3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Ez történt ma az orosz-ukrán háborúban és ahhoz kapcsolódóan.

- Az őszi idő kezdi korlátozni az ukrán hadsereg ellentámadását az oroszok által megszállt területeken, írja a Guardian az amerikai Institute for the Study of War katonai elemzőintézet közlésére hivatkozva.

Eszerint a tankok és a nehéz fegyverzet mozgását korlátozzák a sáros terepviszonyok.

Hozzáteszik ugyanakkor, hogy az augusztus végén indult ellenoffenzíva még mindig halad előre. 

- Az Egyesült Államok határozott választ ad, ha Oroszország atomfegyvert vet be Ukrajna ellen, és világossá tette Moszkva számára, hogy ez "katasztrofális következményekkel" járna - jelentette ki vasárnap Jake Sullivan amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó. Sullivan arra reagált, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök részleges mozgósításról szóló szerdai beszédében alig burkolt nukleáris fenyegetést fogalmazott meg. A nemzetbiztonsági tanácsadó ugyanakkor nem pontosította, milyen választ adna Washington.

Mindemellett közölte, hogy bizalmasan Moszkva "tudomására hozták, hogy részleteiben ez mit is jelentene".  

Sullivan hangsúlyozta, hogy az Egyesült Államok folyamatos, közvetlen kapcsolatban áll Oroszországgal, így az utóbbi napokban is megvitatták az ukrajnai helyzetet, illetve Putyin cselekedeteit és fenyegetéseit. Szerinte Putyin  "továbbra is azon van, hogy... eltörölje az ukrán népet.”

- Csehországnak be kellene fogadnia a mozgósítás elől menekülő oroszokat - jelentette ki Milos Zeman cseh államfő.

"Úgy vélem, hogy ezeknek az embereknek, hasonlóan mint az ukrajnai menekülteknek, vízumot kellene adnunk" - szögezte le az elnök.

"Az a személy, aki most Oroszországból menekül, nem jelent biztonsági veszélyt" - hangsúlyozta.

- Ukrán erők további támadásokat indítottak az orosz csapatok ellenőrzése alatt álló zaporizzsjai atomerőmű ellen, a többi között nyolc kamikaze drónnal - közölte vasárnap az orosz védelmi minisztérium az MTI szerint. A tárca szerint a pilóta nélküli repülőeszközöket mind egy szálig megsemmisítették még a létesítmény területén kívül. A minisztérium egyben hangsúlyozta, hogy a sugárzás szintje normális.

- Roger Waters brit zenész, a Pink Floyd alapítója cáfolta, hogy törölték két koncertjét Lengyelországban az orosz-ukrán háborúról tett kommentjei miatt. A lengyel koncertszervező cég szombaton ugyanakkor indoklás nélkül azt közölte, hogy a krakkói koncertek elmaradnak, írta a Guardian.

Waters a többi közt azt állította, hogy az ukrajnai "extrém nacionalisták" vitték "ennek a katasztrofális háborúnak az ösvényére" Ukrajnát. Egyúttal kritizálta a Nyugatot az ukrajnai fegyverszállítások miatt, a NATO-t pedig azzal vádolta meg, hogy provokálja Oroszországot.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A lesajnált európai gazdaság köröket vert most Kínára
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 17:22
Lassult a globális elektromosautó-piac növekedése az első fél évben – derült ki a PwC nemzetközi könyvvizsgáló és üzleti tanácsadó cég kedden ismertetett tanulmányából. Ez elsősorban a kínai piac visszaesésével magyarázható, miközben Európában továbbra is erőteljes növekedés volt tapasztalható. 
Makro / Külgazdaság Friss helyzetkép: így áll most Európa legnagyobb gazdasága
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 16:32
Szerény növekedést ért el a német gazdaság a második negyedévben – írta a Bundesbank júliusi havi konjunktúra jelentésében.
Makro / Külgazdaság Majdnem húszéves rekord dőlt meg a spanyoloknál
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 16:07
Spanyolországban az elemzők által vártnál jelentősebben, 2008 első negyedéve óta a legalacsonyabbra csökkent a munkanélküliségi ráta a második negyedévben – derült ki a spanyol statisztikai hivatal, az INE kedden közzétett adataiból.
Makro / Külgazdaság A nap képe: történelmi mélyponton a Duna vízszintje
Vámosi Ágoston | 2026. július 28. 15:10
Kedd délután 28 centiméterre csökkent a Duna vízszintje a budapesti vízmércénél, az Ínség-sziklán túl más földdarabok is előbukkantak.
Makro / Külgazdaság A legtöbb benzinkút érvényesítette az áremelkedést, a drágulásnak nincs vége
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 14:05
A héten szerdán a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára is változik. 
Makro / Külgazdaság Vitézy Dávid: az elmúlt évtizedek legnagyobb intézményi átalakulása jön a közösségi közlekedésben
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 13:45
A parlament keddi ülésén 137 igen és 46 nem szavazattal, 7 tartózkodással elfogadta a „közösségi közlekedés versenyképességének és hatékonyságának javításával összefüggő intézkedések, valamint az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvénymódosításokról” szóló javaslatot.
Makro / Külgazdaság Csökkentik a Paksi atomerőmű teljesítményét a Duna miatt
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 12:05
Budapesten is negatív rekordot döntött a Duna.
Makro / Külgazdaság Megszavazták a Vagyonvisszaszerzési Hivatalt
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 11:10
A Fidesz nem szavazta meg.
Makro / Külgazdaság 80 éves a forint, és rosszul tartja magát
Herman Bernadett | 2026. július 28. 05:47
Bár az Orbán-kormányok mereven elzárkóztak a közös európai valuta hivatalos bevezetésétől, az euró a háttérben elkezdte önmagát bevezetni Magyarországon. A teljes, 124 ezer milliárd forintos lakossági pénzügyi vagyon több mint tizedét, közel 13 ezer milliárd forintot mára devizában tartják a háztartások.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen hír érkezett a benzinről és a gázolajról is
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 18:36
Drágulnak a nagykereskedelmi árak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG