|
| Magyar hadgyakorlat (fotó: Honvedelem.hu) |
A nemzetbiztonsági kabinet elfogadta Magyarország haderő-fejlesztési koncepcióját - közölte Lázár János a csütörtöki Kormányinfón. A Miniszterelnökséget vezető miniszter közölte, az a cél, hogy 2020-ra a GDP egy százalékáról két százalékra emeljék az ország katonai, védelmi kiadásait. A jelenlegi 400 milliárd forintos szintről tehát 2020-ra (növekvő GDP mellett) 1000 milliárd forintra emelkedhet a katonai költségvetés.
A miniszter azt mondta, a honvédség létszámát növelik és technikai fejlesztéseket hajtanak végre ebből az összegből. Már az idén megkezdődik új katonai képességek fejlesztése - kiemelten fontos nemzeti cél a hadsereg megerősítése, mondta Lázár.
A magyar börze egyelőre jobban teljesít, mint az európai indexek.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




