2p

Lassan mondta: nem lesz adóemelés, nem lesz koalíció a szélsőjobbal, a magánnyugdíjakhoz sem nyúlnak.

Marcel Ciolacu román miniszterelnök megerősítette, hogy kormánya nem fog adót emelni vagy újabb adókat bevezetni 2024-ben, és az általa vezetett Szociáldemokrata Párt (PSD) a választások után nem fog szövetségre lépni a többi parlamenti párt által szélsőségesnek tartott Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR).

Ciolacu a Digi 24 hírtelevíziónak adott hétfő esti interjújában reagált más pártvezetők hozzá intézett, többnyire a 2024-es választási évvel kapcsolatos kérdéseire.

Nicolae Ciuca liberális (PNL) pártelnök - Ciolacu koalíciós partnere - korábbi vállalásaira kért nyilvános megerősítést a miniszterelnöktől, miszerint 2024-ben nem emeli az adókat, nem nyúl hozzá a magánnyugdíjakhoz, és megemeli a pedagógusok fizetését. Ciolacu szerint a szónoki kérdéseket tanácsadói adták Ciuca szájába, hiszen minden általa felvetett ügyben a PNL-elnökkel közösen döntöttek korábban a koalícióban.

Ciolacu az ellenzéki Mentsétek Meg Románia Szövetség (USR) vezetőjének, Catalin Drulának azt a vádját is elhárította, miszerint "adóemelésekkel fizeti ki a pártklientúrát és a különnyugdíjakat". A szociáldemokrata miniszterelnök azt mondta: a kormányzati felelősségvállalással elfogadott deficitcsökkentő törvény révén nem vezetett be új adókat, és nem növelte az adóterheket, csupán kivezetett néhány adókedvezményt.

A Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnökének kérdésére reagálva Ciolacu kizártnak nevezete, hogy a PSD az AUR-ral szövetkezzen a választások előtt vagy után.

"Kelemen Hunor Románia egyik komoly politikusa. Ő tudja a válaszomat, mert erről már beszélgettünk, de nyilvánosan is el kell mondanom, hogy növeljem a komfortérzetét. Kizárt, hogy én, Marcel Ciolacu, vagy a Szociáldemokrata Párt az AUR-ral szövetkezzen, most vagy a jövőben. Soha nem is tárgyaltunk erről, nem is kommunikálunk egymással" - idézte a szociáldemokrata kormányfő válaszát az Agerpres hírügynökség magyar kiadása.

Ciolacu hozzátette: a PSD és az AUR esetleges szövetkezése "a legnagyobb hiba lenne" nemcsak a szociáldemokraták, hanem Románia jövője szempontjából is.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Térképen mutatjuk a Tisza Párt választási győzelmét
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:18
Az egyéni választókerületek eredménye rendkívül beszédes képet fest. 
Makro / Külgazdaság Békésben és Csongrád-Csanádban is tarolt a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:08
4-4 választókörzetben nyert a fő ellenzéki erő.
Makro / Külgazdaság Veszprém vármegyét teljesen benyelheti a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:59
Nagyon úgy tűnik, hogy mind a 4 egyéni választókerület az ellenzéki párté lesz.
Makro / Külgazdaság Hadházy Ákos távozik a politikából
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:51
Visszatér civil foglalkozásához. 
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: Fájdalmas a választás eredménye
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:39
A távozó kormányfő ígérte: soha nem adják fel.
Makro / Külgazdaság Átlépte a kétharmados küszöböt a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:15
45,71 százalékos feldolgozottságnál.
Makro / Külgazdaság Nagyon vezet a Tisza Vadai Ágnes körzetében is
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:08
Komárom-Esztergom vármegye 1. számú választókörzetében is jelentősen vezet a tiszás képviselő, míg a DK-s Vadai Ágnes kevés százalékon áll. 
Makro / Külgazdaság Vitályos Eszter is aggódhat a jelenlegi állás miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:02
A kormánypártok több neves embere is bajban van Pest vármegyében.
Makro / Külgazdaság Kulcsár Krisztián, a tiszás olimpikon is nagy előnyben van
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:52
A négyszeres olimpikon Budapest 10. választókörzetében durván elhúzott a többiektől. 
Makro / Külgazdaság Nagyon vezet a nyíregyházi állatkert igazgatója
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:47
Gajdos Lászlónak úgy tűnik, bejön a karrierváltás.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG