Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!
Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság – 2025. február 26. Budapest
Magyarországra, januárban? Vannak, akik imádnak ilyenkor hozzánk jönni
8,9 százalékkal nőtt a szálláshelyek vendégforgalma. Januárban a külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 7,5, a belföldi vendégeké 11 százalékkal nőtt az egy évvel korábbi szinthez képest – közölte a legfrissebb adatokat a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a Privátbankárral.
2015. januárban az előző év azonos hónapjához képest:
A tavalyi év egészében 5,4 százalékkal nőtt a hazai szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák száma, ezen belül a külföldi vendégek forgalma 2,7, a belföldieké 8,3 százalékkal emelkedett az előző évihez képest.
a külföldi vendégek 609 ezer vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken, számuk 11, az általuk eltöltött vendégéjszakáké 7,5 százalékkal nőtt.
a januári vendégforgalom volumene alapján a 6 legjelentősebb küldő ország közé tartozó Egyesült Királyság, Olaszország és Románia esetében 59, 15, illetve 13 százalékkal emelkedett, míg Oroszország, Németország és Ausztria esetében 30, 3,7, illetve 3,4 százalékkal csökkent a vendégéjszakák száma.
a belföldi vendégek 585 ezer vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken, számuk 10, az általuk eltöltött éjszakáké 11 százalékkal nőtt. A belföldivendég-éjszakák alapján mért vendégforgalom egyedül a Tisza-tavi régióban csökkent.
a szállodák szobakihasználtsága átlagosan 2,5 százalékponttal emelkedett, és 38,2 százalékos volt.
a kiadott szállodai szobák bruttó átlagára 17 445 forint, az egy kiadható szállodai szobára jutó szállásdíj (bruttó REVPAR) 6668, a teljes árbevétel (TREVPAR) pedig 12 227 forint volt.
a kereskedelmi szálláshelyek összes folyó áron számított árbevétele 18 százalékkal nőtt; a bruttó árbevétel összesen 21 milliárd forint volt. Ezen belül a szállásdíjbevétel – 25 százalékkal növekedve – 11 milliárd forintot, a vendéglátás bevétele – 14 százalékkal emelkedve – 4,7 milliárd forintot, az egyéb bevételek – 8,6százalékkal növekedve – 4,8 milliárd forintot tettek ki. A bevételek alakulását az is befolyásolta, hogy a forint/euró havi átlagárfolyama 317 forint volt, ami 4,7 százalékos emelkedést jelentett.
a működő kereskedelmi szálláshelyek jelentése alapján 1622 egység fogadott el Széchenyi Pihenőkártyát, a kártyatulajdonosok összesen 4,9 százalékkal kevesebbet, 747 millió forintot költöttek ezzel a fizetőeszközzel.
a hazánkban működő kereskedelmi szálláshelyek száma 2321 volt; a kiadható szobák száma az egy évvel korábbinál 5,8 százalékkal magasabb volt – közölte a KSH.
Vendégéjszakák száma a kereskedelmi szálláshelyeken. Forrás: KSH
2015. január 31-én az előző év azonos időpontjához képest:
a hazánkban működő kereskedelmi szálláshelyek száma 2321 volt; a kiadható szobák száma az egy évvel korábbinál 5,8 százalékkal magasabb volt – közölte a KSH.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Sokan akarják majd menteni az irhájukat, ez segíthet az elszámoltatásban, de rengeteg elvi és gyakorlati problémával fog szembesülni az, aki ezt végig akarja vinni.
A kormányfő és hű csúcsminisztere által nemes egyszerűséggel csak földbe döngöltként aposztrofált hazai infláció feltámadt. Két év után ismét nálunk a legmagasabb az éves fogyasztóiár-index az Európai Unió 27 tagállama közül, de az egész öreg kontinensen is csak négy országé magasabb – derül ki a legfrissebb Privátbankár Európai Inflációs Körképből. Pedig a pénzromlás fő ellenszerének számító alapkamatunk is kiugróan magasnak számít, s mivel ahhoz idestova már négy hónapja nem nyúlt az MNB, a visszatekintő reálkamatok összevetésében is nagyot csúsztunk vissza.
A Tisza Párt hétvégi kongresszusán a volt vezérkari főnök feltűnése volt talán a legváratlanabb fordulat. De mit üzen az ő megjelenése? Somogyi Zoltán két megfejtése közül az egyik elég rémisztő.
Ausztrália központi bankja kamatot csökkentett, de figyelmeztetett, hogy túl korai lenne győzelmet hirdetni az infláció felett, és óvatosan áll a további lazítás lehetőségéhez.
Izsó Márton - Litván Dániel | 2025. február 18. 15:15
Mikor menekül el Rogán Antal? Mit ért el Magyar Péter egy év alatt és mire lehet ez elég egy év múlva? Kinek és mit üzent a Tisza évértékelője? Kik lehetnek Magyar Péter célkeresztjében? Átállhat valaki a Fideszből a Tiszához? Miért volt a feleségének igaza Magyar Péterrel kapcsolatban? Somogyi Zoltán szociológussal ezekről a kérdésekről is beszélgetett a Klasszis Podcast új adásában Litván Dániel újságíró.