2p

A németországi infláció októberben 28 éves csúcsra emelkedett a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis csütörtökön kiadott előzetes adatokon alapuló jelentése alapján.

Októberben 4,5 százalékra, 1993 októbere óta a legmagasabbra emelkedett a fogyasztói árak emelkedésének éves mértéke Németországban az előző havi 4,1 százalékról. Piaci elemzők 4,4 százalékot vártak októberre. Az előző havihoz képest 0,5 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak októberben a szeptemberi 0,3 százalékos havi áremelkedés után, szemben a 0,4 százalékos piaci várakozásokkal.

Az uniós összehasonlítási célokra kalkulált harmonizált árindex, a HICP októberben 4,6 százalék lett a szeptemberi 4,1 százalék után és a várt 4,5 százalék helyett. A termékek és árucikkek körében az éves áremelkedés mértéke 7,0 százalékra nőtt a szeptemberi 6,1 százalékról, a szolgáltatások áremelkedésének a mértéke viszont 2,4 százalékra mérséklődött októberben a szeptemberi 2,5 százalékról.

A termékárak körében az energiaárak növekedtek októberben a legnagyobb mértékben, 18,6 százalékkal éves bázison, meghaladva a szeptemberi 14,3 százalékos éves növekedést. Az élelmiszerárak éves növekedési üteme viszont októberben 4,4 százalékra mérséklődött a szeptemberi 4,9 százalékról.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kilőtt az M1 nézettsége az adásszünet után
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 19:25
A fekete-fehér felirat alatti nézettséget nem tudták mérni, de kétmillió környékére becsülik.
Makro / Külgazdaság Ennyi bevételt vár a Pénzügyminisztérium a Molt terhelő adó kiterjesztésétől
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 16:50
Változtatna a kormány az Ural és a Brent olaj közötti árkülönbözet után fizetendő adó szabályain. Az új rendszerben már 2 dolláros különbözettől fizetni kellene, és ez a tervek szerint 2027-ben is így marad.
Makro / Külgazdaság Öt új átvilágítás is megkezdődött – jelentették be a Kormányszóvivői tájékoztatón
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 14:27
Bár Magyar Péter miniszterelenök előzetes bejelentése szerint még Törökországban maradt az ankarai NATO-csúcs után, ettől függetlenül Budapesten tájékoztatót tartottak a kormányszóvivők.
Makro / Külgazdaság Bojár Gábor: Csalódás, hogy a Magyar-kormány nem szüntette meg a rezsicsökkentést és az árrésstopot
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. július 9. 11:52
A Graphisoft alapítója, a fizikus, vállalkozó, üzletember a július 8-ai élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 101. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Még most induljunk gyorsan tankolni, mielőtt Trump közbeszól?
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 11:35
Péntektől sem a benzin, sem a gázolaj nagykereskedelmi ára nem módosul. 
Makro / Külgazdaság Kezdik aktivizálni magukat a cégek a munkaerőpiacon
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 11:20
Szinte minden vármegyében nőtt a meghirdetett állások száma a második negyedévben a tavalyi adatokhoz képest. A rég látott, kiemelkedően magas munkavállalói aktivitás pedig valamelyest csillapodni látszik az ország összes régiójában – derül ki a Profession.hu friss, második negyedéves jelentéséből.
Makro / Külgazdaság Egymás tenyerébe csapott Németország és az Egyesült Államok
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 10:20
Németország megállapodott az Egyesült Államokkal az amerikai gyártmányú Tomahawk manőverező robotrepülőgépek beszerzéséről és a fegyverek telepítéséről német területen – jelentette be Friedrich Merz német kancellár csütörtökön a berlini parlamentben.
Makro / Külgazdaság Újabb céldátum érkezett a magyar euróra
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 08:45
A Goldman Sachs elemzői szerint Magyarország eurózóna-csatlakozása 2031 elejétől válik reálissá. 
Makro / Külgazdaság Lépnie kellett Putyinnak az orosz üzemanyagválság miatt
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 08:20
Oroszország ideiglenesen felfüggesztette a dízelolaj exportját – jelentette be szerdán Alekszandr Novak orosz miniszterelnök-helyettes.
Makro / Külgazdaság Fontos adatok érkeztek, így áll a világ második legnagyobb gazdasága
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 07:50
Kínában júniusban a vártnál lassabb fogyasztóiár-emelkedést és gyorsuló termelői inflációt mértek, miközben a magas energiaárak továbbra is visszafogják a belföldi keresletet. A Nemzetközi Valutaalap (IMF) 4,6 százalékra javította Kína idei GDP-növekedési előrejelzését.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG