2p

Nőtt a munkanélküliség, pedig nem ezt várták.

Májusban az elemzők által várt stagnálás helyett emelkedett a munkanélküliség az euróövezetben, míg az Európai Unióban az előző havival azonos munkanélküliségi rátát regisztráltak az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint.

Májusban az euróövezetben a szezonálisan kiigazított munkanélküliségi ráta az elemzők által várt stagnálással szemben 6,3 százalékra emelkedett az előző hónapban jegyzett 6,2 százalékról. Az Európai Unió 27 tagállamának munkanélküliségi rátája pedig az előző havival megegyezően, 5,9 százalékon állt az év ötödik hónapjában.

Egy évvel korábban, 2024 májusában az euróövezetben 6,4 százalékos, az EU-ban pedig 6,0 százalékos volt a munkanélküliség.

A 6,2 százalékos euróövezeti adat a legalacsonyabb az összehasonlító statisztikák vezetésének 1995-ös kezdete óta.

Az Eurostat adatai szerint májusban 13 millió 52 ezer munkanélküli volt az Európai Unióban, ebből az euróövezetben 10 millió 830 ezer. A munkanélküliek száma az előző hónaphoz képest az EU-ban 48 ezerrel, az euróövezetben 54 ezerrel emelkedett. Egy év alatt a munkanélküliek száma az EU-ban 23 ezerrel, az euróövezetben 168 ezerrel esett.

A 25 év alattiak munkanélküliségi rátája májusban az euróövezetben az előző havi 14,3 százalékról 14,4 százalékra emelkedett, az EU-ban pedig az áprilisi 14,7 százalék után 14,8 százalék volt.

Májusban a legnagyobb euróövezeti gazdaságok közül a legmagasabb munkanélküliségi rátát Spanyolországban (10,8 százalék), Franciaországban (7,1 százalék) és Olaszországban (6,5 százalék) regisztrálták, míg a legalacsonyabbat Németországban (3,7 százalék) jegyezték fel.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Donald Trump dörzsölheti a tenyerét
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 17:26
Kellemesen alakult a GDP-adat.
Makro / Külgazdaság Kemény bejelentés jött Amerikából, a magyar kormány is aggódhat
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 16:03
Indián statuál példát Donald Trump?
Makro / Külgazdaság Hónapok óta nem történt hasonló Európában
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 13:20
Jól alakult a hangulat.
Makro / Külgazdaság Utolsó előtti helyen kullog Magyarország a friss uniós GDP-rangsorban
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 12:21
Tavalyhoz képest az uniós GDP 1,5 százalékot nőtt, szemben a magyar 0,2 százalékos növekedéssel. Negyedéves alapon az EU gazdasága sem bővült nagyot.
Makro / Külgazdaság Sírva fakad, ha meglátja, mennyivel nőtt a cseh GDP
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 10:33
Hát nem 0,2 százalékkal, mint a magyar.
Makro / Külgazdaság Vérszegény a magyar export, ömlik be a külföldi áru
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 08:46
Beszédes számok érkeztek.
Makro / Külgazdaság Ennyire képes most a magyar gazdaság – kiadta a GDP-adatot a KSH
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 08:30
Az elemzői konszenzusnál egy hajszállal lett jobb a második negyedéves GDP-adat, a technikai recessziót elkerültük.
Makro / Külgazdaság Matolcsy György megszólalt, és világraszóló teljesítményről beszélt
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 07:22
Az aranytartalék kérdését járta körül a korábbi jegybankelnök.A jegybanki alapítványok körüli súlyos botrányok kérdését most nem említette Matolcsy György a podcastjában.
Makro / Külgazdaság Tíz éve nem torpant ennyire meg az új lakások eladása az év elején
Privátbankár.hu | 2025. július 29. 15:55
Az első negyedévben kevesebb mint feleannyi lakást adtak el, mint egy évvel korábban – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) frissen közzétett lakáspiaci kimutatásából.
Makro / Külgazdaság Vámháború: tovább alkudozik Amerika és Kína
Privátbankár.hu | 2025. július 29. 11:04
Folytatódnak az egyeztetések.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG