2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Már tavaly is rettenten megugrott azon külföldiek száma, akik munkavállalási, jövedelemszerzési céllal kértek tartózkodási engedély. Idén még jobban kinyílhatnak az ország kapui előttük.

Az egyre fokozódó munkaerőhiány megoldása érdekében a kormány külön programot is indított azért, hogy ukrán vendégmunkásokkal tudják a munkaadók feltölteni a hiányszakmákat. A közel félmilliárdba kerülő programnak köszönhetően több mint 5000 ukrán helyezkedett el a magyar munkaerőpiacon.

A munkavállalási céllal érkezők száma azonban ennél sokkal nagyobb, mint arról tavaly beszámoltunk. 2018 szeptember végéig a tartózkodási engedélyt kérők több mint felére volt igaz ez a megállapítás. 83 611 engedélykérő között 44 617-en érkeztek munkavállalási céllal. Valójában azonban ennél jóval több harmadik országból érkező számára engedélyezte a kormány a munkavállalást, idén pedig tovább bővítik a dolgozó külföldiek keretszámát.

A csütörtökön közzétett Hivatalos Értesítőben jelent meg a pénzügyminiszter, Varga Mihály közleménye a 2019-ben Magyarországon munkavállalási engedéllyel foglalkoztatható harmadik országból érkező állampolgárok legmagasab számára. Eszerint idén egyidőben munkavállalási engedéllyel foglalkoztatható harmadik országbeli állampolgárok legmagasabb létszámát 57 ezer főben határozta meg Varga Mihály.

Ez a keretszám - vélhetően a fokozódó munkaerőhiányból fakadóan is - nagyobb az előző évinél, akkor 55 ezer főben határozta meg Varga a maximális létszámot. 2017-ben viszont ezeknél is több, 59 ezer harmadik országból érkező állampolgár dolgozhatott Magyarországon egyidőben.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ez lehet az év döntése: eltörölte a Legfelsőbb Bíróság Donald Trump vámjait
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 16:50
Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága pénteken eltörölte Donald Trump amerikai elnök kiterjedt vámprogramjának és vámintézkedéseinek jelentős részét.
Makro / Külgazdaság Búra derűt hozhat a friss ipari adat
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 16:28
Az Egyesült Államokban az ipari termelés éves alapon 2,3 százalékkal emelkedhetett januárban, ami felülmúlja az elemzői várakozásokat.
Makro / Külgazdaság Új ingatlannal gazdagodott tavaly Takács Péter és Rétvári Bence
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 15:45
Idén is bepillantottunk a belügyminiszter és csapatának a vagyonnyilatkozataiba.
Makro / Külgazdaság Hidegzuhany az Egyesült Államokban, nagyon lefékezett a növekedés
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 15:04
A vártnál jóval gyengébben teljesített az amerikai gazdaság tavaly év végén.
Makro / Külgazdaság Kezdődik? Szombattól drágul a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 12:08
Itt van, mire számíthatunk a kutakon.
Makro / Külgazdaság Kemény üzenetet kapott a magyar kormány Horvátországból az orosz olaj ügyében
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 10:49
Szívesen szállítanak olajat, csak nem oroszt. A horvát miniszter szerint csak az ár miatt vonakodik a magyar kormány.
Makro / Külgazdaság Kellemetlenül meglepetés Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 10:18
A várt növekedés helyett visszaesés januárban az ipari termelésben, gyorsulva csökkennek a termelői árak.
Makro / Külgazdaság Furcsa kettőségre hívja fel a figyelmet Bod Péter Ákos
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 09:34
A volt jegybankelnök, egyetemi tanár, közgazdász azt elemzi, a három éve stagnáló gazdaság ellenére hogyan szárnyalhat a BUX.
Makro / Külgazdaság Megy ez orosz energia nélkül is? Bezuhantak a német energiaárak
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 09:14
A többi termék drágult, de az energiaárak nagyot estek az elmúlt hónapokban.
Makro / Külgazdaság Kezdhetünk aggódni a benzinárak miatt? Tovább emelkedtek az olajárak
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 08:57
Főleg az Iránnal kapcsolatos aggodalmak mozgatják a piacot.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG