3p

A vártnál jobb eredménnyel zárhatja az idei szezont Magyarország legnagyobb kempinglánca, a Balatontourist, ami 25 százalékos vendégéjszaka-szám csökkenés mellett is szerény nyereséget jelent - közölte Vadászné Székely Orsolya marketing manager az MTI kérdéseire válaszolva.

Kifejtette: az, hogy a nettó szállásdíj bevételek csak kis mértékben maradnak el az előző évitől, a pandémia, a magyar beutazási és a küldő országok kiutazási korlátozásait figyelembe véve minden várakozást felülmúló eredmény.

A Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Hunguest Hotels Zrt. leányvállalataként működő, a tőzsdei OPUS GLOBAL Nyrt. tulajdonában lévő Balatontourist (amely három cégből álló cégcsoport) kempinghálózata tavaly óta 5 saját (Balatonfüred, Balatonakali, Révfülöp, Balatonszemes, Balatonberény), és 5 franchise rendszerben üzemeltetett egységből (Siófok, Zamárdi, Vonyarcvashegy, Zalakaros, Balatonberény) áll, amit a jövőben szeretne bővíteni. Nettó árbevétele tavaly meghaladta a 2 milliárd forintot a cég ügyvezetőjének korábbi nyilatkozata alapján.

Vadászné Székely Orsolya elmondta: a legfrissebb, szeptember közepi statisztikájuk szerint - ami várhatóan már érdemben nem változik - a cég által üzemeltetett kempingekben a belföldi vendégéjszakák száma 18 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest, míg a külföldieké 58 százalékkal csökkent.

Kitért arra, hogy a járvány átalakította a forgalmat és az utazási motivációkat. A saját üzemeltetésű kempingekben tavaly a vendégéjszakák 43 százalékát adták a belföldiek és 57 százalékát a külföldiek, az idén viszont 67 százalékra nőtt a belföldiek aránya. Korábban a legnagyobb küldő országok között volt Hollandia és Dánia, ahonnan az idén ötödannyian jöttek. Ebben a szezonban külföldi vendégek elsősorban német, lengyel, cseh és osztrák területekről érkeztek. Mivel a magyarok körében népszerűbbek a fedett szálláshelyek a klasszikus kempingezéshez képest, a mobilházak és üdülőházak idén keresettebb szállástípusoknak számítottak, a nyár folyamán többször is megtelt valamennyi.

"Sok olyan új vendéget üdvözölhettünk, akik korábban még soha nem kempingeztek, de most ezt tartották a legbiztonságosabb üdülési formának" - mondta a marketing manager. Megjegyezte, hogy az idén is tovább nőtt a biciklivel érkezők száma, a Balatoni Bringakör népszerűségének köszönhetően.

A cég fejlesztéseiről elmondta, hogy a Balatonturist Napfény Kemping kínálata új szabadtéri vendégfogadó térrel, valamint új úszóstéggel bővült, és pályázati forrásból megújult a Berény Naturista Kemping napozóstégje, ahol új fövenyes partszakaszt is kialakítottak. A Balatontourist által üzemeltetett kempingek beépítettsége az idén nem változott, az elvégzett beruházások minden egységben felújítás jellegűek voltak, nem érintették az épületek alapterületét - szögezte le Vadászné Székely Orsolya.

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság EP-alelnök: „Magyarország elszalasztotta ezt az alkalmat”
Vámosi Ágoston | 2025. november 12. 19:55
Maratoni vitát tartott az Európai Parlament szerdán a következő hétéves pénzügyi költségvetésről. Az Európai Bizottság terve szerint a tagállamok szabadabb kezet kapnának, a Parlament azonban elfogadhatatlannak tartja, hogy csökkenjen az agrártámogatások mértéke. Abban mindenki egyetért, hogy a védelmi költségvetést a többszörösére kell emelni, a Bizottság azonban nagymértékben támaszkodna a magántőkére. Szerdán a magyar jogállamiság gyengülése, és annak következményei is szóba kerültek a Parlamentben.
Makro / Külgazdaság Nem repülőrajttal indul a választási év, de az egy helyben toporgásnak is vége
Imre Lőrinc | 2025. november 12. 19:16
Jövőre sem várható gazdasági szárnyalás, de úgy tűnik, hogy a magyar GDP elmozdulhat a nullával kezdődő növekedési tartományból. Az MBH Bank jövő évi előrejelzését a BÉT50 konferencia keretében ismerhettük meg.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij mondott egy számot: Putyinnak ez fáj igazán?
Privátbankár.hu | 2025. november 12. 16:37
Az ukrán elnök szerint óriási az orosz bevételveszteség.
Makro / Külgazdaság Élő adás az MNB volt elnökével – kövesse velünk!
Privátbankár.hu | 2025. november 12. 15:15
Simor András fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire.
Makro / Külgazdaság Egy fizetés már nem elég a megélhetésre? Baj van Magyarország szomszédjában
Privátbankár.hu | 2025. november 12. 13:21
Aggasztó horvát statisztika jelent meg.
Makro / Külgazdaság Varga Mihály alig győzte dicsérni a budapesti tőzsdét
Privátbankár.hu | 2025. november 12. 11:22
Szerinte a magyar tőkepiac immár egy folyamatosan változó világgazdasági környezethez is képes volt hatékonyan alkalmazkodni.
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy drágább lesz-e a tankolás
Privátbankár.hu | 2025. november 12. 10:49
A héten csütörtökön tovább emelkedik a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára.
Makro / Külgazdaság Mitől is véd Trump pajzsa? Ma délután Simor Andrással beszélgetünk a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2025. november 12. 08:43
A volt jegybankelnök, közgazdász 15 óra 30-tól élőben válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire. Hangoljon a Klasszis Média YouTube-csatornájára!
Makro / Külgazdaság Ezen is múlhat Putyin békeszándéka? Oroszország egyik legnagyobb partnere irányt vált
Imre Lőrinc | 2025. november 12. 05:58
Az elmúlt időszak egyik legfontosabb, a magyar közéleti, politikai diskurzust is meghatározó bejelentése Donald Trumphoz és az új, vezető orosz energiavállalatokat célzó amerikai szankciókhoz kapcsolódik. Úgy tűnik, hogy az Egyesült Államok gazdasági büntetőintézkedései, ha nem is kényszeríthetik térdre Oroszországot, de jelentős ütést vihetnek be az agresszornak, amely egyik legfontosabb vásárlóját, Indiát is kezdi elveszíteni.
Makro / Külgazdaság Komoly bajban a német gazdaság?
Privátbankár.hu | 2025. november 11. 13:02
A feldolgozóiparban különösen sötéten látják a helyzetet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG