4p

A program első, márciusban induló szakaszában a turisztika, a vendéglátás, a kultúra és a sport területén működő vállalkozások találhatók a listán - tette közzé a Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsön terítésével megbízott Magyar Fejlesztési Bank (MFB). 

Az utolsó simításokat végzik az érintett intézmények a Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsön hitelprogram előkészítése során - olvasható az MFB lapunkhoz eljuttatott közleményében. 

A várhatóan március első felében induló, 100 milliárd forint keretösszegű hitelprogram legfontosabb jellemzői:

  • a teljes futamidő alatt fix nulla százalékos  kamatozású, 
  • nem kapcsolódnak hozzá banki költségek, 
  • 3 éves türelmi idővel is igényelhetik a vállalkozások, azaz annak törlesztését az adós a hitel folyósítását követően csak 3 év türelmi idő után kezdi meg, 
  • az igényelhető hitelösszeg minimum 1, maximum 10 millió forint,
  • 100 százalékos előleggel is elérhető lesz.

A hitelt a vállalkozások az MFB Pontok hálózatában igényelhetik, az érintett bankfiókok listája elérhető az MFB honlapján.

A leginkább rászoruló vállalkozásoknak kívánnak gyors és kedvező megoldást nyújtani. Fotó: MTI
A leginkább rászoruló vállalkozásoknak kívánnak gyors és kedvező megoldást nyújtani. Fotó: MTI

A program bér-, járulék-, rezsi-, működési költség, valamint készlet finanszírozására egyaránt felhasználható, azaz fedezheti azoknak a vállalkozásoknak a működési költségeit, melyeknek jelentősen csökkent vagy elmaradt a bevétele az elmúlt időszakban. A program a likviditási gondok áthidalása mellett segíti a felkészülést arra az időszakra, amikor a járványhelyzet lehetővé teszi a biztonsági korlátozások enyhítését.

A hitelprogram első szakaszának alapvető célja, hogy a leginkább rászoruló vállalkozásoknak nyújtson gyors és kedvező megoldást, ezért a lehetséges hiteligénylők köre a járvány gazdasági hatásaival leginkább érintett ágazatokból kerülhet ki. Az érintett intézményekkel és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával kialakított listán a turisztika és a vendéglátó- szektor, illetve a kultúra és a sport tevékenységi körei szerepelnek, ugyanakkor már készül a program következő szakaszában elérhető termékváltozat is, amely a tervek szerint jelentősen szélesíti azoknak a vállalkozásoknak a körét, melyek igényelhetik a nulla százalékos kamatozású hitelt.

Az alábbi TEÁOR-kódokkal rendelkezők igényelhetnek hitelt a program első szakaszában

1. Éttermi, mozgó vendéglátás (TEÁOR 5610)

2. Rendezvényi étkeztetés (TEÁOR 5621)

3. Italszolgáltatás (TEÁOR 5630)

4. Filmvetítés (TEÁOR 5914)

5. Konferencia, kereskedelmi bemutató szervezése (TEÁOR 8230)

6. Sport és szabadidős képzés (TEÁOR 8551)

7. Előadó-művészet (TEÁOR 9001)

8. Előadó-művészetet kiegészítő tevékenység (TEÁOR 9002)

9. Művészeti létesítmények működtetése (TEÁOR 9004)

10. Múzeumi tevékenység (TEÁOR 9102)

11. Növény-, állatkert, természetvédelmi terület működtetése (TEÁOR 9104)

12. Sportlétesítmény működtetése (TEÁOR 9311)

13. Sportegyesületi tevékenység (TEÁOR 9312),

14. Testedzési szolgáltatás (TEÁOR 9313)

15. Egyéb sporttevékenység (TEÁOR 9319)

16. Vidámparki, szórakoztatóparki tevékenység (TEÁOR 9321)

17. Fizikai közérzetet javító szolgáltatás (TEÁOR 9604)

18. M.n.s. egyéb szórakoztatás, szabadidős tevékenység (TEÁOR 9329)

19. Szállodai szolgáltatás tevékenység (TEÁOR 5510)

20. Üdülési, egyéb átmeneti szálláshely-szolgáltatás (TEÁOR 5520)

21. Kempingszolgáltatás (TEÁOR 5530)

22. Egyéb szálláshely szolgáltatás (TEÁOR 5590)

23. Utazásközvetítés (TEÁOR 7911)

24. Utazásszervezés (TEÁOR 7912)

25. M.n.s. egyéb szárazföldi személyszállítás (TEÁOR 4939)

Frissítés: pontosító kérdéseinkre az MFB az alábbi válaszokat adta.

1. A hitelprogram keretében kölcsönre a meghatározott gazdálkodási formakóddal és TEÁOR szerinti főtevékenységgel rendelkező gazdálkodó szervezetek jogosultak. A TEÁOR (egyéni vállalkozók esetén annak megfelelő ÖVTJ kód) szerinti főtevékenységnek már 2019.01.01-én szerepelnie kell a cégkivonatban, illetve az Egyéni vállalkozói nyilvántartásban, továbbá még a hitelkérelem benyújtásakor is e főtevékenysége kell, hogy legyen a hiteligénylőnek.

2. A vállalkozás összes árbevételére vonatkozóan van minimumösszeg meghatározva azon rendelkezés alapján, hogy „Az igényelt kölcsön összege nem haladhatja meg a Végső Kedvezményezett 2019. évi teljes (12 hónapos) lezárt üzleti évének árbevételét.”

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ukrajna nem kap magyar gázt – mégis, mi történt?
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 16:56
Szerda óta nincs gázszállítás Magyarország irányából Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Így alakulnak az árak a húsvét alatt a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:03
Így alakulnak az árak Nagypénteken a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Megint bezsákolt 115 milliárdot a magyar kormány, de jóval többet is kaphatott volna
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:16
Rövid távra drágábban, hosszabb távra viszont olcsóbban hiteleznek a magyar államnak a befektetők az előző aukcióhoz képest.
Makro / Külgazdaság Csehországban is hozzányúlnak a benzinárhoz
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:03
Maximalizálják a nyereséget, a jövedéki adót pedig csökkentik – mire lesz elég?
Makro / Külgazdaság Leírta a rettegett szót a Bank of America
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:52
Az iráni háború miatt újra feljeslik a láthatáron a stagfláció réme.
Makro / Külgazdaság Gulyás Gergely: a közvélemény-kutatás mint szakma halott
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:42
Csütörtökön vélhetően az utolsó előtti Kormányinfó volt a választások előtt, amelyen természetesen szóba kerültek az elmúlt napok botrányai is. 
Makro / Külgazdaság Gazprom: újabb dróntámadás a Török Áramlat ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:26
Meddig jöhet még az orosz gáz a vezetéken?
Makro / Külgazdaság Többen maradtak munka nélkül Ausztriában
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:57
Az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest nőtt a munkanélküliség, pedig sokan lekerültek a listáról egy hónap alatt.
Makro / Külgazdaság A Publicus olyat mért, amit még eddig soha
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:57
Az új kutatásuk szerint már nemcsak többen szavaznának a Tiszára, de többen is gondolják, hogy Magyar Péter pártja nyerhet.
Makro / Külgazdaság Átvágnák a gordiuszi szorost az Öböl menti országok
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:29
Támadt egy ötletük, hogyan kerüljék ki a könnyen lezárható átjárót.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG