2p
Közel 220 ezer dollárt, azaz csaknem 50 millió forintot kerestek a magyar úszók az elmúlt hetekben, a Barcelonában rendezett világbajnokságon, valamint a rövidpályás Világkupa-sorozat első két fordulóján.

A nemzetközi szövetség (FINA) a vb-n az 1-6. helyezetteket jutalmazta. Az aranyérem 15 ezer dollárt (3,37 millió forint), az ezüst 10 ezret (2,24 millió forint), a bronz pedig ötezret (1,12 millió forint) ért. A negyedik, ötödik és hatodik helyezettek négy-, három-, illetve kétezer dollárral lettek gazdagabbak.

Hosszú Katinka több mint 33 milliót kapott

A hazai szövetség keddi tájékoztatása szerint a magyarok közül a két vb-aranyat és egy bronzot nyert Hosszú Katinka 37 ezer dollárt kapott a teljesítményéért, majd a Vk-futamokon 40 ezer dollárt, plusz a hat világcsúcsért további 50 ezret gyűjtött össze. Hosszú így összesen majdnem 150 ezer  dollárral (33,7 millió forint) gazdagodott.

A FINA a rövidpályás Vk-sorozatban az idén már a részteljesítményeket is díjazza, így az összetett sikerért járó 100 ezer dolláron kívül külön kapnak pénzt az első két európai forduló (Eindhoven, Berlin), majd a három közép-keleti (Moszkva, Dubaj, Doha), s végül a távol-keleti (Szingapúr, Tokió, Peking) versenyek összetett legjobbjai.

Hosszú Katinka a maximális összeget megkapta, amit lehet

A világrekordokért egyébként egyenként 10 ezer dollárt fizet a FINA, Hosszú csak azért kapott az Eindhovenben felállított hat csúcsért 50 ezret, mert egy versenyen legfeljebb ennyi osztható szét a rekordokért.

A barcelonai vb és a két Vk-forduló összesítése alapján a 200 mellen világbajnok Gyurta Dániel 35 ezer, a 100 pillangón ezüstérmes Cseh László 13 ezer, Jakabos Zsuzsanna 10 500, Kapás Boglárka hétezer, Verrasztó Dávid háromezer, Kis Gergő és Verrasztó Evelyn ezer-ezer dollárt keresett.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyarország szembemegy az Európai Unióval
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 16:11
Javult a gazdasági hangulatindex az euróövezetben és az Európai Unióban novemberben az előző hónaphoz képest, miközben Magyarországon romlott – derült ki az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi főigazgatóságának (DG ECFIN) végleges adataiból.
Makro / Külgazdaság Körbeudvarolták Orbán Viktort Szabadkán
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 15:14
A miniszterelnök Aleksandar Vucic szerb elnökkel találkozott. 
Makro / Külgazdaság Az elemzői várakozásokat is túlszárnyalta a németek hangulata
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 15:11
A vártnál jelentősebben javult a GfK decemberre vonatkozó fogyasztói hangulatindexe.
Makro / Külgazdaság Irigykedve nézhetünk Horvátországra
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 14:08
Az idei harmadik negyedév sorrendben a 19. negyedév volt, amikor bővült a horvát gazdaság.
Makro / Külgazdaság Már a kormány is visszafogott, bemondta Nagy Márton, hogy mennyivel nőhet jövőre a gazdaság
Imre Lőrinc | 2025. november 27. 13:10
Jövőre 2-3 százalékos növekedéssel számol a kormány – jelentette be Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter.
Makro / Külgazdaság Délnyugati szomszédunk alaposan lepipált minket
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 12:35
A horvát gazdaság 2,3 százalékkal nőtt a harmadik negyedévben az előző év azonos időszakához viszonyítva. Ez lassabb dinamikának számít, mint amit az előző negyedévben láthattunk – közölte a horvát statisztikai hivatal.
Makro / Külgazdaság Jött egy jó hír az autósok számára
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 11:20
Mindkét üzemanyagtípus ára csökken.
Makro / Külgazdaság Köhög az ipar, egyre többen emelnének árat
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 11:07
A GKI Gazdaságkutató Zrt. – az EU támogatásával végzett – felmérése szerint novemberben az üzleti szektor kilátásai alig változtak, míg a fogyasztók kissé borúlátóbb várakozásokat fogalmaztak meg, mint októberben.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktornak olyan pénz kell, aminek az elköltését senki nem ellenőrizheti – véli Petschnig Mária Zita
Izsó Márton - Csabai Károly | 2025. november 27. 10:24
A Pénzügykutató Zrt. tudományos főmunkatársa a november 26-ai élő műsorunk vendége volt. Az 5. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 88. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Jól mutatnak a turizmus októberi számai
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 08:30
Több volt a hazai és a külföldi vendég is, mint tavaly.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG