2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Tovább mélyül a kormányválság. Horst Seehofer szerint három lehetősége maradt a pártnak.
Horst Seehofer (MTI/EPA/Filip Singer)

Merkel ellenáll

Seehofer felajánlotta lemondását a bajor Keresztényszociális Unió (CSU) elnöki tisztségéből és a német szövetségi kormány belügyminiszteri tisztségéből.

Német sajtóértesülések szerint ezt pártja müncheni elnökségi ülésén jelentette be vasárnap késő este. Döntését azzal indokolta, hogy Angela Merkel kancellár ellenállása miatt nem sikerül megvalósítani belügyminiszteri terveit, amelyek szerint meg kell tagadni a belépést a német határ állandó ellenőrzés alá vont pontjain - a bajor-osztrák határ három átkelőjénél - az Európai Unióban máshol már regisztrált menedékkérőktől.

Horst Seehofer és a CSU szerint mindentől függetlenül és feltétlenül vissza kell fordítani ezeket az embereket. Angela Merkel és pártja, a Kereszténydemokrata Unió (CDU) szerint ezt nem lehet bevezetni egyoldalúan, egyeztetés nélkül, a szigorítás feltétele, hogy legyenek megállapodások az érintett társországokkal a menedékkérők visszafogadásáról.

Három út maradt

Sajtóértesülések szerint Horst Seehofer a CSU elnökségi ülésén kifejtette, hogy a pártnak három lehetősége van: meghajol a kancellár akarata előtt, aminek révén elveszíti hitelességét a választók előtt, kitart törekvései mellett, ami a CDU/CSU testvérpárti szövetség felbomlásához vezet, vagy pedig elfogadja az ő lemondását a pártelnöki és a miniszteri tisztségről.

Merkel az EU pénteken véget ért brüsszeli csúcstalálkozóján kormányközi megállapodást készített elő Görögországgal és Spanyolországgal arról, hogy visszafogadják azokat a menedékkérőket, akiket feltartóztatnak a német határon és kiderül róluk, hogy regisztrálták már őket Görögországban vagy Spanyolországban.

Kik az esélyesek Merkel utódlására?

Merkel egyre valószínűbb bukása egyben annak a német párt-rendszernek a végét is jelentené, amely az elmúlt 70 évben nagyfokú politikai stabilitást biztosított Európa kulcs-országában. Lemondása esetén Wolfgang Schäuble, a parlament jelenlegi elnöke lehetne az egyik lehetséges utód, Annegret Kramp-Karrenberger CDU főtitkár és Peter Altmaier gazdasági miniszter mellett. Káncz Csaba jegyzete a témában >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Életjeleket mutat az európai autópiac, de ez elég lehet a túléléshez?
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 10:11
A német gyártók is növelni tudták eladásaikat.
Makro / Külgazdaság Júniusban nagy lépésre készülnek Varga Mihályék?
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 08:52
Ha úgy alakul, vághatnak a kamaton.
Makro / Külgazdaság Ezért is lenne jó mielőbb bevezetni az eurót
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 07:24
Csökkentené a kamatszintet, amennyiben Magyarország csatlakozna a monetáris unióhoz, így a költségvetés finanszírozási terhei is mérséklődnének.
Makro / Külgazdaság Varga Mihály: volt olyan tanácstag, aki a kamatcsökkentésre szavazott
Imre Lőrinc | 2026. május 26. 16:48
A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa 6,25 százalékon hagyta az alapkamatot a május 26-i ülésén. A döntést követően Varga Mihály jegybankelnök sajtótájékoztatón ismertette a kamattartás hátterét és kitért arra is, hogy volt olyan tanácstag, aki már a monetáris lazítás mellett döntött volna.
Makro / Külgazdaság Világos, mit kell teljesítenie Magyarországnak az uniós forrásokért
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 15:11
27 feltétel választ el minket az EU-pénzektől.
Makro / Külgazdaság Ha jön az euró, az Otthon Startra sem lesz szükség – és ez egyáltalán nem baj
Barát Mihály Tamás | 2026. május 26. 14:32
Minden előzetes várakozást felülmúlt a 2025 szeptembere óta elérhető Otthon Start hitel sikere. A Magyar Nemzeti Bank BiztosDöntés.hu által feldolgozott adatai szerint a múlt év utolsó 3 hónapjában 643,3 milliárd, 2026. első három hónapjában pedig 629,4 milliárd forint értékben kötöttek támogatott lakáshitelekre vonatkozó szerződéseket a bankok, ami túlnyomórészt az új támogatott konstrukció megjelenésével magyarázható.
Makro / Külgazdaság Vihar előtti csend? Itt van a Magyar Nemzeti Bank döntése az alapkamatról
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 14:00
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsának május 26-i ülése után is 6,25 százalékon maradt az alapkamat.
Makro / Külgazdaság Vészjelzés jött a német autóiparból
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 13:11
A német feldolgozóipari vállalatok az előző havinál jelentősen kedvezőtlenebbül ítélték meg exportlehetőségeiket májusban a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének havi rendszerességgel végzett felmérésének kedden közzétett adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Magyar Péterék lépése egész Európában példa nélküli lehet
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 11:48
Ritkaság, hogy a miniszterelnöki ciklusokat korlátozzák.
Makro / Külgazdaság 118 milliárdos rekorderedmény 2025-ben a 4iG Távközlési Holdingnál
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 11:18
A nyereséget a társaság arra fordítja, hogy tovább növelje értékét: a nemzetközi növekedésének támogatására és saját tőkéjének erősítésére.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG