2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A Magyar Tenisz Szövetségnek (MTSZ) 1,1 milliárd forintot kell visszafizetnie az államnak elszámolási hiányosságok miatt.

 Az MTSZ keddi közgyűlésén Lázár János, a szervezet júliusban megválasztott elnöke beszámolt az elnökség elmúlt ötven napban végzett munkájáról. Ebben kiemelte, hogy az átvett mintegy 3,5 milliárdos adósság három részre oszlik: 1,1 milliárdot kell visszaadni az államnak, 1,4 milliárdot tesznek ki a kifizetetlen számlák többek között a versenyzők, klubok és beszállítók felé és további 1-1,3 milliárdot fordítanak a megvásárolt, de meg nem rendezett nemzetközi események jogtulajdonosainak kártalanítására.

Lázás János emlékeztetett arra, hogy augusztus végén az A-Z Tenisz Produkció Kft. - amely az évek során már csaknem 4,5 milliárdot kapott a szövetségtől - kezdeményezésére, végrehajtók 509 millió forintot emeltek le az MTSZ négy folyószámlájáról, ezzel csőd közeli helyzetbe sodorva az MTSZ-t. Az elnök hangsúlyozta, hogy a szövetségnek nincs jogi eszköze az inkasszó ellen, ám a kormány augusztus végén 2,5 milliárd forintos támogatást hagyott jóvá az MTSZ működési feltételeinek stabilizálása és a szövetség által megvalósítandó szakmai programok, fejlesztések támogatása érdekében.

"Jelenleg nulla forint van a szövetség számláján az inkasszó miatt, de a források érkezőben vannak" - jelentette ki Lázár János hozzátéve, december 31-ig rendbe teszik az MTSZ működését, hogy január 1-től tiszta lappal induljon a 2021-es év.

Az elnök emlékeztetett arra is, hogy az MTSZ augusztusban büntető feljelentést tett Richter Attila korábbi főtitkár ellen, aki elnökségi határozat, fedezet és szerződött helyszín hiányában kötötte meg az EBX-IMG LLC céggel a szerződést a WTA 250-es torna magyarországi megrendezésére. Az elnökség korábban arra is kérte a hatóságokat, hogy vizsgálják meg a Business Networks International Ltd. és az Emotion Gmbh cégekkel ugyancsak Richter Attila által kötött ügyleteket is.

A keddi közgyűlésen a 323 küldöttből csupán 36 jelent meg, s a tagság az elnökség javaslatára - az igazságügyi szakértő által végzett pénzügyi átvilágítás miatt - nem fogadta el a 2019-es pénzügyi beszámolót, a közhasznúsági jelentést és az ellenőrző testületi beszámolót sem. Az új alapszabályra érkező javaslatokat az MTSZ vezetése október 6-án tárgyalja meg, a tagság pedig a decemberi közgyűlésen fogadhatja el.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A hazai corporate rendezvénypiac jelentős szerkezeti átalakuláson megy keresztül
Privátbankár.hu | 2026. május 30. 16:06
Ez derül ki a HotelPremio Group frissen publikált Corporate Event Focus Riport 2025 elemzéséből, amely több mint 1400 vállalati rendezvény-lekérés adatain alapul és részletes képet ad arról, hogyan változtak a vállalati eseményszervezési szokások az elmúlt évben.
Makro / Külgazdaság Donald Tuskék vagy Magyar Péterék? Ki vitte haza gyorsabban az EU-s forrásokat?
Imre Lőrinc | 2026. május 30. 14:04
Kevesebb mint három hétre volt szüksége a május 12-én kormányra került Tisza Pártnak, hogy tető alá hozza a megállapodást az Európai Unió vezetésével a korábban jogállamisági okok miatt zárolt, összesen 16,4 milliárd eurónyi EU-s forrás feloldásáról. A Tisza Párt szeme előtt Lengyelország példája is lebeghetett, ugyanis a 2023-ban megválasztott, Donald Tusk vezette kormány szintén a befagyasztott uniós pénzek hazahozatalát tűzte a zászlajára.
Makro / Külgazdaság Az AI olyan lesz, mint a mobiltelefon – Klasszis Podcast
Izsó Márton - Litván Dániel | 2026. május 30. 13:28
Van még bőven lehetőség a technológiai cégek piacán, de azt is érdemes nézni, merre mehet tovább a technológia fejlődése. Meddig tarthat ki a bizalom az új kormány gazdaságpolitikája iránt? Klasszis Podcast Munkácsi Dáviddal, a Generali Investment CEE kiemelt portfóliómenedzserével
Makro / Külgazdaság Fontos információt osztott meg az felszabadított uniós pénzekről Kármán András
Privátbankár.hu | 2026. május 30. 12:45
A pénzügyminiszter szerint az utolsó negyedévben kaphatjuk kézhez az RRF-forrásokat.
Makro / Külgazdaság Jön a végítélet a magyar sportban? Mire mentek a százmilliárdok? Kele Jánossal beszélgettünk – Klasszis Podcast
Izsó Márton - Litván Dániel | 2026. május 30. 10:11
Ki nyerje a BL-döntőt? Miért nem tudott Orbán Viktor egy rendes focicsapatot felépíteni? Mivel kéne kezdenie a Tisza-kormánynak a sportfinanszírozás átalakítását? És még sok minden más is szóba került a Klasszis Podcast legfrissebb adásában, amelynek vendége Kele János volt.
Makro / Külgazdaság Lassan elbúcsúzhatunk a védett üzemanyagáraktól?
Privátbankár.hu | 2026. május 30. 09:14
Esni kezdtek a világpiaci kőolajárak és emiatt idehaza a benziné és a gázolajé is közeledik ahhoz a szinthez, amit még az Orbán-kormány húzott meg.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter mérlege: egy nap alatt két jó hír
Privátbankár.hu | 2026. május 30. 08:21
Azt követően, hogy sikerült megállapodni Brüsszellel 16,4 milliárd eurós uniós forrás felszabadításáról, az S&P megerősítette a magyar államadós-osztályzatot.
Makro / Külgazdaság Válaszolt az MCC Magyar Péter bejelentésére, miszerint megszüntetik őket
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 18:01
Nem adják fel.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter bejelentette az MCC megszüntetését is
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 15:46
Nyár végéig megszüntetik azon közérdekű vagyonkezelő alapítványokat (kekva), amelyek nem egyetemfenntartók – jelentette be a miniszterelnök pénteken Brüsszelben sajtótájékoztatón, miután tárgyalt Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével.
Makro / Külgazdaság Lehet, hogy a vagyonadó miatt újraindulnak a vagyonosodási vizsgálatok
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. május 29. 14:51
Ez is szóba került a Klasszis Klub Live május 28-ai élő műsorában, amelynek vendége Magyar Csaba, a Crystal Worldwide Ügyvédi Iroda vezetője, az Okleveles Adószakértők Egyesületének alelnöke, valamint az EU Bizottság Jó Adóügyi Kormányzás nevű platformjának tanácsadója volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 98. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG