1p
A vártnál kissé jobb adatok érkeztek az amerikai munkaerőpiacról - annyira viszont nem jók, hogy következtetni lehetne belőlük a Fed pénznyomdával kapcsolatos terveire.

Több a foglalkoztatott

A várakozásokat meghaladó mértékben nőtt az Egyesült Államokban a nem mezőgazdasági ágazatokban foglalkoztatottak száma júniusban - közölte szerdán a ADP (Automatic Data Processing) statisztikai vállalat havi rendes foglalkoztatási jelentésében.

Júniusban 188 ezer fővel nőtt a nem mezőgazdasági ágazatokban foglalkoztatottak száma az Egyesült Államokban, szemben a májusi felülvizsgált, 135 ezerről 134 ezerre módosított adattal. Elemzők 160 ezer fős növekedést vártak. Egy évvel korábban, 2012 júniusában 88 ezer fős volt a növekedés.

Kevesebb a munkanélküli segélyt kérő

Egy másik szerdai adat szerint a vártnál kevesebben folyamodtak első alkalommal munkanélküli segélyért az Egyesült Államokban a múlt héten. A 26. héten 343 ezren folyamodtak első alkalommal munkanélküli segélyért az Egyesült Államokban, szemben az előző heti felülvizsgált, 346 ezerről 348 ezerre módosított adattal. Elemzők 345 ezer főre számítottak.

Az amerikai munkaerőpiac stabilizálódásáról tanúskodó adatok hatására a dollár kissé erősödött a jennel szemben, míg az euróval szemben valamelyest gyengült. Friss árfolyamok >>

Pénteken újabb adatok érkeznek az amerikai munkaerőpiacról. Ha a vártnál sokkal jobb lesz a payroll-adat, az erősítheti azokat a spekulációkat, hogy a Fed már nem vár sokáig a pénznyomda leállításával - ez pedig az amerikai kötvényhozamokat emelheti, a dollárt erősítheti, végső soron pedig a feltörekvő piaci devizákat, köztük a forintot gyengítheti.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ez lett Trump nagy fenyegetőzéséből
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 4. 06:09
Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodást Kínával.
Makro / Külgazdaság Kecskeméten lesz a legnagyobb magyarországi autógyár
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 3. 17:24
Szijjártó Péter nagy bejelentést tett a Hungaroringen.
Makro / Külgazdaság Itt a döntés, szeptembertől sokkal több olaj lesz a piacon
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 3. 16:43
Nem félnek az áreséstől.
Makro / Külgazdaság Váratlan fordulat: megzuhanhat az olajár?
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 3. 15:19
Jelentősen növelhetik a kitermelést.
Makro / Külgazdaság India fityiszt mutat Trumpnak, kitartanak az orosz olaj mellett
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 3. 10:22
Nem változtatnak a beszerzési politikán a büntetővám árnyékában sem.
Makro / Külgazdaság A nagy amerikai-uniós-orosz LNG-játszma: ki lőheti lábon saját magát?
Litván Dániel | 2025. augusztus 3. 05:58
A semmiből futott fel gigászi léptékűre az amerikai LNG-export Európába. De az unió csak blöffölt a további vállalásokkal, Trump pedig az egész üzletágat veszélybe sodorhatja – Oroszország pedig vár.
Makro / Külgazdaság Ausztriában sincs kolbászból a kerítés: több mint egyéves csúcsra pörgött az infláció
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 15:46
Ausztriában a fogyasztói árak éves növekedési üteme 3,5 százalék, tavaly április óta a leggyorsabb volt júliusban, miután júniusban 3,3 százalékos emelkedést jegyeztek fel – derült ki az osztrák statisztikai hivatal (Bundesanstalt Statistik Österreich – STAT) pénteken közzétett adataiból.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter bejelentette, hogy mit lépnek a nagy vámmegállapodásra
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 15:16
A kormány munkacsoportot hozott létre tíz stratégiai partnervállalattal az amerikai-európai vámmegállapodás negatív következményeinek kiküszöbölése érdekében – jelentette be a tárca közlése szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.
Makro / Külgazdaság Kiosztott 45 milliárd forintot a kormány
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 12:51
45 milliárd forintot már kifizettek.
Makro / Külgazdaság Sokan örülhetnek, újabb európai nagyvárosba indít járatot a Wizz Air
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 12:17
Az első menetrend szerinti járat 2025. október 28-án indul.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG