Hosszú szünet után már második egymást követő napon lőtték az oroszok Kijevet is, heves harcok folynak a Dnyipró délkeleti partján is. Háborús hírek Ukrajnából.
Oroszország vasárnap hajnalban több hullámban, immár második éjszaka dróntámadást indított az ukrán főváros, Kijev ellen, több hét szünet után fokozva az ukrán főváros elleni támadásait - közölte a város katonai vezetése.
"Az ellenség UAV-jai (drónjai) több csoportban indultak, és hullámokban, különböző irányokból támadták Kijevet, ugyanakkor folyamatosan változtatták a mozgási vektorokat (mozgásuk irányát) az útvonal mentén" - közölte a kijevi katonai közigazgatás vezetője a Telegram üzenetküldő alkalmazáson. Szerhij Popko hozzátette: "Ezért a fővárosban többször is elrendeltek légiriadót".
Elmondta, hogy az előzetes információk szerint Ukrajna légvédelmi rendszerei közel 10 iráni gyártmányú Sahíd kamikaze drónt találtak el Kijevben és annak külterületén. Az első jelentések szerint "kritikus károkról" vagy áldozatokról nem érkezett jelentés - összegezte beszámolóját.
Ukrajna nagy területein megszólaltak éjjel a légvédelmi szirénák, az ukrán hatóságok jelentése szerint több mint 400 települést érintettek az orosz dróntámadások, amelyekben egy odesszai olajfinomítót is találat ért. Összességében ukrán források szerint 38 drónból 29-et lőtt le a légvédelem.
Az ukrán csapatok tovább folytatják a Dnyipró (Dnyeper) bal partján védekező orosz erők visszaszorítását, közölte az ukrán haderő vezetése, amely azt is közölte, hogy a pénteki napon újabb 620 orosz katona esett el az ukrajnai harcokban. Orosz jelentések szerint pedig nagyjából 75 ukrán katona esett áldozatául a Dnyipró bal partján tartózkodó ukrán erők elleni heves tüzérségi és légitámadások során.
Ukrán kibervédelmi tisztviselők szerint az orosz invázió kezdete óta az országot közel 4 ezer kibertámadás érte, ez háromszorosa a korábbi átlagnak.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Továbbra sem fűződik kamatcsökkentés Varga Mihály nevéhez, a Magyar Nemzeti Bank immár több mint egy éve 6,5 százalékon tartja az irányadó rátát. A jegybankelnök a döntés háttere mellett az amerikai védőpajzsról és a bankokat sújtó terhek megemeléséről is beszélt keddi sajtótájékoztatóján.
Alacsonyabb a nettó átlag- és mediánkereset is a júliusinál: utóbbi akkor még 399 ezer forint volt. Igaz, az augusztusi és a tavaly szeptemberi számokhoz képest van emelkedés, amelyről részletesen ír a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Több mint 200 ezer vállalkozást érint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, illetve a kormányzat megállapodásából létrejött, 11 pontból álló adócsökkentési csomag, ami jövőre 78-90 milliárd forintot vesz ki az államkasszából, és hagy ott a cégeknél. A sajtóeseményt követő háttérbeszélgetésen azt is megtudtuk, hogy terítéken van-e még a szocho 13-ról 12 százalékra csökkentése.
Orbán Viktor miniszterelnök az Egyesült Államokban járt, és azt mondják, sok mindent intézett, konkrétumok viszont alig vannak, az igazán fontos megállapodás pedig elmaradt – erről beszélt főmunkatársunk, Herman Bernadett a Trend FM hétfői adásában.