta a GDP-arányos mutató elszaladását, most viszont a védekezés költségei emelték meg a rátát. Az emberi életek mentése a papíron jól mutató számoknál sokkal fontosabb - húzta alá, utalva arra, hogy a gazdaság tartalékait vissza kell építeni.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Februárban kilőtt az államháztartás hiánya
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 14:00
Két hónap alatt összejött az egész évre tervezett hiány 49,9 százaléka: február végéig 2106 milliárd forint hiánya volt az államháztartás központi alrendszerének, azaz az önkormányzatokat kivéve a teljes államháztartásnak – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Makro / Külgazdaság 300 millió eurót szór ki a görög kormány az energiaárak okozta károk enyhítésére
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 13:40
Csökkentik az üzemanyagárakat, kompenzálják a komposokat és a gazdáknak is jut belőle.
Makro / Külgazdaság Meddig tarthatók a védett árak? Kedden tovább közelíti a csillagos eget a dízel ára
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 12:39
Pedig már most is 134 forint a különbség egyetlen liter dízelen is.
Makro / Külgazdaság Itt van az újabb iráni fenyegetőzés – a Hormuzi-szoros lezárása csak a kezdet?
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 11:59
Elaknásítják az egész Perzsa-öblöt, ha amerikai tengerészgyalogosok érkeznek.
Makro / Külgazdaság Mindkét irányban meglepődtek az elemzők a friss lengyel adatokon
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 11:13
Az ipari termelés a vártnál nagyobb, a kiskereskedelmi forgalom a vártnál kisebb mértékben bővült.
Makro / Külgazdaság Ennyi lesz az olaj ára idén a Goldman Sachs szerint
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 09:06
De az elemzők abból indultak ki, hogy néhány héten belül helyreáll a forgalom a Hormuzi-szorosban, Irán pedig nem lövi szét a környék olajinfrastruktúráját.
Makro / Külgazdaság Megint fontos számokat közölnek, a választást is befolyásolhatják
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 08:27
A héten az államháztartási hiány, a turizmus és a foglalkoztatottság helyzetéről is többet tudhatunk meg, az MNB pedig dönt a kamatról.
Makro / Külgazdaság Kezdődik: a szomszédban már nem tankolhatunk akármennyit
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 06:41
A fegyveres erők is beszállnak az üzemanyagszállításba, de még így sem jut mindenhova elég nafta Szlovéniában.
Makro / Külgazdaság Nemzetközi Energiaügynökség: nagyon súlyos a helyzet
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 06:22
Ami most történik, az rosszabb, mint a szuezi válság és az ukrán háború együttvéve.
Makro / Külgazdaság Bátrabb lehet Kína Tajvan körül az Egyesült Államok iráni kudarca miatt?
Imre Lőrinc | 2026. március 23. 05:58
A Hormuzi-szoros blokádja és a közel-keleti háború miatt egy későbbi időpontban rendezik meg az idei év egyik leginkább várt csúcstalálkozóját az amerikai és a kínai elnök között. Donald Trumpnak az elszabaduló energiaárak miatt jelenleg kisebb gondja is nagyobb annál, mint hogy minél hamarabb Pekingbe utazzon. Az amerikai elnök ehelyett lázasan próbál megoldást találni a Hormuzi-válságra, miközben Kína hátradőlve nézi, ahogy az Egyesült Államok egyre jobban beleragad az iráni háborúba.   
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG