1p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Wolfgang Schäuble, német pénzügyminiszter szerint a Bundestag, a német parlament alsóháza megszavazza az új görög mentőcsomagot. A program végrehajtásához az összes euróövezeti tagállamban meg kell szerezni a törvényhozás hozzájárulását. Az IMF ugyanakkor kijelentette, hogy csak bizonyos feltételek mellett vesz részt a programban, és csak március közepére dönt arról, hogy milyen mértékben járul hozzá a mentőcsomaghoz.

Wolfgang Schäuble az euróövezeti pénzügyminiszterek kedden hajnalban véget ért ülését követően a Deutschlandfunk német közszolgálati rádióadónak azt mondta: erősen bízik abban, hogy a berlini konzervatív-liberális kormánykoalícióban sikerül többséget szerezi a 130 milliárd eurós, újabb görög pénzügyi támogatási programhoz.

Egyre nehezebben szavaz a Bundestag

Hangsúlyozta: a döntés senkinek sem könnyű, de az Athén számára összeállított program érdemes a támogatásra. "Nyugodt szívvel vállaljuk a felelősséget érte" - mondta a német pénzügyminiszter. A program végrehajtásához valamennyi euróövezeti tagállamban meg kell szerezni a törvényhozás hozzájárulását. A Bundestagban február 27-én tartják a vitát és a szavazást a programról.

A Bundestag eddig az összes hasonló programot megszavazta, Angela Merkel kancellár azonban mindig egyre nehezebben szerezte meg az úgynevezett kancellári többséget, vagyis a kormány javaslatának elfogadáshoz szükséges szavazatmennyiséget a kormányoldalról, mindenekelőtt azért, mert egyre nagyobb a lakossági elégedetlenség az euróövezeti válság kezeléséből Németországra háruló terhek növekedése miatt.

Az IMF-nek vannak feltételei

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) igazgatótanácsa várhatóan március második hetében dönt arról, hogy milyen mértékben járul hozzá a második görög mentőcsomaghoz - mondta kedden az IMF vezérigazgatója, aki hangsúlyozta, hogy a valutaalap feltételekkel vesz részt a programban.

Christine Lagarde elmondta, hogy az IMF-nek vannak feltételei a hozzájárulást illetően: nemcsak a görög kormány eddig vállalt kötelezettségeinek teljesítését fogja szigorúan ellenőrizni, hanem arra is nagyon fog figyelni, hogy maga az euróövezet mennyi pénzt szán az adósságválság leküzdésére. Az első, 110 milliárd eurós görög mentőcsomagnak nagyjából 30 százalékát állta az IMF.

A keddi megállapodás értelmében Görögország magánhitelezői a kezükben lévő görög állampapírok nominális értékének 53,5 százalékát írják le, aminek révén Görögország államadóssága 100 milliárd euróval csökken majd. Az intézetek adatai szerint ezeknek a vezető európai bankoknak és biztosítóknak kell leírniuk a görög adósságállomány több, mint felét.

Európai bankok és biztosítók görög adósságállománya

Görögország euró
NBG 8,7 milliárd
Piraeus Bank 7,7 milliárd
Eurobank 6,9 milliárd
Alpha Bank 3,1 milliárd
Franciaország
BNP Paribas 1,6 milliárd
Societe Generale 800 millió
BPCE 535 millió
Credit Agricole 173 millió
Groupama 540 millió
Covea 520 millió
AXA 300 millió
CNP Assurances 62 millió
Macif 58 millió
Németország
Commerzbank 1,4 milliárd
Deutsche Bank 448 millió
Allianz 500 millió
Munich Re 400 millió
Belgium
Daxia 1,3 milliárd
Olaszország
Intensa Sanpaolo 586 millió
UniCredit 221 millió
Mediobanca 200 millió
Generali Group 200 millió
Fondiaria-Sai 34,7 millió
Unipol 17 millió
Nagy-Britannia
RBS 822 millió
HSBC 371 millió
Barclays 45 millió
Aviva 120 millió
Hollandia
ING 300 millió
Ausztria
Volksbank 60 millió
Erste 13,1 millió
Uniqa 174 millió
Vienna Insurance Group 9,7 millió
Svájc
Credit Suisse 83 millió
UBS 53 millió
Forrás: MTI
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nem nézi jó szemmel a lengyel elnök és Orbán Viktor találkozóját Donald Tusk
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 17:31
Donald Tusk lengyel kormányfő és Radoslaw Sikorski külügyminiszter is élesen kritizálta Karol Nawrocki hétfői, budapesti látogatását. Végzetes hibának tartják, hogy Nawrocki „oroszpárti és euroszkeptikus politikusokkal” találkozik Budapesten.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij: Putyin érdeke, hogy az iráni háború minél tovább elhúzódjon
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 15:07
Az iráni háború miatt kevesebb védelmi erőforrás jut Ukrajnának az Egyesült Államok részéről, a hosszan tartó háború pedig apasztja az USA fegyverkészleteit. Erről is beszélt az ukrán elnök a BBC-nek. 
Makro / Külgazdaság Hárommillió szegény élhet Magyarországon, a kutatókat is meglepték a friss adatok
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 14:08
A 2021-ben és 2025-ben is elvégzett magyar kutatás alapján a társadalom 42 százaléka az alsó réteghez tartozik. A kutatást vezető Kovách Imre arról beszélt, sok társadalmi probléma erősödött fel az elmúlt években.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktorról és a szlovák-magyar viszonyról is beszélt Robert Fico az állami rádióban
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 13:06
A szlovák közszolgálati rádiónak adott interjújában azt is elmondta, hogy szerinte hogyan eshet szét a NATO. 
Makro / Külgazdaság Ez az alapanyag sem jut át a Hormuzi-szoroson – és majdnem olyan fontos, mint az olaj
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 11:50
A műtrágyaforgalom fennakadása egyelőre nem okoz áremelkedést a magyar mezőgazdaságban, de az agrárminiszter már az Európai Bizottsághoz fordult egy termék importengedélyezése miatt. A tankolásnál is tapasztal fennakadást a gazdák egy része.
Makro / Külgazdaság Egészségügyi digitalizáció: az egész világ útkeresésben van
Kormos Olga | 2026. március 22. 06:04
Bár sokan csak a tehetősek divathóbortnak tartják a longevity-t, a hosszú élettel foglalkozó tudományt, valójában sokkal mélyebb rétegeket érintő szegmens. Mindeközben a mesterséges intelligencia megjelenésével még inkább gellert kapnak az ezzel foglalkozó innovációk – a március 26-i Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia pedig épp ilyen fókuszból tekint a témára, melyről a résztvevők közül két szakértő beszél.
Makro / Külgazdaság Újabb rémálmok várhatnak a benzinkutakon azokra, akik piaci áron tankolnak
Privátbankár.hu | 2026. március 21. 10:49
További áremelkedés jöhet.
Makro / Külgazdaság Fontos döntést hoztak az iráni olajról Washingtonban
Privátbankár.hu | 2026. március 21. 08:54
A tengeren szállított olajt érinti a szankciók felfüggesztése.
Makro / Külgazdaság Megvágja az üzemanyagok áfáját egy nagy uniós ország az iráni háború miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 17:01
A spanyol kormány 80 pontból álló, 5 milliárd euró értékű intézkedéscsomagot fogadott el a közel-keleti konfliktus gazdasági hatásainak ellensúlyozására rendkívüli ülésén pénteken Madridban.
Makro / Külgazdaság Rekordösszeget költ Csehország honvédelemre, de még ez is kevés lehet a NATO-nak – az államfő aláírta a költségvetést
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 15:01
Fenntartásokkal, de aláírta az idei költségvetést Petr Pavel cseh köztársasági elnök pénteken – közölte az elnöki hivatal.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG