3p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

Áprilisban megugrott a SZÉP-kártya költések értéke, az idén rekordot várnak a kártyakibocsátók.

Az MTI körképe szerint a K&H Bank arról tájékoztatott, hogy az eddigi tapasztalataik alapján a kormány által bevezetett módosítás egyre népszerűbb: áprilisban 63 százalékkal, a teljes február-áprilisi időszakban pedig 77 százalékkal költöttek többet K&H SZÉP kártyával, mint az előző év azonos időszakában.

Február elseje óta van lehetőség arra, hogy a kártyabirtokosok élelmiszervásárlásra is felhasználják juttatásaikat.

A banknál az elmúlt három hónapban a SZÉP-kártyás költések összege meghaladta a 7,5 milliárd forintot. Ezen belül pedig hónapról hónapra egyre nagyobb - februárban 24, márciusban 28, áprilisban pedig már 29 százalék - volt az élelmiszerre fordított költések aránya. A növekvő trend akár tovább is folytatódhat, hiszen július 1-jéig meghosszabbították a juttatás ilyen célú felhasználását.

Július elsejéig él a lehetőség. Fotó: Pixabay
Július elsejéig él a lehetőség. Fotó: Pixabay

Ezért lehet népszerű SZÉP-kártya 

Az élelmiszervásárlást nem számítva, áprilisban 16 százalékkal, az elmúlt három hónapban 29 százalékkal emelkedtek a költések. A használatot tovább erősítheti, hogy a cégek a növekvő bérek mellett, várhatóan egyre inkább élni fognak ezen béren kívüli juttatással is.

Az intenzív kártyahasználatot támogatta, hogy csak az idén már közel ötezerrel bővült a K&H SZÉP-kártya elfogadóhelyek száma, ez országos szinten több mint 39 ezer helyet jelent.

Az MKB Bank is növekedésről számolt be. Adataik szerint az idén januári költésekhez képest februárban közel 30 százalékkal, márciusban és áprilisban több mint 60-60 százalékkal nőtt a költések összege. Jelezték: a növekedésnek csak egy része keletkezett az élelmiszervásárlásból, mert a SZÉP-kártyás költések rendszerint januárban a legalacsonyabbak.

Megőlhet a rekord

A tavaly január-áprilisihoz képest az idei január-áprilisi költések 60 százalékkal nőttek. Szintén kiemelték, hogy ebben jelentős volt az élelmiszer vásárlás engedélyezésének hatása, mivel a 2021-es bázisév az MKB SZÉP-kártya bevezetése óta az eddigi legnagyobb költést hozó év volt. Biztosra vehető, hogy ez a rekord év végére meg fog dőlni - közölték. Idén február és április között a költések közel negyedét tette ki az élelmiszervásárlás.

Az MKB közölte: mind az érintett szolgáltatóknak, mind a kártyakibocsátóknak sok munkája kellett ahhoz, hogy idén február elsejével el tudjon indulni az élelmiszerelfogadás. Az MKB SZÉP-kártya elfogadóhelyeinek száma idén január 1-től május 1-ig közel 2400 elfogadóhellyel bővült, és 11 ezerrel bővült az MKB SZÉP-kártyát elfogadó POS terminálok száma.

Az OTP Bank közölte, hogy az idén áprilisban (31,7 milliárd forint) közel azonos a feltöltések összege a tavalyival. Azonban a költések összege egy hónap alatt 20,2 milliárd forintról 35 milliárd forintra növekedett a 2021-es áprilisi költéshez képest. Az idei negyedik havi költések 26 százalékát fordították a kártyabirtokosok élelmiszerre. Az új elfogadóhelyek száma tavaly áprilishoz képest 7 százalékkal nőtt idén áprilisban. Az élelmiszer elfogadás miatt az új elfogadóhelyek száma nem növekedett drasztikusan.

A bank 2022 első négyhavi adatai szerint az összes feltöltés 119,7 milliárd forintra nőtt a 2021 azonos időszaki 104,2 milliárd forintról. A költések értéke ennél jelentősebben bővült idén, a tavalyi 58,9 milliárd forintról közel 106 milliárd forintra idén január-áprilisban.

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Pozitív inflációs meglepetés Amerikában
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 16:41
Az Egyesült Államokban az elmezők által vártnál jelentősebben lassult az éves fogyasztóiár-emelkedés üteme januárban az amerikai munkaügyi minisztérium statisztikai hivatala, a U.S. Bureau of Labor Statistics pénteken közzétett adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Repülőrajt Szlovákiában
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 15:01
A múlt év utolsó negyedévében gyorsuló ütemben nőtt a szlovák gazdaság teljesítménye, éves összehasonlításban 1 százalékos GDP-növekedést könyvelt el – közölte a szlovák Statisztikai Hivatal (SÚSR) pénteken.
Makro / Külgazdaság Meglepetés az orosz jegybanktól
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 14:01
Az orosz jegybank pénteken 16,0 százalékról 15,5 százalékra csökkentette az irányadó jegybanki kamatot, miközben a szakértők a kamat szinten tartására számítottak.
Makro / Külgazdaság Lesújtó ítéletet mondott Bod Péter Ákos a hazai korrupció okairól
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 13:01
A korrupció intézményesülésének megfordítása erkölcsileg, társadalmilag és gazdaságilag is hasznos lenne.
Makro / Külgazdaság Megnézhetjük, mennyibe kerül a rezsivédelem
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 12:19
A villamosenergia-, a földgáz- és a távhőszolgáltatók is pénzt kapnak rezsivédelmi szolgáltatásra, együttesen több mint 363 milliárd forintot. Ennek nagy része csak az idei első negyedév költsége.
Makro / Külgazdaság Nézőpont: 6 százalékkal vezet a Fidesz a Tisza előtt
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 11:27
A Fidesz-KDNP listájának népszerűségét 46 százalékra, a Tisza Pártét 40 százalékra mérte a Nézőpont Intézet februárban. A Magyar Kétfarkú Kutya Párt az előző felmérésük szerint bejutott volna a parlamentbe, de azóta csökkent a népszerűségük.
Makro / Külgazdaság Vadul hullámzik a magyar építőipar teljesítménye – elemzői verdikt a KSH-adatról
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 11:07
A novemberi nagy zuhanás után decemberben ismét növekedett az építőipari termelés. 
Makro / Külgazdaság Ennyivel drágult a benzin péntekre
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 10:31
Február 13-ára, péntekre 5 forinttal emelkedett a 95-ös benzin átlagára, szombaton viszont nem várható változás a nagykereskedelmi árakban.
Makro / Külgazdaság Egyre kevesebb a bizonytalan választó, erősödhetnek a kis pártok
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 09:57
Közzétette friss közvélemény-kutatási adatait az Idea Intézet: eszerint a Tisza Párt és a Fidesz-KDNP között továbbra is 10 százalékos a különbség, de egyre kevesebb a bizonytalan szavazó, ami a kis pártok népszerűségét növelheti.
Makro / Külgazdaság Európai bajnokvállalalatokat szeretne von der Leyen
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 08:47
Az Európai Unió 2027 végéig meg kívánja valósítani az „egy Európa, egy piac” célt – jelentette ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a belgiumi Bilzenben csütörtökön.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG