2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Csaknem hatszáz moszkvai objektummal kapcsolatban érkezett kedden a hatóságokhoz robbanás veszélyére vonatkozó figyelmeztetés. 

A kedd délután külföldi elektronikus levelezési szolgáltatóktól befutó, utólag hamisnak bizonyuló üzenetek szerint bíróságokon, ügyészi hivatalokban, börtönökben, üzletekben, raktárakban és iskolában helyeztek el bombát. Az említett fővárosi létesítményekből mintegy ötezer embert evakuáltak, de sehol sem találtak robbanószerkezetet - írja az MTI az Interfax orosz hírügynökségre hivatkozva.

Arról nincs információ, hogy a Kreml-t is érte-e fenyegetés. Fotó: Depositphotos
Arról nincs információ, hogy a Kreml-t is érte-e fenyegetés. Fotó: Depositphotos

Kedden a moszkvai városi bíróság sajtószolgálata arról számolt be, hogy bombariadó miatt kiürítették az intézményt és 12 kerületi bíróságot is. 

Szerdai bombafenyegetés miatt Jekatyerinburgan 151 tanintézményt kellett kiüríteni, Novoszibirszkben pedig több bíróságon kerestek bombát.

Oroszországban 2017 óta több millió embert kellett kimenekíteni nyilvános helyekről hasonló, robbantásos merényletre figyelmeztető üzenetek miatt. A riasztások rendre hamisnak bizonyultak. 2019 óta a telefonon, előre felvett hangüzenet formájában érkező fenyegetések helyét az e-mailek özöne váltotta fel, ami csak a járványhelyzet romlása idején hagyott alább.

2020-ban az orosz tömegtájékoztatási és távközlési felügyelet (Roszkomnadzor) elérte, hogy az anonimitás elleni küzdelem jegyében bírósági végzéssel blokkoljanak több olyan külföldi e-mail-szolgáltatót, amelynek postafiókjait álterroristák fenyegető üzenetek feladására használták fel.
 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Futószalagon gyártják Oroszországban az atomerőműveket – a megrendelőnek örök hűséget kell fogadni
Elek Lenke | 2026. augusztus 30. 16:54
Soha nem látott mértékben bővíti a Roszatom a külföldi megrendeléseinek számát. 
Makro / Külgazdaság Magyarország kimaradt a vaskos üzemanyagár-emelkedésből
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 30. 16:39
Szinte az egész unióban vaskos volt a drágulás múlt hónapban.
Makro / Külgazdaság Trumpnak ez az egy dollár fáj legjobban, mindent megtesz, hogy visszaszerezze
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 30. 11:19
Még a legnagyobbakkal is egy asztalhoz ülhet hamarosan az amerikai elnök. Le akarja szorítani a háborúja miatt elszálló üzemanyagárakat.
Makro / Külgazdaság Ma végre kiderül, rátalál-e Európára ez a fontos szigetország
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 30. 09:49
Pár óra múlva jönnek az eredmények a referendumot követően.
Makro / Külgazdaság A vártnál korábban sikerült: jó hírt hozott Paksról Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 17:37
A fenékküszöb már szombaton összeér.
Makro / Külgazdaság Bemondtak egy összeget: sokmilliárdos kiesést okoz a Brexit
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 16:42
Iparági elemzők szerint évente csaknem 12 milliárd font exportkiesést okoz a brit gazdaságnak a Brexit.
Makro / Külgazdaság Eldurvult a vámvita: nem akármilyen figyelmeztetést adtak ki az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 14:40
A pánikszerű vécépapír-felvásárlástól tartanak.  
Makro / Külgazdaság 100 ezer dollárt kaszált Trump beszédein a Fehér Ház szemfüles dolgozója
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 11:52
Trump beszédeinek előzetes ismeretéből csinált pénz a Fehér Ház egyik volt alkalmazottja.
Makro / Külgazdaság Vagyonvisszaszerzés: a magyarok többsége hat évnél gyorsabban eredményeket vár az NVVH-tól
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 09:35
Megjelent az Europion új kutatása, amelyben Unger Anna Róza személyéről és a hivatal munkájáról is kérdeztek.
Makro / Külgazdaság Ők szerzik vissza a vagyonokat: közzétették az Unger Anna és Tasnády Katalin megválasztásáról szóló döntést
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 09:03
A péntek esti Magyar Közlönyben jelent meg az Országgyűlés erről szóló határozata, amelyet Forsthoffer Ágnes házelnök, és az Országgyűlés két jegyzője jegyez.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG