3p
Most több mint 1 milliárd forintot kap a vadaspark. Az állam és az Unió is a zsebébe nyúlt. Már januárban kezdik a munkát.

A veszprémi Kittenberger Kálmán Növény-és Vadaspark a fennállása óta legnagyobb és leglátványosabb fejlesztéssorozatára készül - mondta Török László igazgató. 1,2 milliárd forintot kap fejlesztésre az intézmény európai uniós és állami forrásokból.

A fejlesztés a jövő év elején az elefántpark megvalósításával kezdődik: az 1100 négyzetméter alapterületű elefántházban lesz fűtött látogatói tér, ahonnan a hideg évszakokban üvegfalon keresztül tekinthetőek meg a belső kifutón tartózkodó állatok. Az 5200 négyzetméteres külső kifutón árnyékos pihenőhelyek, dagonyázók, homokfürdő és egy külső fürdőmedence is lesz; az elefántpark alkalmassá válik egy kisebb tenyészcsapat tartására.

A projekt keretében Magyarországon egyedülálló madárbemutató komplexumot alakítanak ki, amelyben többek között flamingók, íbiszek, pelikánok élnek majd.

A fejlesztés része lesz a fókák és pingvinek tartását és bemutatását lehetővé tévő hiánypótló projekt - emelte ki Török László. A borjúfókák víz alatti életét a 250 négyzetméteres, 320 köbméteres medence üvegfalán keresztül lehet majd nézni.

Az állatkert népszerű orrszarvú családot egy 550 négyzetméteres, télen is látogatható, belső kifutóval rendelkező új épületben helyezik el.

Kevesebb látogató, több kiadás

A vadaspark idei évéről elmondta: a márciusi tél és a nyári rendkívüli hőség miatt nem csak a látogatószám maradt el az azonos időszakban megszokottól, hanem az állatkert kiadásait is növelte. A szélsőséges időjárás ellenére a veszprémi állatkert a megőrizte népszerűségét, látogatószáma megközelítette a 250 ezret és a régió leglátogatottabb turisztikai attrakciója - tette hozzá Török László.

Emlékeztetett arra, hogy húsvétra készült el az állatkert két részét, a Fejes-völgyit és a Gulya-dombit összekötő gyalogos aluljáró. A látogatók körében népszerű Szavanna-kifutót nyolcezerről 15 ezer négyzetméterre bővítették. Új, az állatkert megújult arculatához illeszkedő látogatói bejáratot építettek a Gulya-dombon, amely előtt kulturált parkolási körülményeket teremtettek. Az év során több száz fát ültettek el a vadasparkban - sorolta az igazgató. Az állatállomány idén teve, indiai antilop és dzselada pávián szaporulattal gazdagodott. Sok év után zebra is született Veszprémben, a tapír nőstény, Radír születése pedig nagy visszhangot váltott ki az internetes közösségi térben is: a kis tapír nevére több ezer szavazat érkezett az egyik közösségi oldalon a határon túlról is, például Németországból, Hollandiából, Angliából és Floridából is - ismertette Török László.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nem csökkent az euróövezet külkereskedelmi többlete
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 13:41
Októberben éves szinten nőtt, havi összevetésben stagnált az euróövezet külkereskedelmi többlete az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat kedden közzétett első becslése alapján.
Makro / Külgazdaság Mi történt az euróövezeti gazdasággal decemberben?
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 12:13
Decemberben már sorban a hetedik hónapban nőtt az euróövezeti szolgáltatóipar teljesítménye.
Makro / Külgazdaság A kormány szerint a fogyasztás jövőre is a magyar gazdaság hajtóereje lehet
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 11:47
Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségével (VOSZ) kedden Budapesten a digitális kereskedelmi és tranzakciós ökoszisztéma fejlesztéséről.
Makro / Külgazdaság Hirtelen sokkal olcsóbb lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 11:16
Jelentősen csökkennek szerdától az üzemanyag nagykereskedelmi árak.
Makro / Külgazdaság Egyre jobban szorul a hurok Ursula von der Leyenék terve körül – de csak színház lenne az egész?
Litván Dániel | 2025. december 16. 09:49
Két nappal az uniós csúcs előtt feloldhatatlannak látszik a patthelyzet az Ukrajnának a lefoglalt orosz vagyonból nyújtott uniós hitel ügyében. De csak játszanak az idegekkel az uniós vezetők?
Makro / Külgazdaság Több nagy bejelentésre is készül a 4iG Amerikában
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 09:27
Washingtonban folytat magas szintű tárgyalásokat Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnöke.
Makro / Külgazdaság Akkumulátorpályázat: nem csak a nyertesek fognak jól járni
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 19:32
A jövő év elején 100 milliárdos keretösszeggel hirdet a kormány energiatárolók létesítését segítő lakossági pályázatot. A Trend FM reggeli műsorában az energiatárolási kérdések voltak napirenden.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen hír érkezett a német gazdaságról
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 18:48
Nőttek a nagykereskedelmi árak.
Makro / Külgazdaság Újabb pofont kever le Oroszországnak Európa
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 15:15
Itt van a szankciók újabb köre.
Makro / Külgazdaság India győzött, Japán vesztett: így teljesítettek a legnagyobb gazdaságok
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 12:25
Vegyesen szerepeltek a G20 országok gazdaságai 2025 harmadik negyedévében.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG