1p

A tunéziai kormányválság következő lépéseként az elnök a biztonsági szolgálata vezetőjét nevezte ki belügyminiszternek.

Tunéziában a parlament működését felfüggesztő és a kormányfőt leváltó Kaisz Szaíd államfő az elnöki biztonsági szolgálat vezetőjét, Háled Jahjauit nevezte ki belügyminiszternek - közölte két biztonsági forrás is hétfőn.

Ezzel egy időben demonstráció kezdődött a törvényhozás épülete előtt, ahol a legnagyobb tunéziai politikai párt, az Újjászületés Mozgalom (En-Nahda) hívei gyűltek össze, tiltakozva az államfőnek a parlament felfüggesztéséről szóló vasárnapi döntése ellen. A hadsereg hétfőn a kormány épületéhez vonult, megakadályozva, hogy a kormány alkalmazottai belépjenek oda.

Tüntetők összecsapnak a rendőrökkel Tunézia fővárosában, Tuniszban 2021. július 25-én. Illusztráció. (Fotó: MTI/AP/Haszene Dridi)
Tüntetők összecsapnak a rendőrökkel Tunézia fővárosában, Tuniszban 2021. július 25-én. Illusztráció. (Fotó: MTI/AP/Haszene Dridi)

A leváltott kormányfőhöz, Hisem Mesisihez közel álló, valamint két biztonsági forrás szerint a miniszterelnök az otthonában tartózkodik és nincs letartóztatva.

A katari székhelyű al-Dzsazíra, pánarab televízió arról számolt be, hogy hétfőn a rendőrség megrohamozta a televízió tuniszi irodáját, és az összes alkalmazottat távozásra szólította fel.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Hol tankoljak? Befagytak a piaci árak a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 11:17
Áprilistól sem változnak.
Makro / Külgazdaság Az iráni háború miatt csak horroráron lehet hozzájutni a műanyaghoz
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 10:31
Hamarosan hiány is lehet.
Makro / Külgazdaság Mi történt? Alacsonyabbak lettek az árak az iparban
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 08:55
Februári adatokat közölt a Központi Statisztikai Hivatal.
Makro / Külgazdaság Megjöttek a választási pénzek, iszonyatos mértékben nőttek az átlagbérek Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 08:30
A bruttó átlagkereset 846 600 forintra, a nettó átlagkereset pedig 585 700 forintra emelkedett januárban Magyarországon – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Makro / Külgazdaság Bajban van Izrael az elhúzódó háborúk miatt?
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 16:37
Erre utal a GDP-előrejelzés.
Makro / Külgazdaság Beszivárog az iráni háború, ezt a németek is megemlegetik
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 15:33
Gyorsult a németországi infláció márciusban az iráni háború miatt megugrott energiaárak hatására.
Makro / Külgazdaság Pályázatot írtak Brüsszelben: ezzel segítenék meg Ukrajnát
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 13:42
1,5 milliárdos a keret.
Makro / Külgazdaság Toporogni kezdett az üzamanyagok ára
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 13:16
Legutóbb pénteken volt híradás az üzemanyagárak alakuléása kapcsán.
Makro / Külgazdaság Kimondták az elemzők: az iráni háború keresztbe tett a magyar exportnak
Imre Lőrinc | 2026. március 30. 12:56
Februárban tovább romlott Magyarország külkereskedelmi mérlege, pedig az iráni háború negatív gazdasági hatásai ekkor még nem is nyomták rá a bélyegét a hazai termékforgalom alakulására. Az export ennek ellenére is visszaesett, ami továbbra is gyenge ipari teljesítményt feltételez. Öröm az ürömben, hogy végre feltámadhatott a cégek beruházási kedve.
Makro / Külgazdaság Olcsóbb lehet a benzin, csökkentik az adóterheket Ausztráliában
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 09:57
Forintban kifejezve is komoly léptékben csökken az üzemanyagok ára a kormány intézkedésének köszönhetően.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG