2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Menczer Tamás külügyi államtitkár közösségi oldalán cáfolja a hírt, miszerint a magyar kormány előre tudta, hogy Oroszország meg fogja támadni Ukrajnát.

Menczer Tamás Facebook-oldalán cáfolta a sajtóban megjelent hírt, miszerint Orbán Viktort előre tájékoztatta Putyin Ukrajna megtámadásáról.

Mint írja: "Döntésünk világos: nem szállítunk fegyvereket az Ukrajnában zajló háborúba. Ezt a kérdést a magyar emberek április 3-án meglehetősen világosan eldöntötték. Értjük, hogy ennek a döntésnek az ukrán kormány nem örül, de ezen a döntésen akkor sem fogunk változtatni, ha durvábbnál durvább hazugságokat, nonszensz történeteket találnak ki nap mint nap."

Hétfőn Olekszij Danilov, az ukrán Biztonsági és Védelmi Tanács (BVT) titkára egy tévés interjúban azt mondta: Vlagyimir Putyin előre figyelmeztette a magyar vezetést, hogy meg fogják támadni Ukrajnát, sőt, a magyar kormány területeket akar szerezni Ukrajnától.

Telex ugyanakkor hangsúlyozza, hogy ugyanígy idézi a vádakat többek között a TCH, a Babel és az Interfax Ukraine is, de egyik cikkben sem írják, hogy Danilov hogyan és mivel támasztotta alá az állítást, vagy milyen forrásra hivatkozott – ha tett egyáltalán ilyet.

Ez a téma nem először kerül elő: ahogy az mfor.hu is írta, Roman Giertych volt lengyel miniszterelnök-helyettes márciusban felvetette, hogy Putyinnak volt egy titkos terve, megpróbálta Orbánt és akár még a lengyeleket is bevonni az Ukrajna elleni háborúba, és Kárpátalját ígérte Orbánnak a segítségért. Bizonyíték akkor sem hangzott el.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bács-Kiskun bezuhant, Hajdú-Bihar húzott, Irán viszont keresztbe tehet a szép reményekkel induló magyar iparnak
Imre Lőrinc | 2026. március 13. 17:16
Megcsillant a fény az alagút végén a magyar iparban. A már évek óta mélyrepülésben lévő ágazat termelése idén januárban, a kiigazított adatok szerint csaknem két év után ismét növekedést mutatott. Az egyik legfőbb húzóerőt a folyamatosan felpörgő debreceni BMW-gyár jelentette. Az iráni háború nyomán elszálló energiaárak viszont súlyos kockázatként tornyosulnak a szektor és az európai gazdaság jövője fölé.
Makro / Külgazdaság Nagyon rossz hírt kapott Trump: behúzta a féket az amerikai gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 14:35
Jelentősen lassult az Egyesült Államok gazdasági növekedése 2025 utolsó negyedévében. Eközben a fogyasztás továbbra is bővült, az infláció pedig a jegybanki cél felett maradt – közölte a washingtoni kereskedelmi minisztérium gazdasági statisztikai hivatala, a BEA (Bureau of Economic Analysis) pénteken.
Makro / Külgazdaság Alacsony az infláció, de drágul a rezsi Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 14:01
Lengyelországban januárhoz hasonlóan februárban is 2,1 százalék volt az éves infláció, ami 2024 óta a legalacsonyabb érték – áll a statisztikai hivatal (GUS) pénteki közleményében.
Makro / Külgazdaság Az elemzők is foghatják a fejüket: váratlanul zuhant az ipari termelés az euróövezetben
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 12:54
Növekedést vártak, visszaesés lett belőle.
Makro / Külgazdaság Orosz olaj: Európának is lépnie kéne, különben nem sokat ér az amerikai mentesség
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 12:26
Bendarzsevszkij Anton reagált az amerikai lépésre. Az amerikai és az európai szankcióknak együtt kell mozogniuk.
Makro / Külgazdaság Rosszul jár, aki idén megy nyugdíjba
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 11:16
Közzétette a minisztérium a korábbi évek kereseteinek beszámításához használt új szorzókat – kevesebb lett a vártnál.
Makro / Külgazdaság Valami nem stimmel a babaváró hitelekkel
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 11:02
De nem a konstrukcióval van a baj, csak kezdenek elfogyni a jogosultak.
Makro / Külgazdaság Az áprilisi választás után jön a neheze a győztesnek – megszólalt a Fitch Ratings
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 10:22
Jelentős kihívásokkal kell majd szembenéznie az új kormánynak.
Makro / Külgazdaság Beleszédül, ha megnézi, mi történik Romániában az árakkal
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 10:08
Van terület, ahol bőven 10 százalék felett nőttek az árak februárban a szomszédban.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter felszólította Brüsszelt, hogy kövesse Trump példáját
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 09:54
Európának is jár az olcsóbb orosz olaj? 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG