3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A kormány egyetértésével a Magyar Labdarúgó Szövetség pályázik a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság egyik helyszínére - jelentette be Csányi Sándor MLSZ-elnök kedden.

Az Eb-több meccsére lehet pályázni, ha például a döntőt megnyerjük, akkor az elődöntők is itt lesznek (az UEFA terve az, hogy a meccseket 13 különböző városban rendeznék meg).

A kormány és a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) megegyezett, tovább folytatódik a sportlétesítmények felújítása Magyarországon. Csányi Sándor, MLSZ-elnök, a kormányfő Orbán Viktor a kontinentális szövetség, az UEFA elnökével, Michel Platinivel tartott közös sajtótájékoztatót a Parlamentben.

Orbán Viktor azt mondta, hogy sokat tett a kormány eddig a sportért, mint stratégiai ágazatért, de nem eleget. Szerinte az egészségügyi és oktatási kiadásom mögött a sportra kiadott pénz még mindig nem számít jelentősnek.

Egy rangos sportesemény megrendezése nemcsak egy ország tekintélyét növeli, hanem fontos a beruházások és a munkahelyteremtés szempontjából. Orbán szerint a nagy sportesemények rendezésénél Magyarországgal már számolni kell. A kormányfő bejelentette, a holnapi kormányülésen döntenek arról, hogy az Univerziádéra is bejelentkezzünk.

Orbán Viktor szerint egy történelmi adósságot rendeznek azzal, hogy nevezünk a foci Ebére.

3 év alatt 40 milliárdot költenek el



A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy a kormány nem a labdarúgást támogatja, hanem a szurkolókat és a faitalokat, az utánpótlást. "A lelátókon nem futballisták ülnek, hanem a nézők, ezt nekik építjük".

A kormányfő bejelentette, hogy az MLSZ-szel megállapodott egy kiterjedtebb sportlétesítmény-fejlesztésről, hangsúlyozta, ebből a pénzügyi alapból a felcsúti Puskás Akadémia egy fillért sem kaphat. "A kormány elvárása az, hogy a profi kluboknak be kell fizetnie az adókat, a magyar labdarúgás nem kap támogatást a kormánytól, ez a főszabály, vannak kivételek" - mondta.

27 nagyobb stadiont újítanak fel és vagy 1000 edzőpályát hoznak rendbe emellett - jelentette be Csány Sándor, szövetségi elnök. Összességében 40 milliárd forintot költenek pályafejlesztésre 2016-ig.
Csányi is hangsúlyozta, hogy a TAO-pénzek nem a profi futballba áramlottak be, hanem jellemzően az utánpótlásra.

Közös szégyen

A kormányfő azt mondta, az MLSZ-szel kötött megállapodás egy beadáshoz hasonlít, a gólt a szövetségnek kell bebólintania. Mint mondta, egyetlen kormány sem képes megváltani a focit.

A miniszterelnök utalt a válogatott gyászos teljesítményére is, akik a legutóbbi vb-selejtezőn egy harmat gyenge román válogatottól kaptak ki 3-0-ra. Azt mondta, a kudarcokból tanulni kell. A meccs részleteiről nem volt azonban hajlandó beszélni.

A kormányfő szerint a rendszerváltás egyik közös szégyene, hogy pályák tűntek el, azok helyére plázák kerültek Budapesten. Szerinte szégyen, hogy a fővárosban nincsenek nagy utánpótlás-központok, az MLSZ fejlesztési tervében így lesz egy külön "csomag" - ezt Orbán maga kérte Csányitól. "Annyi pálya kell hogy legyen Budapesten, amennyi a rendszerváltás előtt" - mondta. Csányi bejelentette: Pesten és Budán két centrumot hoznak létre.


A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Felháborította Szijjártó Pétert az Európai Unió válasza az orosz olaj ügyében (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:52
A magyar kormány a szlovákkal közösen az Európai Bizottsághoz fordult a leállított Barátság kőolajvezeték és az orosz olajszállítások miatt, de Szijjártó Péter szerint felháborító válasz érkezett.
Makro / Külgazdaság Hidegzuhany az Egyesült Államokban, beszakadt a munkaerőpiac
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:30
Az Egyesült Államokban februárban váratlanul 92 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma, a munkanélküliségi ráta pedig 4,4 százalékra emelkedett.
Makro / Külgazdaság Mindenki a Közel-Keletre figyel, de eközben így áll a venezuelai helyzet
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 14:00
Az Egyesült Államok és Venezuela megállapodott a diplomáciai és konzuli kapcsolatok újbóli felvételéről – erről a BBC számolt be.
Makro / Külgazdaság Két nap alatt 28 forintot emelkedhet a dízel ára
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 12:51
Csütörtökről péntekre 11 forinttal emelkedett a dízel átlagára, szombaton pedig további 17 forinttal emelkedik a nagykereskedelmi ár, amelyet a kutak átháríthatnak a tankolókra. A benzin nagykerára 7 forinttal nő szombaton.
Makro / Külgazdaság Elárulta a NAV, miért tartják Budapesten a hét ukrán pénzszállítót
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 11:17
Pénzmosással gyanúsítják azt a hét pénzszállítót, akik Ausztriából Ukrajába vittek volna 35 millió euró készpénzt és 9 kilogramm aranyat. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal azt is hozzátette, ebben az évben mennyi készpénzt és aranytömböt vittek Magyarországon keresztül Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Nem csak a napsütés miatt örülhetnek ma a Karmelitában
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 08:30
A csaknem két éve folyamatosan negatív ipari termelés ha árnyalatnyival is, de januárban éves szinten végre emelkedett. 
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: A Magyarországon áthaladó, Ukrajnának fontos dolgokat le fogjuk állítani
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 08:19
Pénteken beszélt erről a miniszterelnök a Kossuth Rádióban, és azt is elmondta, megfelelő választ kell találnia a kormánynak az ukrán vezetés részéről érkező zsarolásra.
Makro / Külgazdaság Magyarország és Románia között épülhet új út
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 07:51
Véglegesíthetik a román és a magyar kormány közötti megállapodás szövegét a Kübekházánál lévő új határátkelőről. A terv már akkor megszületett, amikor még ellenőrzőpontot is kellett volna építeni, de azóta Románia is tagja lett a schengeni övezetnek.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: Nem elegáns, hogy az MNB hirdetésének szövege egybevág a kormányéval
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. március 5. 18:54
Ez is elhangzott a 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 93. adásában, ahol a volt jegybankelnök, egyetemi tanár, közgazdász mellett Pleschinger Gyula, a Monetáris Tanács 2013-2025 között tagja, a Magyar Közgazdasági Társaság elnöke volt élő műsorunk másik vendége. Az adást most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij Orbán Viktornak: a fegyveresek majd elintézik – frissítve
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 17:43
Az ukrán elnök reméli, hogy a magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG