2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A határ másik oldalán van miből költeni?

Az első félévben a nyers adatok szerint 8,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom Romániában - közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).

A nem élelmiszer jellegű termékek forgalma 13 százalékkal bővült 2023 azonos időszakához képest, az üzemanyagoké 5,5 százalékkal, az élelmiszereké, italoké és dohányárué pedig 3,9 százalékkal.

A naptárhatással kiigazított adatok a kiskereskedelmi forgalom 7 százalékos növekedését mutatják.

Az év első hat hónapjában a nem élelmiszer jellegű termékekből származó árbevétel 11,8 százalékkal nőtt, az üzemanyagok terén 4,8, az élelmiszerek, italok és dohányáru terén pedig 3,2 százalékos volt a növekedés.

Júniusban éves összevetésben a nyers adatok szerint 9,4, a naptárhatással kiigazított adatok szerint pedig 10 százalékkal emelkedett a kiskereskedelmi árbevétel. Májushoz képest a nyers adatok szerint 0,9 százalékkal, a naptárhatással kiigazított adatok szerint pedig 1,9 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom.

Csak összehasonlításképpen: Magyarországon júniusban a kiskereskedelmi forgalom az előző évhez képest 2,6 százalékkal bővült, májushoz viszonyítva azonban 0,1 százalékkal csökkent.

Laptársunk, a szintén a Klasszis Médiához tartozó Mfor bővebben is elemezte az elszomorító magyar adatokat, a cikket ide kattintva olvashatja>>>

(via MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Februárban kilőtt az államháztartás hiánya
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 14:00
Két hónap alatt összejött az egész évre tervezett hiány 49,9 százaléka: február végéig 2106 milliárd forint hiánya volt az államháztartás központi alrendszerének, azaz az önkormányzatokat kivéve a teljes államháztartásnak – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Makro / Külgazdaság 300 millió eurót szór ki a görög kormány az energiaárak okozta károk enyhítésére
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 13:40
Csökkentik az üzemanyagárakat, kompenzálják a komposokat és a gazdáknak is jut belőle.
Makro / Külgazdaság Meddig tarthatók a védett árak? Kedden tovább közelíti a csillagos eget a dízel ára
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 12:39
Pedig már most is 134 forint a különbség egyetlen liter dízelen is.
Makro / Külgazdaság Itt van az újabb iráni fenyegetőzés – a Hormuzi-szoros lezárása csak a kezdet?
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 11:59
Elaknásítják az egész Perzsa-öblöt, ha amerikai tengerészgyalogosok érkeznek.
Makro / Külgazdaság Mindkét irányban meglepődtek az elemzők a friss lengyel adatokon
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 11:13
Az ipari termelés a vártnál nagyobb, a kiskereskedelmi forgalom a vártnál kisebb mértékben bővült.
Makro / Külgazdaság Ennyi lesz az olaj ára idén a Goldman Sachs szerint
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 09:06
De az elemzők abból indultak ki, hogy néhány héten belül helyreáll a forgalom a Hormuzi-szorosban, Irán pedig nem lövi szét a környék olajinfrastruktúráját.
Makro / Külgazdaság Megint fontos számokat közölnek, a választást is befolyásolhatják
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 08:27
A héten az államháztartási hiány, a turizmus és a foglalkoztatottság helyzetéről is többet tudhatunk meg, az MNB pedig dönt a kamatról.
Makro / Külgazdaság Kezdődik: a szomszédban már nem tankolhatunk akármennyit
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 06:41
A fegyveres erők is beszállnak az üzemanyagszállításba, de még így sem jut mindenhova elég nafta Szlovéniában.
Makro / Külgazdaság Nemzetközi Energiaügynökség: nagyon súlyos a helyzet
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 06:22
Ami most történik, az rosszabb, mint a szuezi válság és az ukrán háború együttvéve.
Makro / Külgazdaság Bátrabb lehet Kína Tajvan körül az Egyesült Államok iráni kudarca miatt?
Imre Lőrinc | 2026. március 23. 05:58
A Hormuzi-szoros blokádja és a közel-keleti háború miatt egy későbbi időpontban rendezik meg az idei év egyik leginkább várt csúcstalálkozóját az amerikai és a kínai elnök között. Donald Trumpnak az elszabaduló energiaárak miatt jelenleg kisebb gondja is nagyobb annál, mint hogy minél hamarabb Pekingbe utazzon. Az amerikai elnök ehelyett lázasan próbál megoldást találni a Hormuzi-válságra, miközben Kína hátradőlve nézi, ahogy az Egyesült Államok egyre jobban beleragad az iráni háborúba.   
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG