2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A kurd milíciák megtorlást helyeztek kilátásba a szíriai és kurdisztáni hadállásaikat ért vasárnapi török légicsapások miatt.

"A török megszálló erők támadásai nem maradnak válasz nélkül" - közölte a szíriai kurd Népvédelmi Egységek (YPG) vezette Szíriai Demokratikus Erők (SDF) nevű milíciaszövetség egyik szóvivője. Farhad Sami szerint a török csapások infrastrukturális létesítményeket, gabonasilókat, egy erőművet és egy kórházat értek. Hozzáfűzte, hogy tizenegy civil halt meg, köztük egy újságíró is.

Az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (OSDH) nevű civil szervezet úgy tudja, a bombázásokban összesen 31 ember vesztette életét, mintegy negyven embert pedig eltűntként, vagy sebesültként tartanak nyilván. A YPG szerint a szíriai hadsereg állásait is érték találatok. Az Anadolu török hírügynökség később közölte, hogy egy török katona és két rendőr megsebesült a szíriai határ mentén található Kilis tartományra kilőtt rakéta következtében. A rakéta egy határátkelőhely közelében csapódott be.

Az NTV török televízió vasárnapi híradása szerint észak-szíriai és észak-iraki kurd hadállásokra mért csapásokat a török légierő. Az újabb török légicsapásokra egy héttel az után került sor a két térségben, hogy múlt vasárnap robbantásos merénylet történt Isztambul zsúfolt sétálóutcájában, az Istiklalon. A hat halálos áldozatot követelő támadást Ankara a Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) terrorszervezethez kötötte, amely azonban visszautasította a felelősséget a terrorcselekményért.

A török védelmi minisztérium szerint a Karom-Kard fedőnevű művelet során 89 célpontot semmisítettek meg. Észak-Szíriában a harci gépek az SDF élén álló Népvédelmi Egységek (YPG) nevű kurd milícia állásait támadták. A milíciát a török vezetés a PKK szíriai szárnyának és terrorszervezetnek tekinti. Szíriában a többi között Kobani, Tell-Rifát és Derik térségét sújtották találatok, míg Irakban a PKK második legfontosabb fészkének számító Szindzsárt.

"Ez a leszámolás ideje" - hangoztatta a török védelmi tárca vasárnapra virradóra közzétett Twitter-üzenetében. Hozzátette, hogy semlegesíteni fogják a terrorista elmeket és elejét fogják venni a Törökország elleni támadásoknak.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Felfoghatatlan összeg nyomába indul az NVVH, Unger Anna első interjúját adta elnökként
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 19:43
Arról is beszélt, miért tarthatnak egyes eljárások akár hat évnél is tovább.
Makro / Külgazdaság Az NVVH elnöke és helyettese is 24 órás rendőri védelmet kap
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 17:42
Éjjel-nappal vigyáznak Unger Anna Rózára és Tasnády Katalinra.
Makro / Külgazdaság Csökkent a dízelár, de a benzinesek nem örülhetnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 16:36
A dízel nagykereskedelmi ára változatlan marad, a benziné emelkedik szombaton.
Makro / Külgazdaság Olasz sztárcsapatok lesznek a Ferencváros ellenfelei az Európa Ligában
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 14:11
Kisorsolták az Európa Liga 2026-27-es kiírásában a ligaszakasz párosításait, a Ferencváros két olasz nagycsapattal is szembenézhet a következő időszakban.
Makro / Külgazdaság Napokon belül Budapestre jön az Európai Tanács elnöke
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 13:17
António Costa Magyar Péterrel tárgyal, a fő kérdés az Európai Unió következő hosszútávú költségvetése lesz.
Makro / Külgazdaság Unger Annát megválasztotta a tiszás kétharmad
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 12:55
Ő lett a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal elnöke.
Makro / Külgazdaság Júliusban is gyenge maradt a külső kereslet
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 10:51
Egyre kevesebb marad a külkereskedelmi többletből.
Makro / Külgazdaság Júliusban megint több volt a temetés, mint a születés
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 08:59
Júliusban 6197 gyermek született, 8,2 százalékkal, 551-gyel kevesebb, mint 2025 júliusában.
Makro / Külgazdaság Egyre kevesebben dolgoznak és több a munkanélküli Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 08:30
A munkanélküliek száma 222 ezer fő a KSH szerint.
Makro / Külgazdaság Tordai Bence szerint nyomozás indult Paks 2 miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 19:12
Hűtlen kezelés gyanújával nyomoz a rendőrség. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG