A kormányülésen az a döntés született szerdán, hogy a húsvéti pozitív tapasztalatokból kiindulva a kormány nem szeretne változtatni a jó gyakorlaton, így a hétvégére is megkapják a jogot a polgármesterek, hogy szigorúbb kijárási korlátozásokat rendeljenek el.
A vonatkozó rendelet a csütörtöki Magyar Közlönyben jelent meg. Ennek értelmében a főpolgármester, a kerületi és települési polgármesterek az általuk közvetlenül irányított területeken szigorúbb szabályokat is alkothatnak a kijárási korlátozásokat illetően. A felhatalmazás a 2020. április 18. (szombat) 00.00 órától 2020. április 19. (vasárnap) 24.00 óráig terjedő időtartamra szól a rendelet alapján.
Húsvétkor egyébként több polgármester élt a felkínált lehetőséggel, az elrendelt intézkedések széles skálán mozogtak. Volt, ahol lezárták a népszerű turista célpontokat, máshol a település határában ellenőrizték az arra haladókat és csak a településen lakókat engedték tovább. Székesfehérváron pedig fokozott szigor lépett életbe: kötelező maszkviselés mellett például kutyát sétáltatni is csak 30 percig lehetett a lakóhely 1 kilométeres körzetében, futni is csak egyedül, másoktól 10 méteres távolságot tartva volt lehetőség.
Az erőszakos cselekményekben legkevesebb négy palesztin és két izraeli vesztette életét.

Minden szempontból tökéletes egyensúlyi árfolyam nem létezik




